Tlačová mapa ŠKODA ENYAQ iV - Elektromobilita

1. června 2021

> Elektromobil ŠKODA ENYAQ iV je na Slovensku už oficiálne v predaji
> Balíčky eMobility už aj na Slovensku: Od nabíjacieho kábla až po vlastnú elektráreň
> Rozhovor s Robertom Bartom, koordinátorom projektu eMobility, ŠKODA AUTO Slovensko
> ŠKODA AUTO Slovensko spúšťa službu POWERPASS
> ŠKODA Enyaq iV: dostupné elektrické SUV vďaka inovatívnemu systému financovania

Elektromobil ŠKODA ENYAQ iV je na Slovensku už oficiálne v predaji

 • Prelomové vozidlo značky ŠKODA je už k dispozícii na slovenskom trhu
 • ENYAQ iV je možné si pozrieť v showroomoch v sieti autorizovaných predajcov, taktiež si ho otestovať
 • V rámci predpredaja si Slováci objednali viac než 60 kusov modelu ENYAQ iV, pričom prvé klientske autá už jazdia po slovenských cestách

Bratislava 1. jún 2021 – Revolučný elektromobil značky ŠKODA, model ENYAQ iV, je už k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov priamo v showroomoch autorizovaných predajcov. Záujemcovia si tak môžu nový ENYAQ iV pozrieť naživo, absolvovať testovaciu jazdu či oboznámiť sa s možnosťami nabíjania, ktoré ŠKODA svojim zákazníkom ponúka. Oficiálny predaj bol spustený už 25. mája, pričom prvé zákaznícke vozidlá už úspešne brázdia slovenské cesty. Pre značku ŠKODA tak znamená tento model nielen vstup do éry elektromobility, ale aj začiatok novej kapitoly v jej viac než 125-ročnej histórii.

Od prvého dňa spustenia predpredaja je o ENYAQ iV veľký záujem. Prináša totiž skutočnú revolúciu v oblasti zelenej mobility, a to v podobe všestranného, spoľahlivého a robustného spoločníka pre každodenný život. Nezabúda pritom ani na svoj emocionálny dizajnový jazyk. Prináša úplne novú koncepciu interiéru inšpirovanú svetovými trendmi v bývaní a pokračuje v rozširovaní palety praktických prvkov Simply Clever. Súčasťou balíčka môže byť pri kúpe vozidla aj Wallbox, domáca nabíjacia stanica, ktorou ŠKODA pokračuje v budovaní ekosystému pre fanúšikov čiastočne elektrifikovaných či plne elektrických modelov. Taktiež praktická POWERPASS karta, ktorá poskytuje zákazníkom slobodu a flexibilitu v nabíjaní v celej Európe.

„Model ŠKODA ENYAQ iV skutočne umožňuje meniť pohľad na elektromobilitu. Búra mýty a dokazuje, že to je plnohodnotné rodinné či fleetové auto. Napĺňa všetky požiadavky bežného každodenného využívania a zároveň predstavuje absolútne praktické, bezpečné a pohodlné vozidlo pre každého. Preto som rád, že prišiel čas, kedy si ho môžu zákazníci vyskúšať na vlastnej koži v našich autorizovaných showroomoch. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že budú príjemne prekvapení a ENYAQ iV prekoná ich očakávania,” uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko a dodáva: „ENYAQ iV už stihol získať prestížnu medzinárodnú cenu za dizajn Red Dot či najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek v bezpečnostných testoch Euro NCAP v oblasti ochrany dospelých aj detí v interiéri vozidla, čo opäť potvrdzuje jeho výnimočnú kvalitu.“

