Všeobecne o Škoda GO


Škoda GO je najväčšia autopožičovňa na Slovensku, ktorá spája najlepšie autopožičovne Škoda pod jednu platformu, online. V Škoda GO nájdete iba nové vozidlá s maximálnym vekom 1 rok za najlepšie ceny prenájmu.

Vo všetkých krajských mestách a všade tam, kde je dealerská autopožičovňa Škoda.

Bez registrácie stále môžete vyhľadávať vozidlá podľa termínu, miesta, či podľa Vami zvolených filtrov. Prenajať si vozidlo budete môcť ale až po úspešnej registrácie do aplikácie.

Registrácia do Škoda GO


Aby ste mohli využívať službu Škdoa GO, je potrebné urobiť jednoduchú registráciu. Registráciu môžete vykonať v aplikácii, ktorú si stiahnete v App Store alebo Google Play a zaberie Vám len niekoľko minút. Potom, ako Vám profil systém obratom schváli, si môžete naplánovať prvú jazdu s Škoda GO.

U nás sa môže registrovať každý, kto je starší ako 18 rokov a má platný vodičský preukaz, ktorý je pre registráciu potrebný. V rámci registrácie je nutné overiť Vaše telefónne číslo, vyplniť základné osobné údaje a nahrať fotografie vodičského preukazu vrátane vlastného autoportrétu (selfie).

Predovšetkým musíme vedieť, či ste držiteľom platného vodičského oprávnenia skupiny B, čo je uvedené práve na Vašom vodičskom preukaze Váš vodičsky preukaz potrebujeme aj na kontrolu totožnosti. V neposlednom rade prechádzate interným scoring, ktorý vyžaduje kontrolu Vašeho dokladu. Naša spoločnosť dbá na ochranu dát, striktne dodržiava zásady GDPR a Vy tak nemusíte mať strach zo zneužitia dokladov.

Stav bezdlžnosti získavame v databáze exekúcií a insolvencií prostredníctvom platenej služby na overenie týchto informácií.

Pozývací kód je osemmiestny kód a nie je povinný pre registráciu. Pokiaľ vám ale niekto z vašich priateľov pozývací kód zaslal, neváhajte ho pri registrácií použiť. Po zadaní kódu obdržíte vy aj váš kamarát odmenu, ktorá môže byť využitá na ďalšie prenájmy. Vy obdržíte odmenu okamžite, ten kto vám kód poslal vo chvíli, kedy dokončíte svoj prvý prenájom. Po dokončení registrácie obdržíte aj vy váš pozývací kód, ktorým môžete pozvať do Škoda GO vašich priateľov a zase vy získať ďalšiu odmenu. Platnosť získaných kreditov je nastavená na 6 mesiacov.

Po vyplnení registrácie prechádzajú všetci používatelia naším interným scoring, kde je overená platnosť dokumentov, bezdlžnosti a súhlas poisťovne. Automatické schválenie Vášho profilu prebehne väčšinou už za pár minút. Niekedy je vás však viacej a môže to trvať dlhšie, najviac však 24 hodín.

Je možné, že neboli splnené všetky požiadavky registrácie. Po zamietnutí profilu Vám príde e-mail s možnými dôvodmi zamietnutia. Prajete si poznať presný dôvod zamietnutia alebo si myslíte, že ide o chybu? Ozvite sa našej zákazníckej podpore, ktorá s Vami všetko preberie. Škoda GO si vyhradzuje právo odmietnutia registrácie aj pri splnení vyššie uvedených požiadaviek.

Bohužiaľ, každý zamestnanec musí mať založený svoj profil, pretože havarijné poistenie sa vzťahuje vždy na konkrétnu osobu. Do profilu je možné vložiť firemné údaje aj firemnú platobnú kartu, aby Vám boli zaslané správne faktúry.

Áno, samozrejme. Vložte si do svojho profilu firemné údaje a následne Vám budú chodiť faktúry za požičanie auta na firmu. Pokiaľ si budete auto cez aplikáciu prenajímať, môžete si dať cestu do nákladov.

Rezervácia vozidla


Ak si chcete požičať vozidlo, musíte byť zaregistrovaný a mať schválený profil. Vo vyhľadávaní si vyberiete vozidlo, ktoré Vám najviac vyhovuje, a pošlete rezerváciu. Vozidlá vyhľadávajte po prihlásení do aplikácie. Vozidiel si môžete na rovnaký termín rezervovať viac, účtuje sa iba prvá potvrdená rezervácia, ostatné sú automaticky zrušené. Po prijatí rezervácie autopožičovňou sa Vám strhnú peniaze za nevratný rezervačný poplatok z Vášho bankového účtu a rezervácia sa tak stáva záväznou.

