Prebuďte svoju zvedavosť vďaka našej nadchádzajúcej novinke. Oblečená v dizajne Modern Solid a hrdo nesúca nápis Škoda na kapote. Zahľaďte sa do podmanivých elektrizujúcich očí Matrix-LED so štíhlejšou hornou časťou, ktorá plynulo prechádza do blatníkov. Zaujme vás radosť v plochejšej a širšej tvári „Tech-Deck“, inovatívnej, no zároveň známej.

Minimalistický exteriér spája robustnosť, funkčnosť a autentickosť a zároveň sprostredkúva pocit bezpečia a sily. Veľkoryso dimenzovaný interiér vás privíta výnimočným komfortom a praktickosťou.

Ekologický, plne elektrický, s elektromotorom zadnej nápravy pre pohon zadných kolies alebo dvoma elektromotormi pre verzie s pohonom všetkých kolies, Elroq bude vaším dobrodružným spoločníkom na všetkých cestách, keď budete objavovať svet.

Skutočne jedinečné kompaktné SUV

Modern Solid

Elroq je prvým sériovým modelom značky Škoda, ktorý si osvojuje nový dizajnový jazyk Modern Solid, čo podčiarkuje jeho strategický význam pre značku Škoda. Dizajnový jazyk Modern Solid predstavuje zásadnú zmenu. Spája robustnosť, funkčnosť a autentickosť a zároveň navodzuje pocit sily a ochrany, pričom na typické dizajnové prvky značky Škoda nazerá z úplne novej perspektívy. Za lesklo čiernou maskou Tech-Deck Face, ktorá nahrádza klasickú masku, inžinieri ukryli senzory, ako je radar a predná kamera. O niečo vyššie sa na výrazne tvarovanej kapote nachádza nový nápis Škoda.

Pohon, batérie a nabíjanie

Vyberte si zo štyroch možností pohonného ústrojenstva a vydajte sa na miesta, ktoré ste ešte nikdy nepreskúmali, so zárukou dojazdu viac ako 560 km. Elroq je k dispozícii vo verziách 50, 60, 85 a 85x, ponúka pohon zadných alebo všetkých kolies a má výkon v rozsahu od 125 kW do 220 kW.

Verzie Škoda Elroq:

Elroq 50 – pohon zadných kolies, kapacita batérie 55 kWh, výkon 125 kW, maximálna rýchlosť 160 km/h
Elroq 60 – pohon zadných kolies, kapacita batérie 63 kWh, výkon 150 kW, maximálna rýchlosť 160 km/h
Elroq 85 – pohon zadných kolies, kapacita batérie 82 kWh, výkon 210 kW, maximálna rýchlosť 180 km/h
Elroq 85x – pohon všetkých kolies, kapacita batérie 82 kWh, výkon 220 kW, maximálna rýchlosť 180 km/h

Bez ohľadu na to, akú verziu Elroq si vyberiete, jednosmerné rýchle nabíjanie je vždy samozrejmosťou. Modely 85 a 85x ponúkajú jednosmerné nabíjanie s výkonom až 175 kW. Batérie všetkých štyroch verzií hnacieho ústrojenstva možno nabiť z 10 % na 80 % za menej ako 28 minút.

Ak svoj Elroq nabijete z pohodlia domova, v práci alebo kdekoľvek inde pomocou nástenných boxov Škoda Charger s výkonom až 11 kW, po 5,5 až 8 hodinách nabíjania budete mať plne nabitú batériu a môžete sa pohybovať.

Bezpečnosť a pohodlie prioritou

Škoda Elroq je štandardne vybavená širokou škálou bezpečnostných a asistenčných systémov a veľkým množstvom pokročilých senzorov, ktoré zaisťujú vysokú úroveň pasívnej i aktívnej bezpečnosti. Medzi asistenčné systémy patrí asistovaná jazda, ktorá vo svojej najnovšej verzii výrazne rozšírila využitie online dát z iných vozidiel. Pre vysokú úroveň pasívnej bezpečnosti je úplne nová Škoda Elroq vybavená až deviatimi airbagmi.