ENYAQ iV, ako čisto elektrické SUV značky ŠKODA, je prvým sériovým modelom českej automobilky na báze modulárnej elektrifikovanej platformy koncernu Volkswagen. Spája v sebe známe prednosti vozidiel ŠKODA, medzi ktoré patrí veľkorysý priestor a emocionálny vzhľad, a navyše poskytuje dojazd na čisto elektrický pohon viac ako 500 kilometrov (podľa WLTP). K dispozícii je vo viacerých variantoch, pričom zákazníci majú na výber z troch rôznych kapacít batérie a piatich výkonových stupňov. Základné prevedenie ENYAQ iV 50 štartuje už na cene 34 590 eur s výkonom 109 kW a 51 kWh batériou. V ponuke možno nájsť tiež ENYAQ iV 60 s výkonom 132 kW a batériou s kapacitou 58 kWh. Vrcholom ponuky je ENYAQ 80 iV, ktorý má elektromotor s výkonom 150 kW a kapacitu batérie 77 kWh. Tento plne elektrický model s krátkym nabíjacím časom ponúka aj napriek kompaktným vonkajším rozmerom ešte viac priestoru pre cestujúcich a batožinu. Vozidlo má úplne nový interiér a najmodernejšie možnosti konektivity a infotainmentu v kombinácii so Simply Clever prvkami.

Všetky tri varianty je možné kúpiť vo viacerých výbavových stupňoch, ktoré sú vyhotovené ako tzv. „design selections“, teda typy interiérov inšpirované bývaním. Pre zákazníkov preferujúcich útulný a moderný dizajn je k dispozícii variant LOFT. Interiér LODGE odráža tému budúcej mobility, inovácií a udržateľnosti, vďaka použitiu svetlých odtieňov a prírodných materiálov. Variant LOUNGE s vysokokvalitnými materiálmi spĺňa požiadavky na estetiku i moderný vzhľad a zameriava sa na prepracované detaily. Interiér SUITE je určený pre tých, ktorí si chcú užiť nádych luxusu vďaka prítomnosti exkluzívnych materiálov. Pre zákazníkov zmýšľajúcich ekologicky je prítomné tiež prevedenie ecoSUITE, ktoré prináša luxusné prevedenie pri použití ekologických a recyklovaných materiálov. Samozrejme, tak ako je už zvykom aj pri ostatných modeloch ŠKODA, aj ENYAQ iV je možné kúpiť vo verzii Sportline, ktorá je inšpirovaná športovými úspechmi značky. ŠKODA ENYAQ Sportline iV štartuje na sume 43 690 eur.

Podrobná tlačová mapa k modelu ŠKODA ENYAQ iV je k dispozícii na slovenskom Storyboarde.

Bližšie informácie o modeli ŠKODA ENYAQ iV vo verzii Sportline je taktiež k dispozícii na slovenskom Storyboarde.

Najnovší prírastok do ponuky vozidiel ŠKODA a prvý, prelomový elektromobil českej automobilky je možné konfigurovať online na www.skoda-auto.sk, prípadne priamo v predajniach v sieti autorizovaných predajcov.

Balíčky eMobility už aj na Slovensku: Od nabíjacieho kábla až po vlastnú elektráreň

 • Kompletný ekosystém služieb v oblasti elektromobility vychádza z potrieb zákazníkov a súčasne v maximálnom rozsahu využíva hospodárnosti elektrifikovaných modelov ŠKODA
 • Tri základné veľkosti zákazníckych balíčkov podľa požiadaviek klientov z radov firiem aj súkromných osôb – S, M a L
 • Autorizovaní predajcovia značky ŠKODA na slovenskom trhu dodávajú služby na mieru v spolupráci s vysoko kvalifikovanými externými dodávateľmi
 • Robert Barta, koordinátor projektu eMobility, ŠKODA AUTO Slovensko, odpovedá na otázky týkajúce sa elektromobility

Bratislava 1. jún 2021 – ŠKODA AUTO Slovensko rozširuje svoje služby eMoblity. V súvislosti s uvedením prvého plne elektrického modelu postaveného na koncernovej platforme MEB, ŠKODA ENYAQ iV, prináša mladoboleslavská automobilka svojim zákazníkom celý ekosystém služieb v oblasti elektromobility. V spolupráci so svojimi autorizovanými predajcami navrhla na mieru jednotlivým skupinám zákazníkov tri balíčky služieb eMobility, ktoré pokrývajú služby od kontroly elektrickej infraštruktúry, inštaláciu wallboxov až po vybudovanie vlastnej fotovoltaickej elektrárne.

