Táto stránka je iba doplnok predošlej stránky. Kliknutím na tlačidlo sa vrátite späť.
Všetky podrobnosti, ktoré ste hľadali

Superb - Technické detaily

Rozmery vozidla

Vonkajšie a vnútorné rozmery, objem batožinového priestoru.

Bezpečnosť

Bezpečnostné prvky

Škoda Superb je o bezpečnosti bez kompromisov. Okrem už opísaných bezpečnostných systémov sú štandardne alebo na želanie k dispozícii nasledujúce prvky:

› Kotviace body ISOFIX a Top Tether na upevnenie detskej sedačky na vonkajších sedadlách druhého radu. Systém ISOFIX je k dispozícii aj pre sedadlo predného spolujazdca.
› Na rozdiel od tempomatu, ktorý udržiava nastavenú rýchlosť, obmedzovač rýchlosti umožňuje vodičovi jazdiť ľubovoľnou rýchlosťou až do vopred definovanej hodnoty, ale nie viac.
ABS zabraňuje blokovaniu kolies pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu.
› Zvýšením brzdného tlaku pomáha brzdový asistent HBA vodičom v situáciách, keď je potrebné núdzovo brzdiť. To môže viesť k výraznému skráteniu potrebnej brzdnej dráhy.
› Systém EBD automaticky optimalizuje brzdný tlak a celkové vyváženie bŕzd a zabraňuje nadmernému brzdeniu zadných kolies.
MSR zabraňuje zablokovaniu hnacích kolies, ku ktorému môže dôjsť, keď vodič spomaľuje na hladkom povrchu.
› Systém ASR zabezpečuje plynulý rozjazd a zrýchlenie bez pretáčania kolies na klzkom povrchu.
EDL pomáha pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca s nízkou trakciou pod jedným z poháňaných kolies.
TSA pracuje, keď je vozidlo vybavené originálnym ťažným zariadením s vlastnou riadiacou jednotkou. Systém funguje na princípe brzdenia jedného alebo viacerých kolies a súčasného znižovania krútiaceho momentu motora podľa potreby. Systém TSA zasahuje a pomáha stabilizovať vozidlo a príves.
› Systém XDS+ pomáha vodičovi pri ostrých zákrutách a zabezpečuje neutrálne správanie vozidla pri dynamickom prejazde zákrutami. Riadiaca elektronika v podstate simuluje prítomnosť samosvorného diferenciálu s cieľom zlepšiť trakciu a dynamiku jazdy v zákrutách. Výsledkom je, že vozidlo prekoná zákruty oveľa istejšie a prirodzenejšie.
Systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPM+ neustále informuje vodiča o tlaku v pneumatikách.
› Funkcia Hill-Hold Control pomáha vodičom bezpečne sa rozbiehať do kopca. Systém sa sám aktivuje pri stúpaní päť a viac stupňov a zabezpečuje jednoduché a bezpečné rozbiehanie do kopca bez použitia ručnej brzdy. Systém zabraňuje tomu, aby sa vozidlo prevrátilo dozadu alebo sa zastavilo.
Blikajúce brzdové svetlá znižujú riziko nárazu zozadu, najmä keď sa blížite k dopravnej zápche na diaľnici alebo náhle zabrzdíte pred neočakávanou prekážkou.

Pohon a riadenie

Pohon všetkých kolies

Škoda Superb je k dispozícii s elektronicky ovládanou viaclamelovou spojkou. Najmodernejší pohon všetkých kolies zaručuje optimálnu jazdnú dynamiku, najvyšší štandard aktívnej bezpečnosti a úspornú spotrebu.

Rozdelenie krútiaceho momentu na všetky štyri kolesá je automatické a závisí od jazdného prostredia. Ideálny krútiaci moment pre zadnú nápravu vypočíta riadiaca jednotka. Regulácia sa vykonáva pomocou variabilného tlaku na spojkové lamely.