Táto stránka je iba doplnok predošlej stránky. Kliknutím na tlačidlo sa vrátite späť.
Všetky podrobnosti, ktoré ste hľadali

Škoda Scala - Technické detaily

Rozmery vozidla

Vonkajšie a vnútorné rozmery, objem batožinového priestoru.

Bezpečnosť

Bezpečnostné prvky

Škoda Scala je o bezpečnosti bez kompromisov. Okrem už opísaných bezpečnostných systémov sú štandardne alebo na želanie k dispozícii nasledujúce prvky:

› Kotviace body ISOFIX a Top Tether na upevnenie detskej sedačky na vonkajších sedadlách druhého radu. Systém ISOFIX je k dispozícii aj pre sedadlo predného spolujazdca.
› Na rozdiel od tempomatu, ktorý udržiava nastavenú rýchlosť, obmedzovač rýchlosti umožňuje vodičovi jazdiť ľubovoľnou rýchlosťou až do vopred definovanej hodnoty, ale nie viac.
ABS zabraňuje blokovaniu kolies pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu. › Zvýšením brzdného tlaku pomáha brzdový asistent HBA vodičom v situáciách, keď je potrebné núdzovo brzdiť. To môže viesť k výraznému skráteniu potrebnej brzdnej dráhy.
› Systém EBD automaticky optimalizuje brzdný tlak a celkové vyváženie bŕzd a zabraňuje nadmernému brzdeniu zadných kolies.
MSR zabraňuje zablokovaniu hnacích kolies, ku ktorému môže dôjsť, keď vodič spomaľuje na hladkom povrchu.
› Systém ASR zabezpečuje plynulý rozjazd a zrýchlenie bez pretáčania kolies na klzkom povrchu.
EDL pomáha pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca s nízkou trakciou pod jedným z poháňaných kolies.
TSA pracuje, keď je vozidlo vybavené originálnym ťažným zariadením s vlastnou riadiacou jednotkou. Systém funguje na princípe brzdenia jedného alebo viacerých kolies a súčasného znižovania krútiaceho momentu motora podľa potreby. Systém TSA zasahuje a pomáha stabilizovať vozidlo a príves.
› Systém XDS+ pomáha vodičovi pri ostrých zákrutách a zabezpečuje neutrálne správanie vozidla pri dynamickom prejazde zákrutami. Riadiaca elektronika v podstate simuluje prítomnosť samosvorného diferenciálu s cieľom zlepšiť trakciu a dynamiku jazdy v zákrutách. Výsledkom je, že vozidlo prekoná zákruty oveľa istejšie a prirodzenejšie.
Systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPM+ neustále informuje vodiča o tlaku v pneumatikách.
› Voliteľná funkcia Hill-Hold Control pomáha vodičom bezpečne sa rozbiehať do kopca. Systém sa aktivuje pri stúpaní päť a viac stupňov a zabezpečuje jednoduché a bezpečné rozbiehanie do kopca bez použitia ručnej brzdy. Systém zabraňuje tomu, aby sa vozidlo prevrátilo dozadu alebo sa zastavilo.
Blikajúce brzdové svetlá znižujú riziko nárazu zozadu, najmä keď sa blížite k dopravnej zápche na diaľnici alebo náhle zabrzdíte pred neočakávanou prekážkou.

Pohon a riadenie

Športový podvozok s voľbou jazdného režimu

Pre maximálny pôžitok z jazdy môže byť Scala vybavená systémom Sport Chassis Control, ktorý obsahuje funkciu Driving Mode Select.

Systém nastaviteľných tlmičov Sport Chassis Control je určený pre zákazníkov, ktorí sa neuspokoja s bežným nastavením podvozku, ale chcú športové tlmiče na zlepšenie ovládateľnosti, ak sa v určitých situáciách rozhodnú pre dynamickejšiu jazdu. Systém Sport Chassis Control sa vždy dodáva s funkciou Driving Mode Select, ktorá umožňuje zvoliť športový režim podvozku.

Normálny režim je určený na každodenné cestovanie, jazdu na nekvalitnom povrchu a dlhé cesty. V režime Sport sa zmení odpruženie tak, aby tlmiče udržiavali gumu čo najviac prilepenú k asfaltu. Tuhšie odpruženie zlepšuje reakcie Kamiqa pri dynamickej jazde a je vhodné najmä na dobrý povrch vozovky.