 

Robert Barta, koordinátor projektu eMobility v ŠKODA AUTO Slovensko, hovorí: „Chceme zákazníkom čo najviac zjednodušiť využívanie našich plug-in hybridných či čisto elektrických modelov. Preto v spolupráci s kvalifikovanými externými dodávateľmi a našou autorizovanou obchodnou sieťou ponúkame možnosť vybudovania nabíjacej infraštruktúry. Práve tak je používanie našich modelov najefektívnejšie a cenovo najvýhodnejšie.”

Základný balíček S, ktorého cena je 136 € s DPH, je zostavený pre takého zákazníka, ktorý neplánuje obstaranie nástennej nabíjačky ŠKODA iV, tzv.wallboxu, ale postačí mu univerzálny nabíjací kábel. Aj pre nabíjanie káblom však potrebuje skontrolovať istič a elektrickú infraštruktúru. Preto je v rámci balíka pred dodaním vozidla zabezpečená kontrola v sídle firmy či mieste bydliska, tzv. Home_Check, vrátane vypracovania príslušnej dokumentácie. K ľahkému nabíjaniu vozidla poslúži šikovná mobilná aplikácia spolu s nabíjacou kartou Powerpass, ktorá umožňuje jednoduchou autorizáciou nabíjať vozidlo kdekoľvek v širokej sieti nabíjacích staníc na Slovensku i v celej EÚ. Užívatelia tak s jednou kartou môžu nabíjať na viac ako 200 000 dobíjacích staniciach. Súčasťou siete sú ako bežné nabíjacie stanice, tak i rýchle nabíjačky vrátane siete IONITY. Platbu v danú chvíľu zákazník nerieši, raz mesačne mu príde súhrnné vyúčtovanie za všetky jeho dobíjania v uplynulom mesiaci. Aplikácia Powerpass je dostupná na stiahnutie do mobilného zariadenia s operačným systémom Android a iOS.

Prostredný balíček M k obsahu základného balíčka S pridáva domácu nástennú nabíjačku ŠKODA iV (tzv. Wallbox). Tá môže byť dodaná vo variantoch Connect (Wi-Fi a LAN pripojenie k internetu prepojené s mobilnou aplikáciou a autorizácia pomocou čipovej karty RFID s možnosťou využitia viacerých používateľov) alebo Connect + (navyše LTE modul a certifikovaný elektromer so zobrazením spotreby elektriny v mobilnej aplikácii). Súčasťou tohto balíka je tiež odborná inštalácia wallboxu ŠKODA iV na adrese zákazníka. Cena balíčka M štartuje na 368 € s DPH, je k nej nutné ešte pripočítať cenu zvoleného wallboxu ŠKODA iV a ďalších zariadení či náklady spojené s dodatočným budovaním elektroinštalácie podľa objednávky zákazníka.

Najrozsiahlejší balíček L je určený najnáročnejším zákazníkom so záujmom o komplexné riešenie energetickej sebestačnosti domu, samosprávam alebo veľkým fleetovým klientom, ktorí majú vo svojom vozovom parku desiatky až stovky elektrifikovaných vozidiel ŠKODA. Takýto zákazník pravdepodobne má zámer vybudovať systém nabíjačiek, vlastnú fotovoltaickú elektráreň a batériové úložiska. Architektúra balíčka L je preto založená na energetickom úložisku, ktoré zhromažďuje energiu pre dobu, kedy bude potrebné jej efektívne využitie. Cez noc sa nabíja lacnejším prúdom a následne cez deň sa takto naakumulovaná energia používa na vykrytie odberu v špičkách. Tento balík zahŕňa aj pomoc s návrhom fotovoltaickej elektrárne pre akumuláciu zelenej energie a poradenstvo v oblasti dotačných stimulov zo štrukturálnych fondov EÚ. V závislosti od rozsahu objednaných služieb je cena balíčka L individuálna a závisí od zadania a navrhnutého riešenia požiadaviek zákazníka.