Áno, ak máte menej ako 21 rokov, ponuka sa obmedzí na modely Fabia, Scala, Octavia a Kamiq. Ak máte 21 rokov a viac, ponuka nie je nijako obmedzená.

Áno, ale len iba ak má autopožičovňa pri vozidle povolenú možnosť cestovať s ním do zahraničia. Vždy o tejto skutočnosti informujte autopožičovňu. Dohodnuté poistenie neplatí v Bielorusku, Moldavsku, Ruskej federácii a Ukrajine a je zakázané do týchto krajín cestovať.

Peniaze za nevratný rezervačný poplatok sa Vám strhnúť až v momente, keď Vám ju autopožičovňa potvrdí. Niektoré autopožičovne môžu mať pri vozidlách nastavenú funkciu „Okamžité potvrdenie“, čo znamená, že je rezervácia ihneď potvrdená a Vám sa teda peniaze strhávajú okamžite.

Pri vozidlách s filtrom „Okamžité potvrdenie“ si stačí dať na vozidlo rezerváciu a systém ju automaticky potvrdí a prevedie do stavu záväznej rezervácie. Rezervácia ale nesmie prebehnúť menej ako 18 hodín pred plánovaným prenájmom a začiatok prenájmu musí byť v rozmedzí medzi 8:00 a 20:00.

Vozidlá sa dajú filtrovať podľa možnosti „Chcem vozidlo pristaviť na moju adresu“. U daných vozidiel je autopožičovňa ochotná vozidlo pristaviť na Vašu adresu, či sa Vám priblížiť. Avšak všetko závisí na aktuálnych možnostiach a adrese, kam má prísť. Poplatok za pristavenie si stanovuje autopožičovňa. Ak máte o pristavenie záujem, informujte sa o tejto možnosti vopred.

Autopožičovňa má 24 hodín na potvrdenie Vašej rezervácie. Výnimka môže nastať v prípade, že je začiatok prenájmu v ten istý deň, resp. menej ako 24 hodín vopred. V tomto prípade má čas len do polnoci, resp. do času začatia prenájmu. Potrebujete prenájom čo najskôr? Odporúčame rezervovať viac áut naraz. Akonáhle jedna z autopožičovní prenájom potvrdí, ostatné sa automaticky a bezplatne rušia.

Ak Vašu rezerváciu autopožičovňa prijme, príde Vám o tom upozornenie na telefón, aj do e-mailu. V tej chvíli sa prenájom stáva záväzný. Ak ste poslal viac rezervácií, po prvej potvrdenej sú ostatné rezervácie automaticky zrušené.

Pri rezervácii vozidla majte na svojom bankovom účte dostatok financií a povoľte internetové platby. Po prijatí rezervácie komunikujte s autopožičovňou a dohodnite sa na detailoch odovzdania vozidla. Pri prevzatí pri sebe majte vodičský preukaz, ktorý ste nahrávali pri registrácii do aplikácie. Rešpektujte prosím nastavenie autopožičovne ohľadom používania vozidla a k autu sa správajte s rešpektom. Vozidlo je potrebné vrátiť v rovnakom stave, v akom ste ho prevzali. Prípadné nevhodné správanie sme oprávnení pokutovať podľa cenníka pokút.

Hneď pri rezervácii vozidla máte možnosť zanechať správu autopožičovni a dohodnúť sa na podrobnostiach. Komunikácia môže ďalej prebiehať v chate Škoda GO aplikácie. Po potvrdení rezervácie sa Vám zobrazí aj telefonický kontakt na autopožičovňu.

Potvrdený prenájom a vrátenie vozidla


Po prihlásení do svojho profilu prejdite do záložky „Jazdy“ a tu uvidíte Vaše „Plánované jazdy“.

Potvrdenú rezerváciu môžete zrušiť najneskôr 3 dni pred začiatkom prenájmu. Účtovaný vám bude iba nevratný rezervačný poplatok vo výške 20% ceny prenájmu. V prípade zrušenia rezervácie menej ako 72 hodín pred začatím prenájmu má autopožičovňa právo požadovať storno poplatok vo výške až 80% z dohodnutého nájomného. Túto čiastku vám bude účtovať autopožičovňa samostatne.

Áno, odovzdanie a vrátenie vozidla prebieha skrz našu aplikáciu, ktorá vás celým procesom prevedie krok za krokom.

Ak takáto situácia nastane, kontaktujte nás na našej infolinke. Urobíme maximum pre to, aby sme sa s autopožičovňou spojili a nemuseli ste zmeniť Vaše plány.

