Táto stránka je iba doplnok predošlej stránky. Kliknutím na tlačidlo sa vrátite späť.
Všetky podrobnosti, ktoré hľadáte

KAROQ SPORTLINE

Rozmery vozidla

Vonkajšie a vnútorné rozmery, batožinový priestor

Bezpečnosť

Ďalšie bezpečnostné prvky

ŠKODA KAROQ nerobí v oblasti bezpečnosti žiadne kompromisy. V rámci štandardnej alebo doplnkovej výbavy sú k dispozícii nasledujúce prvky a systémy:

› Kotviace body Isofix a Top Tether na upevnenie detskej sedačky na krajné sedadlá v druhom rade. Isofix je dostupný aj pre sedadlo spolujazdca.

› Na rozdiel od tempomatu, ktorý udržiava nastavenú rýchlosť, obmedzovač rýchlosti umožňuje vodičovi jazdiť ľubovoľnou rýchlosťou až do, nie však viac ako preddefinovanej hodnoty.

› ABS zabraňuje zablokovaniu kolies pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu.

› Zvyšovaním brzdného tlaku pomáha brzdový asistent HBA vodičom v situáciách, v ktorých je nevyhnutné núdzové brzdenie. To môže viesť k výraznému skráteniu potrebnej brzdnej dráhy.

› EBD automaticky optimalizuje brzdný tlak a celkovú brzdnú rovnováhu a zabraňuje nadmernému brzdeniu zadných kolies.

› MSR pôsobí proti zablokovaniu hnacích kolies, ku ktorému môže dôjsť, keď vodič spomalí na hladkom povrchu.

› ASR zaisťuje hladký rozjazd a akceleráciu bez pretáčania kolies na klzkom povrchu.

› EDS pomáha pri akcelerácii alebo jazde do kopca s nízkou trakciou pod jedným z poháňaných kolies.

› TSA funguje, keď je vozidlo vybavené originálnym ťažným zariadením s vlastnou riadiacou jednotkou. Systém funguje na princípe brzdenia jedného alebo viacerých kolies a súčasného znižovania krútiaceho momentu motora podľa potreby. Systém TSA zasahuje a pomáha stabilizovať auto a príves.

› XDS+ pomáha vodičovi pri ostrých zákrutách a zaisťuje neutrálne správanie vozidla pri dynamickom prejazde zákrutami. Riadiaca elektronika v podstate simuluje prítomnosť samosvorného diferenciálu pre zlepšenie trakcie a dynamiky jazdy v zákrutách. Vďaka tomu bude vozidlo prechádzať zákrutami oveľa istejšie a prirodzenejšie.

› Monitorovanie tlaku v pneumatikách TPM+ neustále informuje vodiča o tlaku v pneumatikách.

› Voliteľný Hill-Hold Control pomáha vodičom bezpečne sa rozbehnúť do kopca. Systém sa sám aktivuje pri sklone päť a viac stupňov a zaisťuje ľahké a bezpečné rozjazdy do kopca bez použitia ručnej brzdy. Systém zabraňuje prevráteniu alebo zaseknutiu auta.

› Blikajúce brzdové svetlá znižujú riziko nárazu zozadu, najmä pri približovaní sa k zápche na diaľnici alebo náhlom brzdení pred nečakanou prekážkou.