Bližšie informácie o jednotlivých variantoch riešenia pre konkrétne potreby daného zákazníka podajú špecialisti elektromobility v autorizovanej obchodnej sieti ŠKODA AUTO Slovensko. Služby a vybrané produkty v rámci zákazníckych balíčkov eMobility dodávajú pre zákazníkov ŠKODA externí dodávatelia, tzv. inštalační partneri. Tí sú detailne oboznámení s požiadavkami značky ŠKODA a zaisťujú vďaka tomu efektívnu realizáciu jednotlivých produktov a služieb.

Sieť autorizovaných partnerov značky ŠKODA na Slovensku prechádza premenou od predajcov automobilov k poskytovateľom komplexných služieb mobility. V blízkej budúcnosti sa stane energeticky sebestačnou, posilní verejnú sieť dobíjacích staníc vlastnými dobíjacími stanicami a bude vedieť efektívne využiť staršie batérie z elektromobilov ako úložisko elektrickej energie. Už teraz všetci obchodníci spĺňajú štandardy pre predaj, servis a nabíjanie elektromobilov. V duchu tejto firemnej stratégie poskytujú svojim zákazníkom kompletný ekosystém služieb v oblasti elektromobility, ktorý zohľadňuje ich individuálne požiadavky.

Rozhovor s Robertom Bartom, koordinátorom projektu eMobility, ŠKODA AUTO Slovensko

Je infraštruktúra na Slovensku podľa vás dostatočná?

R. Barta: Pre fungovanie elektromobility je infraštruktúra kľúčová. Jej čo najrýchlejšie rozširovanie je v záujme všetkých. Aktuálne by sa mohlo zdať, že dostupnosť a pokrytie územia Slovenska nabíjacími stanicami je postačujúce. Avšak dynamický rozvoj elektromobility a záujem zákazníkov o PHEV/BEV aj na Slovensku naznačuje, že to i napriek pandémii nemusí byť v dôsledku zvýšených predajov o pár mesiacov pravdou. Dôležitú úlohu tu musí hrať štát svojou politikou a stimulmi na podporu rozvoja elektromobility a infraštruktúry. Koniec koncov, nedávno bol vládou schválený tzv. Plán obnovy a odolnosti SR. V rámci neho plánuje štát do podpory zelenej formy dopravy investovať približne 51 miliónov eur. Časť z nich sa plánuje využiť práve na vybudovanie 228 ultrarýchlych nabíjacích staníc pri diaľniciach, 500 rýchlonabíjacích staníc a vyše 2 600 AC staníc pre mestá a firmy.

Zároveň sa v rámci ŠKODA AUTO snažíme pracovať na budovaní infraštruktúry aj ponukou balíčkov tak, aby elektromobilita bola dostupná pre všetkých zákazníkov na Slovensku.


Pre koho sú tieto služby a balíčky určené?

R. Barta: Balíček S je určený pre človeka s možnosťou domáceho nabíjania - teda v podstate pre väčšinu majiteľov elektrifikovaných vozidiel ŠKODA. Balíček M môže využiť buď súkromná osoba, ktorá chce komplexné riešenie, alebo menšia firma s niekoľkými elektromobilmi. Balíček L využijú predovšetkým vlastníci domov či väčšie firmy. Ideálny je pre všetkých, ktorí uvažujú o energetickej efektivite, či dokonca sebestačnosti.


Ponúkate balíčky sami alebo s partnermi?

R. Barta: Využívame služby nášho inštalačného partnera, ktorý je vysoko kvalifikovaný pre tento druh služieb. Vykonáva inštalácie na adrese zákazníka a súčasne je schopný zabezpečiť aj odborné poradenstvo. 


Koľko zhruba stoja tieto balíčky?

