ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračuje v Nízkych Tatrách

11. srpna 2021

Najprestížnejšie preteky horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR, pokračujú svojim tretím kolom pretekmi HORAL MTB Maratón 14. augusta v nádhernom prostredí Kráľovohoľských Nízkych Tatier

› Najprestížnejšie preteky horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR, pokračujú svojim tretím kolom 14. augusta v nádhernom prostredí Kráľovohoľských Nízkych Tatier
› Súčasťou pretekov HORAL MTB Maratón sú štyri rôzne trate, nechýba ani rodinná kategória ŠKODA Family
› Po Nízkych Tatrách uzavrie celú sériu posledné kolo v Rajeckých Tepliciach

 

Bratislava 10. augusta 2021 - Najprestížnejšie preteky horských cyklistov na Slovensku pokračujú tretím kolom série, a to 14. augusta v Nízkych Tatrách. V nádhernom prostredí národného parku okolia Kráľovej hole si budú môcť pretekári na HORAL MTB Maratóne vybrať zo štyroch trás, ktoré prinesú nádherné výhľady, náročné výšľapy či zábavu pre celú rodinu. Séria ŠKODA BIKE OPEN TOUR totiž prináša v každom kole súťažné trate pre cyklistov rôznych vekových aj výkonnostných kategórií. Na svoje si tak prídu profesionálni bajkeri, hobby cyklisti, rodiny s deťmi, ale aj fanúšikovia elektrobicyklov.

Týždne bez súťaženia sa skončili a cyklisti si užívajú možnosť sa naplno oprieť do pedálov na ôsmom ročníku ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Tretie kolo série sa uskutoční už túto sobotu (14. augusta) v Nízkych Tatrách. Na pretekárov čakajú v okolí Svitu štyri trate v dĺžkach od 17 do 80 kilometrov s rôznymi výkonnostnými a vekovými kategóriami. Po úvodnom kole v Topoľčiankach, druhom kole v Slovenskom raji a aktuálnom treťom kole, čaká ešte cyklistov a fanúšikov horskej cyklistiky záver série 18. septembra v Rajeckých Tepliciach.

Nízke Tatry ponúknu maximum

Pre pretekárov sú v okolí Svitu pripravené štyri trasy. Najkratšia trať Dejzi ŠKODA Family má dĺžku 17 kilometrov s prevýšením 350 metrov, je určená pre rodinné tímy a vhodná aj pre detské prívesné vozíky. Trať Ízy s dĺžkou 33 kilometrov a prevýšením 950 metrov predstavuje prípravku na maratón a je vhodná pre ľudí, ktorí si chcú vychutnať maratónsku atmosféru, ale kondícia im to ešte nedovolí. Na polmaratónskej trati Senzi pretekári absolvujú 48 kilometrov s prevýšením 1500 metrov a je určená aj pre nesúťažnú kategóriu e-bike. Najdlhšia trať s názvom Lejzi je pravým opakom svojho mena. Je určená pre trénovaných cyklistov, ktorí prekonajú na 80 kilometroch celkovo 2500 metrov prevýšenia. V dvoch bodoch sa dostanú na úroveň 1400 metrov nad morom a oblasť Panskej hole účastníkov privíta vo vysokohorskom prostredí. Registrácia prihlásených pretekárov prebehne v kancelárii pretekov vo Svite v areáli Koliby v piatok 13. augusta podvečer a v sobotu 14. augusta pred štartom jednotlivých kategórií.

ŠKODA má cyklistiku v DNA

Zakladatelia spoločnosti ŠKODA Václav Laurin a Václav Klement začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi domácimi akciami okrem ŠKODA BIKE OPEN TOUR nechýbajú ani najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, tento rok premiérovo L´Etape by Tour de France Slovakia a už tradičná Detská tour Petra Sagana, ktorá podporuje mladé cyklistické talenty.
„Cyklistické podujatia doma aj v zahraničí sú už našou tradičnou súčasťou. Aj vysoká účasť profesionálnych či hobby bikerov na rôznych slovenských pretekoch ukazuje, že tento šport je v posledných rokoch mimoriadne obľúbený. Preto nás naozaj teší, že môžeme priniesť atmosféru a úžasné zážitky z profesionálneho podujatia aj na slovenské cesty či do hôr," uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Zelenší prístup aj tento rok

Návštevníci aj pretekári si už zvykli na zelenší prístup organizátorov počas celej série. Cieľom je nahradiť plasty prírodnými materiálmi, textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už neoddeliteľnou súčasťou pretekov. Všetky ďalšie kroky sú pripravené tak, aby bola v súvislosti s koronavírusom zaistená bezpečnosť pretekárov, organizátorov aj fanúšikov.

Pohodlie a zábava v cieli

Už štvrtý rok sa budú organizátori starať aj o zvýšený komfort pretekárov. Bajkeri na všetkých pretekoch ocenia sprchy či cykloumyváreň. Návštevníci pretekov sa budú môcť posilniť v stánkoch s občerstvením, podujatia budú spestrovať sprievodné akcie v súlade s aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Chýbať nebude ani tombola, v ktorej je možné vyhrať skvelý ŠKODA MTB bicykel alebo čisto elektrický ENYAQ iV na celý týždeň.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2021

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hobby cyklistov na Slovensku. V roku 2021 sa koná už ôsmy ročník série. Rovnako ako minulý rok, aj teraz bude v popredí ekologický prístup a príjemná atmosféra. Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak môžu nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hobby bajkeri. K dispozícii sú rôzne vekové a výkonnostné kategórie, takže tieto preteky sú naozaj pre všetkých náruživých cyklistov.

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2021 sa dozviete na stránke https://www.welovecycling.com/sk/sbot/.

Celý text tlačovej správy vrátane fotografií a infografiky nájdete na ŠKODA Storyboard-e.