ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračovala v Levoči

1. června 2022

ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračovala druhým kolom v deviatom ročníku série najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku. V sobotu 28. mája v Levoči si bajkeri vychutnali päť tratí v dĺžke od 5 do 72 kilometrov v nádhernom prostredí Levočských vrchov.

› Najprestížnejšie preteky horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR, pokračovali druhým kolom deviateho ročníka v Levoči
› Po prvýkrát je celá séria súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM
› V sobotu 28. mája sa priaznivci horskej cyklistiky stretli v Levoči, kde si mohli vychutnať päť tratí vedúcich majestátnymi Levočskými vrchmi
› Tradičnou súčasťou podujatia bol zelený prístup, rozmanité trate rôznej náročnosti aj obľúbené kategórie ŠKODA Family či e-bike
› Všetci prihlásení bajkeri hrali o ŠKODA ENYAQ iV na celý týždeň a ďalšie skvelé ceny

Bratislava, 1. jún 2022 – ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračovala druhým kolom v deviatom ročníku série najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku. V sobotu 28. mája v Levoči si bajkeri vychutnali päť tratí v dĺžke od 5 do 72 kilometrov v nádhernom prostredí Levočských vrchov. Spolu sa ich postavilo na štart takmer 450 a sily si zmerali v rozmanitých kategóriách, nechýbala trať pre e-biky či celé rodiny. Najmladšia účastníčka pritom mala iba 3 roky, najstarší pretekár 71, takže vidieť, že ide o podujatie naozaj pre všetkých. Po prvom kole v Rajeckých Tepliciach a druhom v Levoči nasledujú preteky Slovenskom Raji, Topoľčiankach a vo Svite. Už tradičnou súčasťou série zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály. Úspech majú aj sprchy, cykloumyvárne či servisná podpora, vďaka ktorým účastníci zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov.

Päť podujatí po celom Slovensku

Cyklistika sa stáva čoraz populárnejšou a vďaka svojej univerzálnosti prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. ŠKODA BIKE OPEN TOUR prináša všetkým fanúšikom horskej cyklistiky preteky, na ktorých si môžu zmerať sily a užiť si neopakovateľnú atmosféru v prírode. Deviaty ročník pretekov prináša sériu piatich podujatí po celom Slovensku, pričom každé z nich je aj súčasťou ŠKODA Slovenského pohára XCM. V sobotu 21. mája odštartovali sériu preteky v Rajeckých Tepliciach, druhé kolo prebehlo 28. mája v Levoči, nasledovať bude 11. júna Slovenský raj, 25. júna Topoľčianky a ročník uzavrú preteky vo Svite, ktoré privítajú účastníkov 13. augusta.

„Druhé kolo série potvrdilo, že popularita cyklistiky z roka na rok rastie. S radosťou preto podporujeme aj horskú cyklistiku a deviaty ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR, ktorá je pre mnohých prvou možnosťou si užiť preteky na profesionálnej úrovni. Okrem skvelej atmosféry a výkonov je už tradíciou aj dôraz na ekológiu počas celej série,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Cieľová rovinka priamo v historickom centre Levoče

ŠKODA BIKE OPEN TOUR je aj tento rok prispôsobená všetkým úrovniam cyklistov. V sobotu 28. mája sa fanúšikovia horskej cyklistiky stretli v centre Levoče a pokračovali nádherným prostredím Levočských vrchov. Spolu sa na štart postavilo takmer 450 bajkerov, nechýbali ani hostia z Rakúska, Maďarska či Poľska. Všetci si pritom užili naplno priaznivé počasie, výhľady z Mariánskej hory aj finiš priamo v historickom centre Levoče. Medzi najťažšie úseky patrila jazda po zvážniciach, ktorá preverila aj kondíciu a pripravenosť pokročilých jazdcov. Pretekári a fanúšikovia si užívali pohodlné zázemie v centre mesta, sprievodný program aj ekologické vzdelávacie aktivity, vďaka čomu pri vítaní v cieli vládla skvelá atmosféra.

Zelený prístup ako samozrejmosť

V rámci už zabehnutého ekologického prístupu na tomto podujatí plasty nahrádzajú na každých pretekoch prírodné materiály a textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už jeho neoddeliteľnou súčasťou. V Levoči nechýbali ani členovia Zelenej hliadky, ktorí sa starali o edukáciu návštevníkov či zber dát aj postrehov. Vytvorené boli tri separačné stanice, na ktorých pomáhali návštevníkom správne separovať odpad, nechýbali ani propagačné materiály a diskusie. Zároveň sa mobilná hliadka starala aj o dodržiavanie poriadku v areáli podujatia, všetok odpad bol po podujatí vo vreciach označený, zvážený a odovzdaný na ďalšie spracovanie. V porovnaní s prvým kolom v Rajeckých Tepliciach sa podarilo zlepšiť organizáciu nakladania s odpadom, vďaka čomu sa jeho množstvo výraznejšie zredukovalo. Prispel k tomu napríklad výdaj jedla výlučne v kamenných prevádzkach, iba jeden stánok s nápojmi či občerstvenie pre pretekárov v sklenom obale alebo vo forme ovocia bez obalov.

Pohodlie, zábava aj ceny v cieli

Organizátori sa počas celej série starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. Súčasťou všetkých pretekov sú tak sprchy, úschovňa bicyklov aj cykloumyváreň a pretekári využívali tieto možnosti naozaj naplno. Okrem dobrého pocitu z výkonu a zážitkov nechýbala ani tombola v cieli, v ktorej sa hralo o množstvo skvelých cien.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.welovecycling.com/sk/sbot/

Podpora cyklistiky vo svete aj na Slovensku

ŠKODA má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi domácimi podujatiami okrem ŠKODA BIKE OPEN TOUR nechýbajú najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia ani Detská tour Petra Sagana.

Celý text tlačovej správy vrátane fotografií nájdete na ŠKODA Storyboard-e.