R. Barta: Balíček S vychádza na 136 €. Balíček M ponúkame od 368 €, k čomu je nutné pripočítať cenu zákazníkom vybraného wallboxu ŠKODA iV a ďalších zariadení podľa objednávky. Cenu tiež ovplyvňuje zložitosť novobudovanej elektroinštalácie. Balíček L, ktorého súčasťou môže byť fotovoltaické riešenie či veľké energetické úložisko, je veľmi individuálnou záležitosťou, preto sa nedá stanoviť konkrétna suma. Realizácii predchádza potrebná dôkladná štúdia stavu objektu a možností, ktoré je možné v danej lokalite realizovať. Rámcovo sa podľa rozsahu pohybujeme rozhodne už v tisíckach eur. 


Ako si zákazník konkrétny balíček objedná?

R. Barta: Požiadavku zadá u svojho predajcu už vo fáze konfigurácie vozidla. Po objednaní produktu predajca sprostredkuje kontakt na inštalačného partnera. Ten kontaktuje zákazníka a dohodne si s ním termín schôdzky pre kontrolu miesta, tzv. Home-Check v lokalite budúcej inštalácie. Po nej vypracuje ponuku s ohľadom na požiadavky zákazníka a technické parametre a po jeho akceptácii ponuky realizuje príslušné odborné riešenie. Nakoniec inštalačný partner vyfakturuje službu zákazníkovi, a tým je celá vec uzavretá. V prípade problému s niektorou službou či produktom je k dispozícii zákaznícka linka, na ktorej je zákazníkovi k dispozícii odborný personál pripravený vzniknutý problém čo najskôr riešiť.

ŠKODA AUTO Slovensko spúšťa službu POWERPASS pre jednoduché nabíjanie elektrifikovaných vozidiel

 • Riešenie ponúka prostredníctvom karty alebo aplikácie prístup k viac než 200 000 dobíjacím staniciam po celej Európe, z toho viac ako 820 na Slovensku
 • Roamingová služba domáceho a zahraničného nabíjania
 • Tri tarifné modely a pohodlné mesačné vyúčtovanie
 • Špeciálna štartovacia ponuka pre zákazníkov nového elektrického SUV ŠKODA ENYAQ iV

Bratislava 1. jún 2021 – ŠKODA AUTO Slovensko zavádza pri príležitosti vstupu nového elektrického SUV ENYAQ iV na slovenský trh jednoduchú a šikovnú možnosť dobíjania elektrifikovaných vozidiel. Prostredníctvom služby POWERPASS môžu majitelia elektrifikovaných vozidiel ŠKODA využívať 800 dobíjacích staníc na Slovensku a celkovo viac ako 200 000 dobíjacích staníc vo väčšine európskych krajín. Medzi podporovanými stanicami budú na Slovensku nabíjacie stanice spoločností ZSE či Green Way. K dispozícii bude aj rýchlonabíjacia sieť IONITY. Dobíjať sa dá úplne jednoducho pomocou jedinej RFID karty alebo aplikácie POWERPASS v smartfóne, ceny sú transparentné a jednotné. Pre tých,ktorí si kúpia novinku ŠKODA ENYAQ iV, navyše existuje špeciálna štartovacia ponuka: prvý rok získajú platené tarifné modely za maximálne zvýhodnených podmienok. Pri modeloch ENYAQ iV s rýchlym DC nabíjaním sú pre zákazníkov počas prvých 12 mesiacov od aktivácie služby pripravené mimoriadne výhodne sadzby POWERPASS, dokonca s nulovým mesačným paušálom.

 

POWERPASS je súčasťou ekosystému ŠKODA iV, ktorý ŠKODA AUTO zavádza súbežne s elektrifikáciou svojej modelovej palety. Poskytne zákazníkom množstvo výhod súvisiacich s elektromobilitou, ako napríklad špeciálne mobilné on-line služby alebo služby pre nabíjacie wallboxy ŠKODA iV. POWERPASS umožní pomocou jedinej RFID karty (RFID znamená Radio Frequency Identification) alebo prostredníctvom aplikácie POWERPASS v smartfóne pohodlné a nekomplikované dobíjanie po celej Európe. Okrem verejných rýchlonabíjacích staníc celoeurópskej siete IONITY je súčasťou systému aj množstvo ďalších verejných dobíjacích miest ostatných prevádzkovateľov. Na Slovensku ide predovšetkým o siete energetických spoločností a postupne budú pribúdať aj ďalšie nabíjacie body.

