Prístup k životnému prostrediu šetrný k tomu, čo robíme, zahŕňa všetky činnosti každodenného života. Pretože zvyčajne veľkú časť času trávime za volantom, rozumieme nevyhnutnosti navrhnúť vozidlá, ktoré nepoškodzujú životné prostredie a súčasne poskytujú výnimočnú hospodárnosť, vnútorný priestor a pohodlie. Všetky inteligentné rozhodnutia, ktoré urobíte pri výbere nasledujúceho vozidla, prispejú k zdravšej planéte a lepšej budúcnosti pre vašu rodinu.

Chceme podporovať trvalo udržateľnú výrobu a prinášať autá, ktoré sú nielen bezpečné, praktické a pohodlné, ale vďaka svojim účinným motorom a rade technológií na úsporu paliva aj čoraz šetrnejšie k životnému prostrediu.

Modelový rad ŠKODA iV

Okrem našich úspešných benzínových, naftových a CNG motorov predstavujeme aj značku ŠKODA iV umožňujúcu eMobilitu v zmysle Simply Clever - ponúkame rýchle nabíjanie, dlhý dojazd, prijateľné ceny a pôsobivú dynamiku.

Rad ŠKODA iV dokonale ilustruje, ako vás posunieme do budúcnosti: s inteligenciou, efektívnosťou a zábavou.

PLNE ELEKTRICKÉ MODELY

Modely poháňané výlučne elektrickou energiou sú dokonalé pre moderné mestá z dôvodu ich lokálne nulových emisií, stále viac rastúceho rozsahu, dynamiky a lepšej priestrannosti v porovnaní s konvenčnými vozidlami.

Prednosti elektrických modelov ŠKODA


ŠKODA CITIGOe iV

Vďaka lokálne nulovým emisiám, pohyblivosti a dojazdu až 260 km je CITIGOe iV ideálnym vozidlom pre moderné mestá.


HYBRIDNÉ MODELY

Hybridné modely kombinujú klasický spaľovací motor s elektrickým motorom a batériami. V závislosti od stupňa rozlišujeme niekoľko druhov hybridov vrátane plug-in hybridov.

Prednosti hybridných modelov ŠKODA


ŠKODA SUPERB iV

Vlajková loď značky ŠKODA ponúka systémový výkon až 160 kW, celkový elektrický dojazd 55 km a umožňuje mimoriadne ekologickú jazdu bez obmedzenia dynamiky.

 

MODELY G-TEC

Modely ŠKODA poháňané CNG (stlačeným zemným plynom) majú špeciálny názov G-TEC a ponúkajú celý rad vynikajúcich atribútov: nízke prevádzkové náklady a nízke emisie.

ŠKODA G-TEC Models’ Highlights

 

ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC

The OCTAVIA COMBI G-TEC will accommodate up to 1,610 litres of luggage and run for up to 480 km on a single tank of CNG.

 

CONVENTIONAL MODELS

As petrol and diesel engines in ŠKODAs meet the latest emission standards, each of them is an attractive option for efficient driving. Additional features, present also in other ŠKODA models, further ensure they are eco-friendly.

ŠKODA Models’ Eco Highlights

Whatever model you choose from the ŠKODA range, you’ll always find yourself in possession of a car delivering a peerless combination of thrilling design, a sumptuous interior, the latest connectivity options, and high-end technology.

All ŠKODA vehicles are designed to be supremely efficient and achieve low greenhouse-gas emissions. But, at the end of the day, it is up to the driver to decide how to behave on the road. Below are tips to help you fully use your car’s potential.

ŠKODA AND ENVIRONMENT

Learn about the GreenFuture strategy and our efforts to produce cars efficiently and use natural resources carefully throughout the company.