Štvrtá generácia modelu Superb je tu, poďte sa s ňou zoznámiť! Vyberte si z piatich variantov pohonu – benzínové TSI alebo naftové TDI. Najmodernejšie asistenčné systémy a konektivita zaistia vaše pohodlné a bezpečné cestovanie. Nové poňatie interiéru s možnosťou výberu designu po stránke čalúnenia a dekoru vám umožní cítiť sa v novej generácii modelu Superb ako doma. 

ExteriérInteriér

360° zážitok

Dizajnový jazyk Modern Solid a vylepšená aerodynamika

Prednú časť úplne nového modelu Superb definuje nová osemuholníková maska chladiča, inovované logo Škoda na kapote a lišty na prednom nárazníku v novom odtieni Dark Chrome.

Matrix-LED svetlomety druhej generácie obsahujú celkom 36 jednotlivých svetelných segmentov. Každý segment je ovládaný nezávisle, aby neoslňoval protiidúce vozidlá pri použití diaľkových svetiel.

Štvrtá generácia modelu Superb v karosárskej verzii liftback sa vyznačuje skulpturálnym, ešte prepracovanejším dizajnom a prednými svetlometmi Matrix-LED druhej generácie. Nová generácia prichádza s dominantnou maskou chladiča, ktorá je spolu s logom Škoda na kapote a lištami predného nárazníka vyhotovená v novom odtieni Dark Chrome.

Vďaka sérii precíznych úprav má úplne nový Superb vynikajúcu aerodynamiku. Hodnota súčiniteľa odporu vzduchu (cx) 0,23 je o 10 % nižšia ako u jej predchodcu. 

Mierny nárast dĺžky a výšky mal pozitívny vplyv aj na priestrannosť interiéru. Objem batožinového priestoru sa zväčšil o 20 litrov na 645 litrov.

S uvedením na trh bude Škoda Auto model ponúkať v šiestich nových farbách.

Škoda Auto výrazne zlepšila aerodynamiku nového modelu. Okrem skoseného čelného skla dostali línie strechy optimálnejšiu krivku a vylepšený bol aj spojler piatych dverí. Vďaka sérii precíznych úprav je výsledkom zlepšenie aerodynamiky o 10 % v porovnaní s predchodcom.

Superb bude k dispozícii v šiestich metalických a dvoch nemetalických farbách. Šesť z týchto farieb je úplne nových. Všetky varianty modelu sú štandardne vybavené diskami kolies z ľahkých zliatin, od strieborných 17" kolies až po 19" kolesá na želania.

Päť variantov motorov a premiéra mild-hybridu

Škoda Auto ponúka pre úplne nový model Superb paletu všestranných, moderných a veľmi úsporných pohonných jednotiek s výkonmi od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k).

Medzi nich patrí benzínový motor 1,5 TSI s mild-hybridnou technológiou, ktorá sa prvýkrát objavuje v portfóliu vlajkových modelov značky Škoda so spaľovacími motormi. Ponuku pohonných jednotiek dopĺňajú dva benzínové motory 2.0 TSI a dva naftové motory 2.0 TDI, pričom pohon všetkých kolies je vo vrcholných verziách štandardom.

Všetky varianty sa dodávajú s automatickou prevodovkou DSG.

Čistý dizajn, intuitívne ovládanie a udržateľnosť

Interiéru vládne voľne stojaca obrazovka infotainmentu s 13" uhlopriečkou. Súčasťou štandardnej výbavy je 10″ virtuálny kokpit. Novinkou pre model Superb je head-up displej.

Pod obrazovkou infotainmentu sa nachádzajú nové multifunkčné ovládače (Smart Dials), ktoré umožňujú rýchly prístup k celému radu funkcií vozidla.

Superb štvrtej generácie sa vyznačuje novým konceptom interiéru so stredovou konzolou, ktorá má nový, čistý vzhľad a teraz poskytuje ešte viac odkladacích priestorov, pretože volič prevodovky bol presunutý na stĺpik riadenia.

Úplne nový Superb ponúka nové ergonomické sedadlá s desiatimi pneumaticky ovládanými masážnymi vakmi. Na výber je celkom šesť designov interiéru. Nové multifunkčné ovládače (Smart Dials) kombinujú manuálne a digitálne ovládacie prvky a umožňujú tak rýchly a jednoduchý prístup k mnohým funkciám vozidla.

Model Superb je teraz vybavený voľne stojacou obrazovkou infotainmentu s uhlopriečkou až 13″. Vo vozidle je tiež prvýkrát k dispozícii head-up displej, ktorý dopĺňa 10″ virtuálny kokpit.

Škoda Auto kladie zvláštny dôraz na ekológiu, preto sú všetky textílie v novom modeli Superb vyrobené zo 100% z recyklovaných materiálov.

Nové Top ergonomické predné sedadlá s certifikáciou AGR sú vybavené vyhrievaním, ventiláciou a pamäťou vrátane funkcie ľahkého nasadania. Ich vylepšená masážna funkcia využíva desať pneumaticky ovládaných vzduchových vakov.

Interiér modelu Superb je zameraný na ekológiu a využíva vysoko kvalitné materiály. Všetky textílie sú vyrobené zo 100% z recyklovaných materiálov. Koža v hnedom prevedení interiérov Suite a L&K Suite je vyčinená s využitím odpadovej vody zo spracovania olív.

Nový adaptívny podvozok DCC Plus

Superb je na prianie k dispozícii s novým adaptívnym podvozkom DCC Plus, ktorý je pri modeli Superb L&K súčasťou štandardnej výbavy. Táto nová verzia využíva dva nezávisle riadené ventily na oddelenie odskokovej a kompresnej časti odpruženia. Predtým boli obe funkcie riadené jedným ventilom.

Nová generácia umožňuje rýchlejšie nastavenie tlmenia a širší rozsah tlmiacich charakteristík. Vodiči a cestujúci si rozdiel všimnú v podobe rýchlejších reakcií, lepšej jazdnej dynamiky a vyššieho jazdného komfortu.

Najnovšie asistenčné systémy pre maximálnu ochranu

V oblasti bezpečnosti ponúkne Superb štvrtej generácie vylepšené inteligentné asistenčné systémy vodiča, ktoré sú v tomto modeli novinkou. Patrí medzi ne asistent odbočovania alebo asistent pri prejazde križovatkou. Ostatné systémy z predchádzajúcej generácie, ako napríklad Travel Assist, asistent zmeny jazdného pruhu a Front Assist, boli výrazne vylepšené.

V prípade nehody sa o bezpečnosť cestujúcich postará proaktívna ochrana cestujúcich a až desať airbagov. Vďaka prísnym testom a najnovším technológiám poskytne úplne nový Superb svojim cestujúcim najlepšiu možnú bezpečnosť.

Škoda Superb Laurin & Klement

Vrcholný model s exkluzívnymi funkciami a jedinečnými dizajnovými prvkami

Verzia Laurin a Klement je opäť vrcholom ponuky. Dizajnové prvky karosérie v odtieni Dark Chrome a špecifický dizajn interiéru L&K s kombináciou kože a umelej kože v čiernom alebo hnedom prevedení dodávajú vozidlu exkluzívny nádych. K štandardnej výbave patria predné svetlomety Matrix-LED, adaptívny podvozok DCC Plus a progresívne riadenie. Ergonomické sedadlá ponúkajú vyhrievanie, ventiláciu a masážnu funkciu pre maximálne pohodlie. Vynikajúci zvuk zabezpečuje audiosystém Canton so 14 reproduktormi.

Nový Superb Combi

Nová generácia modelu Superb Combi je tu, zoznámte sa! ‎