Užívateľ pritom nemusí premýšľať nad rôznymi spôsobmi autorizácie alebo disponovať niekoľkými prístupovými kartami, ceny sú prevádzkovateľom pre zákazníka zazmluvnené pre 24 európskych krajín a vie si ich pozrieť vopred, ešte pred cestou do zahraničia. „Vychádzame z toho, že zákazníci s elektrifikovanými vozidlami značky ŠKODA svoje vozidlá prednostne nabíjajú doma alebo v zamestnaní. POWERPASS predstavuje ideálny doplnok na dobíjanie na dlhších cestách, poprípade pre ľudí cestujúcich často po území celej Európy, pričom zo zahraničného roamingu nevyplývajú pre zákazníka žiadne dodatočné roamingové poplatky," opisuje riešenie POWERPASS aplikácie Robert Barta, koordinátor eMobility ŠKODA AUTO Slovensko a dodáva: „Zákazníci tak môžu dobíjať svoj elektrifikovaný model značky ŠKODA na viac ako 820 nabíjacích staniciach na Slovensku alebo v prípade, že sa vyberie na cestu po Európe, majú k dispozícii viac než 200-tisíc nabíjacích staníc v partnerskej sieti.“

Aplikácia POWERPASS má pritom široké využitie, okrem dobíjania v nej používateľ nájde tiež informácie o sieti nabíjacích staníc, podľa ktorej si môže plánovať trasu. Rovnako tak si môže preveriť ceny dobíjania či zistiť, kde je dostupná aká rýchlosť nabíjania. „Využitie aplikácie je skutočne široké a zákazník v nej nájde všetky potrebné informácie, aby vedel perfektne fungovať so svojim elektromobilom, nech už sa vyberie kamkoľvek. V ŠKODA AUTO Slovensko pritom pracujeme na tom, aby sme sieť dobíjacích staníc neustále rozširovali, aby si zákazníci mohli svoj elektrifikovaný model dobiť prakticky kdekoľvek,“ vysvetľuje Robert Barta.

 

Tri tarifné modely a mesačné vyúčtovanie

POWERPASS bude k dispozícii s tromi tarifnými úrovňami pre všetky PHEV a BEV modely ŠKODA iV, a to s ohľadom na spôsob využívania elektrifikovaných modelov. V základnom tarife Charge Free zákazník neplatí mesačný poplatok. Pri dobíjaní na rýchlonabíjacích staniciach siete IONITY platí 0,79 eur za kWh, pri dobíjaní striedavým prúdom (AC) je cena 0,49 eur / kWh a pri dobíjaní jednosmerným prúdom (DC) 0,79 eur / kWh. V tarife Simply Charge bude základný mesačný poplatok vo výške 17,59 eur. Na rýchlonabíjacích staniciach siete IONITY bude potom dobíjanie stáť 0,50 eur za kWh. Na ostatných verejných dobíjacích miestach sa bude pri dobíjaní striedavým prúdom (AC) platiť 0,29 eur / kWh a pri dobíjaní jednosmerným prúdom (DC) 0,49 eur / kWh. Základný poplatok v tarife Charge Faster bude 22,59 eur mesačne, pritom sa náklady spojené s dobíjaním znížia na 0,30 eur / kWh v sieti IONITY na 0,19 eur / kWh (AC) a 0,39 eur / kWh (DC) na dobíjacích staniciach ostatných poskytovateľov. Vyúčtovanie prebehne pohodlne raz za mesiac.

