ŠKODA oslavuje štyri víťazstvá v ankete Auto Trophy 2017

December 1, 2017
Čitatelia odborného magazínu Auto Zeitung rozhodli: najlepšou importovanou značkou je ŠKODA.
  • ŠKODA bola čitateľmi odborného magazínu Auto Zeitung už ôsmykrát zvolená za najlepšiu importovanú značku
  • ŠKODA OCTAVIA získala tretíkrát za sebou prestížnu trofej Najlepší importovaný automobil v triede kompaktných vozidiel
  • Vlajková loď ŠKODA SUPERB zvíťazila v hodnotení importovaných automobilov vyššej triedy
  • Nový model ŠKODA KAROQ je podľa čitateľov najlepšie importované SUV s cenou do 25000 eur
  • V ankete Auto Trophy 2017 - World's Best Cars hlasovalo vyše 40000 čitateľov

Čitatelia odborného magazínu Auto Zeitung rozhodli: najlepšou importovanou značkou je ŠKODA. Česká automobilka prestížnu cenu Auto Trophy získala už ôsmykrát. Medzi víťazov patrí aj ŠKODA OCTAVIA - tento kompaktný automobil sa na čele hodnotenia importovaných vozidiel kompaktnej triedy umiestnil už tretíkrát. Ďalšiu trofej získala ŠKODA SUPERB ako najlepší importovaný automobil vyššej triedy. Model ŠKODA KAROQ čitatelia časopisu Auto Zeitung hneď na prvýkrát zvolili za najlepšie importované SUV s cenou do 25 000 eur.

ŠKODA je medzi čitateľmi časopisu a webstránky Auto Zeitung v kurze už niekoľko rokov. V tomto ročníku ankety Auto Trophy so 14,2 percenta hlasov opäť zvolili českú automobilku za najlepšiu importovanú značku, a to už piatykrát za sebou. Celkovo ide už o ôsmy triumf značky ŠKODA v tejto prestížnej ankete.

Jedným z opätovných víťazov ankety Auto Trophy je ŠKODA OCTAVIA. Bestseller značky triumfoval v tomto roku so 17,7 percenta odovzdaných hlasov v kategórii Najlepší importovaný kompaktný automobil. Po úspechoch v rokoch 2015 a 2016 tak získal hetrik, pričom ŠKODA OCTAVIA toto prestížne ocenenie získala už šiestykrát. Rovnaký počet úspechov v ankete Auto Trophy zaznamenala aj ŠKODA SUPERB. Vlajková loď značky s 24,7 percenta hlasov získala titul Najlepší importovaný automobil vyššej triedy.

Nové kompaktné SUV ŠKODA KAROQ sa ihneď po svojom uvedení na trh tiež zaradilo na zoznam víťazov. S 19,1 percenta čitateľských hlasov sa najmladší člen rodiny modelov značky ŠKODA presadil v konkurencii importovaných SUV s cenou do 25 000 eur. Ako je pre automobily ŠKODA typické, aj model ŠKODA KAROQ u čitateľov boduje svojím emocionálnym dizajnom, najmodernejšou konektivitou, veľkorysou ponukou priestoru, špičkovým komfortom a praktickými Simply Clever detailmi.

Čitateľská anketa časopisu Auto Zeitung sa tento rok konala už tridsiaty raz. Od roku 2014 sa názov ankety Auto Trophy spája s dodatkom World's Best Cars, nakoľko sa do hlasovania môžu zapojiť čitatelia 15 medzinárodných odborných titulov z vydavateľstva Bauer Media Group v printových verziách a na internete. V roku 2017 svoje hlasy odovzdalo okolo 41 190 účastníkov. V krajinách hovoriacich po nemecky vybrali svojich favoritov v 20 kategóriách, osem hodnotení bolo medzinárodných. V štyroch kategóriách, v ktorých zvíťazili automobily značky ŠKODA, sa hlasovalo v Nemecku.

Najnovšie správy