Predstavenie

Každý zákazník je pre nás dôležitý.

Kampaň okolo dieselových motorov je oveľa viac ako len o motoroch. Je o každom zákazníkovi. Preto sme doteraz úspešne implementovali technické opatrenie na viac ako 600 tisíc vozidlách ŠKODA po celom svete.

S tým sme sa ale neuspokojili. Ďalej sme vyvíjali, testovali a kontrolovali. Všetky naše technické opatrenia boli schválené zo strany Vehicle Certification Agency so sídlom vo Veľkej Británii. To znamená, že teraz môžeme naše technické opatrenia implementovať do každého príslušného dieselového motora ŠKODA.

Technický popis

U väčšiny dotknutých variantov dieselových motorov je technickým opatrením vykonanie aktualizácie softvéru. Tá obsahuje najnovšie poznatky z prebiehajúceho vývoja spaľovacieho procesu naftového motora získané v posledných rokoch a vykonáva zmeny ako je vylepšenie vstrekovacej mapy. Čistý pracovný čas pre implementáciu tohto opatrenia bude asi pol hodiny.

Iba pri dieselových motoroch s objemom 1,6 litra je naviac potrebné okrem softvérového riešenia aj inštalovať takzvaný usmerňovač prúdenia vzduchu. Doba potrebná na vykonanie tohto technického opatrenia je kratšia ako jedna hodina.

Príslušné regulačné orgány potvrdili, že realizácia technických opatrení nepriaznivo neovplyvní hodnoty o spotrebe paliva a emisiách CO2, výkon motora, maximálny krútiaci moment alebo hlučnosť. Popri intenzívnej práci na schválení opatrení v rámci skupiny Volkswagen vykonali úrady tiež rozsiahle nezávislé testy, v niektorých prípadoch s pomocou externých poskytovateľov inžinierskych služieb.

Dotknutí zákazníci si tak môžu byť istí, že technické opatrenia budú úspešne implementované. Všetky údaje týkajúce sa typového schválenia vozidla zostávajú v platnosti. To bol kľúčový predpoklad pre schválenie technických opatrení príslušnými orgánmi.

V mnohých krajinách každý zákazník, ktorému bolo do jeho vozidla implementované technické opatrenie, obdrží po návšteve servisného strediska písomné potvrdenie ich implementácie.

Kontaktujte značku ŠKODA

Všetci zákazníci ŠKODA s vozidlami, pre ktoré bolo schválené technické opatrenia, už boli pozvaní na implementáciu technického opatrenia.

Ak si prajete okamžite overiť, či má byť na Vašom vozidle realizované technické opatrenie, použite náš nástroj na kontrolu VIN dostupný pod nasledujúcim odkazom:

Ak nástroj na kontrolu VIN potvrdí, že Vaše vozidlo bolo dotknuté technickým opatrením, obráťte sa, prosím, na autorizovaného partnera ŠKODA s ktorým si dohodnete stretnutie.

Implementácia opatrenia bude trvať približne 30 minút až hodinu v závislosti od rozsahu práce a je pre Vás samozrejme zdarma. Vezmite, prosím, na vedomie, že implementácia technického opatrenia môže trvať o niečo dlhšie z organizačných dôvodov vyplývajúcich z prevádzkových procesov servisu. Aby ste sa vyhli akýmkoľvek nepríjemnostiam, ŠKODA Vám v prípade potreby poskytne adekvátne náhradnú dopravu prispôsobenú Vašim potrebám zadarmo po dobu realizácie opatrení.

V prípade otázok kontaktujte prosím hotline ŠKODA Assistance.

Telefónne číslo: 0800 124 125

V prevádzke v čase od 9.00 do 16.00

Ďakujeme za Vašu trpezlivosť a vernosť našej značke.

FAQ: často kladené otázky a odpovede

Opatrenie zamerané na budovanie dôvery