Zákazníci, ktorí siahnu po novom modeli ŠKODA ENYAQ iV, získajú v prvom roku od aktivácie služby maximálne zvýhodnené podmienky. Majitelia modelov ENYAQ iV vybavených na želanie vyšším nabíjacím výkonom batérie (balík rýchle DC nabíjanie) získajú v rámci služby POWERPASS na prvých 12 mesiacov od aktivácie služby tarifu Charge Faster bez základného poplatku, tzn. 0 eur mesačne pri najvýhodnejších cenách (AC = 0,19 eur / kWh, DC = 0,39 eur / kWh, Ionity = 0,30 eur / kWh). Pre zákazníkov vozidla ENYAQ iV bez rýchlejšieho nabíjania budú k dispozícii všetky tri vyššie spomínané tarify s rovnakými nabíjacími sadzbami, avšak zo zvýhodnenými mesačnými poplatkami. Charge Free bude ponúkaný bez mesačného poplatku, za tarifu Simply Charge zaplatia zákazníci 4,99 eur mesačne a Charge Faster vyjde na 9,99 eur mesačne. Doba viazanosti služby u všetkých tarifných variantov bude vždy predstavovať dvanásť mesiacov. Všetky uvedené ceny sú vrátane DPH.

Aktivácia karty prostredníctvom aplikácie POWERPASS

Karta RFID, pomocou ktorej sa majiteľ elektrifikovaného automobilu značky ŠKODA bude môcť na dobíjacej stanici preukazovať bezkontaktne aj bez použitia smartfónu, bude zákazníkovi zaslaná bezplatne. Je k tomu potrebná predchádzajúca inštalácia aplikácie POWERPASS, prostredníctvom ktorej sa karta objedná a jednorazovo prepojí. Vďaka tejto aplikácii si bude následne možné kedykoľvek nechať zobraziť aktivovaný tarifný program, aktuálne ceny elektriny, registrované karty a doteraz realizované procesy dobíjania. Aplikácia bude navyše tiež vedieť spárovať komunikáciu s wallboxom ŠKODA iV Connect alebo Connect +. Takto si zákazník jednoducho pod jedným účtom vytvorí vlastné ekosystém-správy nabíjania doma aj na dobíjacích staniciach tretích strán.

Viac informácií o programe POWERPASS je možné nájsť na webe https://webapps.skoda-auto.sk/ostatne/powerpass/.

ŠKODA Enyaq iV: dostupné elektrické SUV vďaka inovatívnemu systému financovania

 • Prelomový elektromobil ŠKODA ENYAQ iV je ešte dostupnejší, aj s poistením je k dispozícii aj za 335 eur mesačne či za menej, podľa požiadaviek klienta
 • Inovatívny systém financovania cez VW Finančné služby môže kombinovať úver aj lízing a s názvom Na mieru vystihuje svoju najsilnejšiu stránku
 • Zelenšia mobilita takto získala dostupného a bezpečného zástupcu pre každodenné využitie

Bratislava 1. jún 2021 - Model ŠKODA ENYAQ iV úspešne búra mýty a obavy z elektromobilov. Vďaka dojazdu viac ako 500 kilometrov, atraktívnemu dizajnu, vysokej bezpečnosti, veľkorysému priestoru či najmodernejšiemu infotainment systému si získal aj srdcia slovenských vodičov. Teraz je ešte dostupnejší vďaka jedinečnému systému financovania prostredníctvom VW Finančné služby s názvom Na mieru. Ten sa absolútne prispôsobuje možnostiam zákazníkov a nezabúda ani na povinné, havarijné poistenie či poistenie finančnej straty. ENYAQ iV je tak dostupný aj za 335 eur mesačne, či za menej. Podľa požiadaviek klienta.

 

Nový ENYAQ iV štartuje na sume 34 590 eur. Na splátky si ho teraz môžu Slováci dopriať v rámci systému financovania Na mieru napríklad aj za 335 eur mesačne, a to aj s PZP, havarijným poistením a s poistením finančnej straty. Tento systém sa absolútne prispôsobuje možnostiam zákazníka, vďaka čomu sa stáva elektromobil dostupnejším pre každodenné využitie celej rodiny. Výška akontácie môže byť rôzna, dokonca len 10 % z ceny vozidla. Voliť si je možné aj dĺžku splácania – od 2 do 5 rokov. Financovanie „Na mieru“ umožňuje aj rozhodnúť sa, ako chce zákazník so splácaním auta pokračovať v jeho závere.