Žiadny preberací protokol podpisovať nemusíte. Všetko prebieha elektronicky skrz našu aplikáciu, ktorá vás celým procesom odovzdania a vrátenia prevedie. Odovzdanie vozidla zahájite v aplikácií z detailu plánovaného prenájmu. Vozidlo riadne nafoťte z všetkých strán, 8 fotiek exteriéru a 4 fotky interiéru, ďalej zadajte počet najazdených kilometrov a aktuálny stav paliva. Na záver nadiktujte pracovníkovi autopožičovne posledné 4 čísla z vašeho vodičskeho preukazu, ktoré musí vpísať do aplikácie pre overenie vašej totožnosti. Potom, čo obe strany potvrdia odovzdanie v aplikácií sa môžete vydať na cestu.

 Bohužiaľ, toto možné nie je. Vozidlo môže šoférovať len vodič, ktorý si vozidlo prenajal na Škoda GO.

Vrátenie vozidla prebieha rovnakým spôsobom ako odovzdanie. Vozidlo znovu dobre nafoťte, 8 fotiek exteriéru, 4 interiéru, zadajte konečný stav tachometra a paliva. Hneď, ako obe strany odovzdanie vozidla potvrdia, vozidlo je úspešne vrátené. Po vrátení vozidla ho nezabudnite ohodnotiť.

V cene za prenájom vozidla do 29 dní je zahrnutý denný nájazd 200 km/deň, pre každý ďalší deň nad 29 dní je denný nájazd 100 km/deň. Limit kilometrov v cene sa počíta za celú dobu prenájmu bez ohľadu na nájazd v jednotlivé dni. To znamená, že ak máte rezerváciu na 32 dní, máte v cene celkový nájazd 6 100 km (29 x 200 km + 3 x 100 km).   Ak kilometre na konci prenájmu presiahnete, platíte za každý kilometer nad celkový limit podľa ceny stanovenej autopožičovňou, ktorá je uvedená v profile vozidla. Čiastka bude automaticky strhnutá po konci prenájmu z vašej zálohy alebo priloženej platobnej karty. 

MENEJ PALIVA OPROTI PREVZATÍ

Zadajte reálny stav paliva do aplikácie pri vrátení vozidla. Aplikácia spočíta čiastku, ktorá bude vyúčtovaná a poslaná autopožičovni.

VIAC PALIVA AKO PRI PREVZATÍ

Ak je natakované viac paliva, než bolo v nádrži pri preberaní, je dôležité rozdiel v palive vyúčtovať v hotovosti priamo s autopožičovňou vozidla pri vrátení. Aplikácia nedokáže vypočítať kladný stav paliva. Do aplikácie následne zadajte rovnaký stav palivometra ako na začiatku prenájmu. 

Pokiaľ vraciate vozidlo s nižším stavom nádrže paliva, než pri prebratí vozidla, tak sa vám automaticky dopočíta poplatok, za rozdiel v palive. Cena za jednotku paliva sa dopočítava na základe štandartnej ceny paliva a násobí sa chybajúcim množstvom paliva. Množstvo chybajúceho paliva poznáme vďaka veľkosti objemu nádrže, ktorý máme v Škoda GO nastavený podľa technických údajov vozidla. Do výpočtu je braná hodnota ceny paliva v momente ukončenia prenájmu.

Zmeny v rezervácií


Ak žiadosť o rezerváciu ešte nebola potvrdená autopožičovňou, odporúčame žiadosť zrušiť a vytvoriť novú žiadosť.  Ak potrebujete potvrdenú rezerváciu predĺžiť, odošlite žiadosť autopožičovni priamo z našej aplikácie. Pokiaľ je vaša rezervácia už potvrdená a potrebujete vykonať iné zmeny než predĺženie rezervácie, odporúčame vám kontaktovať našu zákzanícku podporu.

Nech už potrebujete prenájom predĺžiť o pár hodín alebo niekoľko dní, je to možné priamo z vašej aplikácie v detaile vašeho prenájmu pomocou tlačidla “Upraviť termín”. Ak je vozidlo dostupné, aplikácia vám umožní posunúť koniec rezervácie a ukáže vám cenu za predĺženie, následne sa pošle autopožičovni žiadosť o predĺženie. Aj tu platí, že peniaze sa strhávajú až po potvrdení predĺženia autopožičovňou.  Autopožičovňa má na potvrdenie 24 hodín, ak váš prenájom končí skôr AKO za 24 hodín, tak má čas do konca prenájmu. V týchto prípadoch odporúčame spojiť sa s autopožičovňou a overiť si, že vozidlo je naozaj k dispozícii a s predĺžením počíta. V každom prípade je vždy nutné mať predĺženie potvrdené v aplikácii. 

Rovnako ako pri vytváraní rezervácie sa pri predĺžovaní skladá celková cena z prenájmu vozidla za každý predlžovaný deň.

