Pred sto rokmi sa dva bratské národy vydali spoločnou cestou. Hoci nebola vždy ideálna a nakoniec sa aj rozlúčili, Slováci a Česi zostali v srdciach stále spolu.

Sme hrdí, že sme tých sto rokov mohli prežiť s vami a byť pri tom. Sto rokov Česko-Slovenska pre nás znamená navyše aj niečo iné. Sto rokov sme jednotka na slovenskom a českom trhu.


Spoznajte históriu značky ŠKODA

Viac ako 120 rokov sme v pohybe. Prvá ŠKODA v skutočnosti nebola ŠKODA. A nebolo to ani auto. Bol to bicykel, ktorý v roku 1895 skonštruovali mechanik Václav Laurin a kníhkupec Václav Klement. Okrem krstného mena mali spoločné ešte ďalšie veci - vynaliezavého ducha a lásku k bicyklom.

Úspechy našich zakladateľov na seba nenechali dlho čakať, a tak pridali motor a neskôr aj dve ďalšie kolesá. Zrodila sa Voiturette A.


PREČO TO ROBÍME?

Niektorí hľadajú dobrodružstvo, iní sa odviažu v umení. Niekoho unáša zvedavosť, motivácia dosiahnuť nemožné alebo slobodná myseľ. Niekto sa jednoducho narodí ako hrdina. Všetkých nás inšpirujú iné veci, jedno však máme spoločné. Všetky ciele spája jediné: cesta.


ŠKODA Múzeum

Zažite históriu a odkaz našej značky doslova na vlastnej koži - v našom múzeu. Krok za krokom tu môžete spoznať naše ikonické legendy aj vizionárske inšpirácie. Pritom len o niekoľko metrov ďalej sa práve rodia nové vozidlá so znakom okrídleného šípu.