„Naša vízia dostupného moderného elektromobilu pre celú rodinu sa stáva skutočnosťou. Vďaka flexibilnému financovaniu je ENYAQ iV reálne dosiahnuteľný pre čoraz väčší okruh motoristov, pre ktorých sú zelená mobilita spolu s pohodlnosťou a bezpečnosťou na vrchole priorít pri výbere vozidla," uvádza Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Nový Enyaq za 335 eur mesačne aj s poistením

Popri klasickom operatívnom lízingu, nazvanom „Bez starostí“, prišli VW Finančné služby s inovatívnym systémom financovania, ktorý môže kombinovať úver a lízing. Tento systém s výstižným názvom „Na mieru“ sa prispôsobí možnostiam každého zákazníka. Navyše k novej ŠKODA ENYAQ iV získajú zákazníci aj celý balík výhod! Potešia napríklad zimné pneumatiky zadarmo, doplnková výbava v hodnote stoviek eur podľa výberu alebo predĺžená záruka.

Pri základnej cene modelu ENYAQ iV 50 - 34 590 eur, ktorý je tak dostupný na splátky už za 335 eur mesačne, je výška akontácie v tomto prípade 35,1 % z ceny, čiže 12 140 eur. V splátkach je už zahrnuté aj komplexné poistenie vozidla, vrátane poistenia finančnej straty.

Financovanie šité „Na mieru“

Pri výbere financovania naozaj nie je nutné sa obmedzovať. Na výber je rôzna výška akontácie, ktorá môže byť dokonca len 10 % z ceny vozidla s vyššími mesačnými splátkami. Zároveň umožňuje rozhodnúť sa, ako dlho (v rozmedzí od dvoch do piatich rokov), chce zákazník vozidlo splácať.

Ďalšou dôležitou novinkou je možnosť zvoliť si to, ako chce zákazník so splácaním ENYAQ iV pokračovať v jeho záverečnej fáze. Tri mesiace pred koncom zmluvy – a teda pred zaplatením poslednej zvýšenej splátky - dostane na výber medzi tromi možnosťami.

Ak si vyberie prvú, vozidlo môže hneď vymeniť za nové a pokračuje v jeho financovaní podľa vopred dohodnutých podmienok. Druhou alternatívou je, že poslednú vyššiu splátku nemusí zaplatiť naraz, ale rozloží si ju do ďalších splátok cez iné finančné produkty VWFS. A napokon tretia možnosť spočíva v tom, že vozidlo môže, a to bez akýchkoľvek ďalších poplatkov a bez zaplatenia zvyšných splátok, vrátiť pri dodržaní podmienok uzavretých pri kúpe a zmluva je tak automaticky ukončená. 

Modelový príklad financovania

ŠKODA Enyaq iV 50 109 kW v cenníkovej cene 34 590,00 eur vrátane DPH, pri úrokovej sadzbe 0,99 %, dĺžke úveru 48 mesiacov, výške poskytnutého úveru 22 450,00 eur a pri 35,1 % akontácií (12 140,00 eur), s ročným nájazdom 10 000 km. Počet splátok 48, prvých 47 splátok je vo výške 334,94 eur, posledná splátka je vo výške 13 689,87 eur. Splátka zahŕňa povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie a poistenie finančnej straty. Spracovateľský poplatok je 0 % z financovanej hodnoty, RPMN je 6,56 %. Celková čiastka k úhrade 41 572,05 eur. Uvedené sumy sú s DPH. Príklad financovania je určený pre právnické osoby a fyzické osoby – podnikateľov Financovanie zabezpečuje spoločnosť VOLKSWAGEN Finančné služby Slovensko, s.r.o.

Viac informácií nájdete na: https://www.vwfs.sk/emobilita/skoda-enyaq.html

Celý text tlačovej mapy, vrátane fotografií nájdete  na ŠKODA Storyboard-e.