ŠKODA potvrdila pozíciu partnera slovenského hokeja

21. května 2021

Dlhodobá spolupráca ŠKODA AUTO Slovensko na pozícii hlavného partnera Slovenského zväzu ľadového hokeja sa predĺžila až do roku 2022.

› ŠKODA AUTO Slovensko a Slovenský zväz ľadového hokeja predĺžili svoju spoluprácu
› Zmluvu o spolupráci podpísali zástupcovia oboch strán s platnosťou do roku 2022
› Po vstupe značky ŠKODA do éry elektromobility doplnili flotilu poskytnutých vozidiel aj plug-in hybridné autá OCTAVIA iV a SUPERB iV

Bratislava 21. máj 2021 – ŠKODA AUTO Slovensko je aj tento rok hrdým partnerom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Pokračuje tak v dlhoročnej tradícii, pričom spolupráca je zmluvne potvrdená až do roku 2022. Napriek náročnému obdobiu, v súvislosti s celosvetovou pandémiou, tak zostáva spoločnosť stáť po boku svojich partnerov, slovenských športovcov i fanúšikov. Najnovšie do flotily vozidiel poskytnutých pre SZĽH pribudli ešte ekologickejšie plug-in hybridné autá ŠKODA OCTAVIA iV a SUPERB iV. ŠKODA AUTO Slovensko želá našim hokejistom veľa síl a zdaru v nadchádzajúcich zápasoch na IIHF majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2021.

Dlhodobá spolupráca ŠKODA AUTO Slovensko na pozícii hlavného partnera Slovenského zväzu ľadového hokeja pokračuje aj naďalej. Oficiálna dohoda o spolupráci sa predĺžila až do roku 2022. Súčasťou partnerstva sú aj vozidlá značky ŠKODA, ktoré SZĽH a slovenskej hokejovej reprezentácii pomáhajú zabezpečiť každodennú prevádzku všetkých tímov. Flotila 20 vozidiel v bielej farbe tak bude v plnom nasadení pri preprave trénerov a členov SZĽH na jednotlivé tréningy, stretnutia či počas riešenia každodennej agendy a urýchli tak pracovné povinnosti jednotlivých členov realizačných tímov. Tohtoročnú zostavu vozidiel tvoria modely SUPERB COMBI, OCTAVIA COMBI, SCALA a FABIA, medzi ktorými nechýbajú ani plug-in hybridné verzie. Aj vďaka nim bude tento rok slovenský hokej “zelenší”.

„Slovenskí hokejisti majú dlhodobo veľkú podporu od svojich domácich fanúšikov a hokej patrí k slovenským národným športom. Vozidlá ŠKODA sa rovnako držia na špici obľúbenosti na slovenskom trhu. Preto nás úprimne teší, že pokračujeme v tomto dlhoročnom partnerstve, ktorého pevnosť preverila aj náročná situácia v súvislosti s pandémiou. Našim reprezentantom držíme palce a prajeme im aj ich fanúšikom množstvo nezabudnuteľných hokejových momentov v najbližších stretnutiach,” uviedol Roman Rajtár, vedúci oddelenia marketingu, ŠKODA AUTO Slovensko.

„Zelenší“ rok aj v hokeji

Okrem už tradičnej spolupráce prináša tento rok partnerstva aj významnú novinku. Po vstupe značky ŠKODA do éry elektromobility sa stali neoddeliteľnou súčasťou flotily vozidiel po prvýkrát aj ekologickejšie plug-in hybridné autá ŠKODA OCTAVIA iV a SUPERB iV. ŠKODA AUTO Slovensko tak jasne naznačila smerovanie podobných spoluprác s dôrazom na ochranu životného prostredia a znižovanie uhlíkovej stopy.

Pre Slovenský zväz ľadového hokeja je ŠKODA AUTO Slovensko partner, na ktorého sme sa mohli za tie roky spolupráce vždy spoľahnúť. Posledný rok sme nemohli prinášať fanúšikom hokejové zážitky naživo, preto sme radi, že sme sa mohli oprieť o stabilné partnerstvá a vyslať našich hokejistov reprezentovať Slovensko. Navyše, vďaka ekologickejším motorizáciám vozidiel vo flotile ŠKODA, vieme našu každodennú prácu vykonávať s nižším dopadom na životné prostredie. To je pre nás významný bonus v súvislosti s klimatickými výzvami, ktorým čelíme,” uviedol Peter Janovský, riaditeľ marketingu Slovenského zväzu ľadového hokeja.

ŠKODA fandí športovcom

Značka ŠKODA má podporu športovcov a fanúšikov v krvi. Množstvo partnerstiev sa tiahne nielen hokejom, ale aj cyklistikou. Spoločnosť ŠKODA AUTO dlhodobo podporuje Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF, ale aj viaceré národné hokejové zväzy, vrátane toho slovenského. Na Slovensku je značka ŠKODA partnerom SZĽH a Asociácie profesionálnych hokejových klubov. Na poli cyklistiky nechýba podpora automobilky pre najväčšie svetové preteky Tour de France či Vuelta, z domácich podujatí sú to najvýznamnejšie preteky horských cyklistov na Slovensku ŠKODA Bike Open Tour, prestížne podujatie cestnej cyklistiky Okolo Slovenska či Detská Tour Petra Sagana, ktorá hľadá talenty medzi najmenšími. Najnovšie pribudla aj podpora pretekov L’Etape Slovakia by Tour de France, ktoré po prvýkrát v histórii tento rok prichádzajú aj na Slovensko. 

Celý text tlačovej mapy, vrátane fotografií nájdete  na ŠKODA Storyboard-e.