Táto stránka je iba doplnok predošlej stránky. Kliknutím na tlačidlo sa vrátite späť.
Všetky podrobnosti, ktoré ste hľadali

Škoda Superb Combi - Technické detaily

Rozmery vozidla

Vonkajšie a vnútorné rozmery, objem batožinového priestoru.

Bezpečnosť

Bezpečnostné prvky

Škoda Superb Combi je o bezpečnosti bez kompromisov. Okrem už popísaných bezpečnostných systémov sú štandardne alebo voliteľne k dispozícii nasledujúce funkcie:

› Kotviace body Isofix a Top Tether na upevnenie detskej sedačky na krajné sedadlá v druhom rade a alternatívne na sedadlo spolujazdca.
› Na rozdiel od tempomatu, ktorý udržuje nastavenú rýchlosť, obmedzovač rýchlosti umožňuje vodičovi jazdiť ľubovoľnou rýchlosťou až do, nie však viac ako preddefinovanej hodnoty.
› ABS zabraňuje zablokovaniu kolies pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu.
› Zvyšovaním brzdného tlaku pomáha brzdový asistent HBA vodičom v situáciách, v ktorých je nevyhnutné núdzové brzdenie. To môže viesť k výraznému skráteniu potrebnej brzdnej dráhy.
› EBD automaticky optimalizuje brzdný tlak a celkovú brzdnú rovnováhu a zabraňuje prebrzdeniu zadných kolies.
MSR pôsobí proti zablokovaniu hnacích kolies, ku ktorému môže dôjsť, keď vodič spomalí na hladkom povrchu.
› ASR zaisťuje hladký rozjazd a akceleráciu bez pretáčania kolies na klzkom povrchu.
› EDL pomáha pri akcelerácii alebo jazde do kopca s nízkou trakciou pod jedným z poháňaných kolies.
› TSA funguje, keď je vozidlo vybavené originálnym ťažným zariadením s vlastnou riadiacou jednotkou. Systém funguje na princípe brzdenia jedného alebo viacerých kolies a súčasného znižovania krútiaceho momentu elektromotora podľa potreby. Systém TSA zasahuje a pomáha stabilizovať auto a príves.
› XDS+ pomáha vodičovi pri ostrých zákrutách a zaisťuje neutrálne správanie vozidla pri dynamickom prejazde zákrutami. Riadiaca elektronika v podstate simuluje prítomnosť samosvorného diferenciálu pre zlepšenie trakcie a dynamiky jazdy v zákrutách. Vďaka tomu bude vozidlo prechádzať zákrutami oveľa istejšie a prirodzenejšie.
› Monitorovanie tlaku v pneumatikách TPM+ neustále informuje vodiča o tlaku v pneumatikách.
› Funkcia Autohold zabraňuje nechcenému pohybu vozidla (bez ohľadu na sklon vozovky) pri zastavení alebo rozjazde bez toho, aby ste museli zošliapnuť brzdový pedál. Brzdy sa uvoľnia automaticky, keď vodič stlačí plynový pedál. S funkciou Autohold pôsobia brzdy na obe nápravy.
› Blikajúce brzdové svetlá znižujú riziko nárazu zozadu, najmä pri približovaní sa k zápche na diaľnici alebo náhlom brzdení pred nečakanou prekážkou..

Pohon a riadenie

Pohon všetkých kolies

Škoda Superb Combi je k dispozícii aj s elektronicky ovládanou lamelovou spojkou. Najmodernejší pohon všetkých kolies zaručuje optimálnu dynamiku jazdy, najvyšší štandard aktívnej bezpečnosti a ekonomickú spotrebu.

Rozdelenie krútiaceho momentu na všetky štyri kolesá je automatické a závisí od jazdného prostredia. Ideálny krútiaci moment pre zadnú nápravu vypočíta riadiaca jednotka. Úpravy sa vykonávajú premenlivým tlakom na lamely spojky.