Ak sa vám na pôvodný prenájom vzťahovala dlhodobá zľava, je vám zľava v rovnakej percentuálnej výške aplikovaná aj na predĺžované dni bez ohľadu na to, o koľko dní predlžujete. Pokiaľ ste na pôvodnú rezerváciu uplatňovali jednorazovú zľavu (percentuálnu z ceny alebo fixnú čiastku), tá sa už na predĺžované dni neuplatňuje. 

Najazdené kilometre v cene za predĺžované dni sa počítajú ako keby boli tieto dni súčasťou pôvodnej rezervácie. Za každý predĺžený deň, kedy je celková dĺžka rezervácie do 29 dní, je v cene 200 km/deň, za každý deň nad 29. Deň je v cene 100 km/deň. Ukážeme si to na príklade: ak máte pôvodnú rezerváciu na 28 dní a predĺžite rezerváciu o 4 dni na celkových 32 dní, je dodatočný nájazd 500 km (1 x 200 km + 3 x 100 km). 

Cena


V Škoda GO sa snažíme byť transparentní. Pri rezervácii vidíte rozpad celkovej ceny - sumu za nevratný rezervačný poplatok 20%, sumu za zvyšnú časť prenájmu auta a výšku vratnej kaucie. Ďalej vidíte celkový počet najazdených kilometrov zahrnutý v cene a cenu za extra kilometre nad tento limit. Majte na pamäti, že čím je dĺžka prenájmu dlhšia, tým je nižšia denná cena za prenájom vozidla. Palivo nie je súčasťou ceny prenájmu. Pokiaľ vám autopožičovňa odovzdá vozidlo s plnou nádržou, vráťte im ho s rovnakým stavom paliva.

Cena za prenájom sa počíta podľa kalendárnych dní okrem prvých 24 hodín. Ak je prenájom v pondelok od 8:00 ráno do utorka do 8:00 ráno, tak sa počíta ako jeden deň. V prípade, ak prenájom presiahne 24 hodín, počíta sa na kalendárne dni. Napríklad pondelok 8:00 ráno až streda 8:00 ráno sú počítané ako 3 dni.

Provízia je už zahrnutá v cene prenájmu, ktorú vidíte v detaile auta. Týmito prostriedkami kryjeme nevyhnutné prevádzkové náklady ako napríklad vývoj a údržbu platformy Škoda GO, propagáciu profilu či prevádzku call centra.

Platbu je možné vykonať len platobnou kartou - debetnou či kreditnou.

Peniaze za nevratný rezervačný poplatok sa strhnú z Vášho účtu pri potvrdení rezervácie zo strany autopožičovne. Majte dostatok financií na svojom účte a povoľte internetové platby. O potvrdení rezervácie Vás budeme informovať prostredníctvom notifikácie a e-mailu. Zvyšný doplatok za prenájom a vratnú kauciu uhradíte na mieste v autopožičovni v momente preberania si vozidla. Finálne vyúčtovanie potom prebehne po vrátení. Doplatok či preplatok vyúčtujete v autopožičovni. Obratom aplikácie zasiela finálne faktúry.

Poistenie a nehody


Nie, poistenie majú vozidlá z autopožičovne od poisťovne Allianz. Vlastné poistenie ako vodič nemusíte mať.

Ak si situácia žiada príchod polície alebo záchrannej služby, zavolajte ich ako prvých. Potom informujte autopožičovňu. Na mieste bude potrebné vyplniť hlásenie o nehode, prípadne si od polície vyžiadať protokol.

O poruche informujte autopožičovňu a dohodnite sa na riešení.

Môj profil


Ak máte nový vodičský preukaz, pošlite nám prosím čitateľnú fotografiu prednej a zadnej strany príslušného dokladu na e-mail a my Vám starý doklad v systéme vymeníme za nový.

Heslo si môžete zmeniť cez „zabudnuté heslo“ pri prihlasovaní. Pokiaľ ide o zmenu e-mailu alebo telefónneho čísla, kontaktujte našu zákaznícku podporu cez e-mail alebo telefón.

Platobnú kartu môžete zmeniť vo svojom profile v sekcii „Platobné karty“. Možnosť pridania karty máte v aplikácii vo svojom profile. Ak máte otázky alebo sa Vám zmena nedarí, kontaktujte našu zákaznícku podporu.

Po prihlásení do svojho profilu prejdite na „Firemné údaje“ a tu môžete nahrať údaje o svojej firme.

Áno, je možné sa z našich newsletterov odhlásiť. V každom e-maily je v spodnej časti možnosť odhlásenia.

Je nám ľúto, že chcete odísť. Možné to ale je. Stačí nám poslať e-mail na našu zákaznícku podporu a my za Vás všetko vybavíme.

Zaujíma vás niečo iné?

Napíšte nám na info@skodago.sk