Víťazom série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 sa stal Slovák Martin Kostelničák

October 12, 2018
Séria najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 ukončila úspešne už svoj piaty ročník.
  • ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018: súťažilo takmer 5 000 bikerov
  • Pretekári spolu na všetkcýh tratiach zdolali vyše 200 000 km
  • Fanúšikov z roka na rok pribúda, tento rok ich bolo približne 18 000
  • Nový celkový víťaz: Karla Hartla (ČR), ktorý ovládol predošlé štyri ročníky za sebou, vystriedal Martin Kostelničák (SK)

V piatom ročníku série najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 štartovalo celkom 4 912 pretekárov. Na šiestich podujatiach série ich povzbudzovalo približne 18 000 fanúšikov horskej cyklistiky. Preteky tak každou sezónou získavajú väčšiu popularitu. Celkovým víťazom ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 sa stal Martin Kostelničák zo Slovenska.

„ŠKODA BIKE OPEN TOUR je etablované podujatie, čo potvrdzuje záujem nielen slovenských, ale aj zahraničných pretekárov. Tento rok sa zišli až z 24 krajín. Nesmierne nás však teší aj to, že každý rok sa rozrastá naša fanúšikovská základňa. Popri trati povzbudzovalo počas série približne 18 000 priaznivcov. Jednotlivé preteky ŠBOT sa tak stali podujatím, na ktorom sa stretávajú a aktívne trávia svoj čas celé rodiny,vrátane malých detí,“ uviedol Marek Růžička, konateľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Na pretekoch jubilejnej série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018, ktorú oficiálne zastrešil Slovenský zväz cyklistiky, sa zúčastnilo 4 912 bajkerov. Najviac, až 1352 ich súťažilo na júnovom AUTHOR ŠKODA Bikemaratóne Súľovské skaly. Stále sa zväčšuje medzinárodný aspekt podujatia, keď štartujúci pretekári pochádzali z 24 krajín celého sveta – okrem mnohých krajín starého kontinentu (Belgicko, Bielorusko, Česká republika, Francúzsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Taliansko a Ukrajina), štartovali aj pretekári z Ekvádoru, Kanady, Turecka a USA. Pretekári na všetkých podujatiach spolu prekonali 201 039 km. Najdlhšiu trať cyklisti šľapali na záverečných pretekoch ŠKODA Slovenský raj – merala 134 km a mala prevýšenie 4 500 m. Popri tratiach súťažiacich povzbudzovalo a výbornú atmosféru dotváralo približne 18 000 divákov a fanúšikov horskej cyklistiky, čo je najviac v doterajšej histórii pretekov.

Najmladším účastníkom bol iba 6-ročný Richard Andrassy z Bratislavy, ktorý 25-kilometrovú trať na ŠKODA STUPAVA TROPHY zdolal za 2:11:01 h. Vo svojej kategórii - chlapci do 14 rokov - sa umiestnil na 16. mieste, celkovo medzi mužmi na 25-km trati obsadil 210. priečku. Najstarším pretekárom bol 78-ročný Alojz Ďurčanský. Na AUTHOR ŠKODA Bikemaratóne Súľovské skaly absolvovať 19-km trať v čase 1:59:29 h. V svojej kategórii sa umiestnil na 14. mieste, celkovo 334. medzi mužmi na 19 km trati. Najviac bikerov súťažilo na pretekoch AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly – 1 352 a na ŠKODA Svätojurskom MTB maratóne – 961. Celkovým víťazom celej série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 sa stal Martin Kostelničák z Greenbike Aloha Team zo Slovenska, súťažiaci v kategórii 19- až 39-ročných mužov. Prelomil tak dominanciu Karla Hartla z Českej republiky, víťaza predchádzajúcich štyroch ročníkov ŠBOT.

Organizátori jubilejného piateho ročníka ŠKODA Bike Open Tour 2018 sa zamerali na ďalšie rozšírenie a zvýšenie kvality servisu a služieb pre účastníkov aj návštevníkov pretekov. „Tento rok sme zaviedli na všetkých maratónoch profesionálne umývacieboxy, čo si bajkeri veľmi pochvaľovali. Rovnako ocenili aj naše cykloúschovne, v ktorých sme na všetkých podujatiach spolu bezpečne parkovali takmer 4 000 bicyklov. Nezmizol ani jeden bicykel,“ teší sa Pavol Grujbar, športový riaditeľ ŠKODA Bike Open Tour.


ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 - víťazi podľa kategórií

Kadetky 15 - 16 rokov: TICHÁ Kristína, SK

Kadeti 15 - 16 rokov: REBRO Alex, PROefekt team, SK

Juniorky 17 - 18 rokov: LÁNIKOVÁ Bianka, CK Dynamax Nitra, SK

Juniori 17 - 18 rokov: TRNKA Marek, Kaktus Bike Team Bratislava, SK

Ženy 19 - 39 rokov: PALÚCHOVÁ Zuzana, ŠK Slovan Donovaly, SK

Muži 19 - 39 rokov: KOSTELNIČÁK Martin, Greenbike Aloha Team, SK (Absolútny víťaz)

Ženy 40 - 49 rokov: VODEHNALOVÁ Milena, BITTERS SUPERIOR CYKLOFIT TE, CZ

Muži 40 - 49 rokov: HARTL Karel, CZ

Ženy 50 a viac rokov: ĎURČOVÁ Monika, CK Unicom Zvolen, SK

Muži 50 - 59 rokov: ŠMELKO František, Saat Sport Racing Team, SK

Muži 60 a viac rokov: PALÚCH Vladimír, YTCT Donovaly, SKVýsledky všetkých pretekov aj celkové výsledky sú k dispozícii na stránke www.welovecycling.sk/sbot.

Každý účastník jednotlivých pretekov série získal štartovný balíček s cyklofľašou ŠKODA. Víťazi každej kategórie jednotlivých maratónov v sérii ŠKODA BIKE OPEN TOUR získali športové ceny značky ŠKODA. Zároveň všetci účastníci, ktorí úspešne absolvovali jednotlivé maratóny v sérii, boli zaradení do tomboly, v ktorej hrali celkovo o deväť ŠKODA bajkov.


O sérii ŠKODA Bike Open Tour 2018

Séria MTB maratónov s podporou generálneho partnera ŠKODA AUTO Slovensko sa skladá zo šiestich pretekov na území Slovenskej republiky v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách, ktoré sa konajú od apríla do septembra. Na každé preteky sa môžu prihlásiť všetci fanúšikovia horskej cyklistiky – od registrovaných cyklistov, cez MTB nadšencov z radov amatérov až po deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách. Na každých pretekoch série Škoda Bike Open Tour organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Predošlé ročníky série oslovili už desaťtisíce priaznivcov horskej cyklistiky.


Kalendár série

28. 4. 2018 ŠKODA Svätojurský MTB maratón

19. 5. 2018 ŠKODA Dohňany - Púchov Trophy

23. 6. 2018 AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly

27. 7. 2018 ŠKODA STUPAVA TROPHY

11. 8. 2018 ŠKODA Horal MTB maratón

8. 9 .2018 ŠKODA Slovenský raj


ŠKODA a cyklistika

Spojenie cyklistiky so značkou ŠKODA siaha hlboko do minulosti, až ku vzniku samotnej automobilky. Bohatá úspešná história mladoboleslavskej automobilky sa začína písať v roku 1895, keď začala výrobu bicyklov. Od roku 2004 je ŠKODA partnerom a dodávateľom oficiálnych automobilov na najpopulárnejších cyklistických pretekoch sveta – Tour de France. Na legendárnej Tour zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie cyklistov – od roku 2004 bola partnerom bieleho dresu, od roku 2015 podporuje prestížny zelený dres. ŠKODA AUTO je oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších špurtérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA je rovnako dlhodobým podporovateľom a stabilným partnerom aj slovenskej cyklistiky. Aktívne podporuje najväčšie domáce podujatie v cestnej cyklistike Okolo Slovenska. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko zároveň sedem rokov podporovala cyklistu Petra Velitsa, ktorý získal tri tituly majstra sveta v tímovej časovke a je jedným z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

Najnovšie správy