Video: ŠKODA poslala KODIAQ RS do Zeleného pekla

June 12, 2018
ŠKODA ešte pred spustením predaja nového automobilu ŠKODA KODIAQ RS poslala pretekárku Sabine Schmitzovú v tomto špičkovom modeli na rekordnú jazdu Zeleným peklom.
  • Pretekárka Sabina Schmitzová pokorila s najšportovejším SUV značky legendárnu Severnú slučku (Nordschleife) Nürburgringu
  • Kompletné video z rekordnej jazdy na ikonickej Severnej slučke bude zverejnené 14. júna
  • Nové špičkové vyhotovenie automobilu ŠKODA KODIAQ RS zažije svetovú premiéru na tohtoročnom autosalóne v Paríži

ŠKODA ešte pred spustením predaja nového automobilu ŠKODA KODIAQ RS poslala pretekárku Sabine Schmitzovú v tomto špičkovom modeli na rekordnú jazdu Zeleným peklom. Česká automobilka tak prezentuje mimoriadny výkon tohto sedemmiestneho SUV. Upútavka ukazuje, s akým sústredením vysoko profesionálny tím pripravuje toto výkonné SUV na rekordnú jazdu po legendárnej Severnej slučke (Nordschleife) nemeckého Nürburgringu. Zábery vo videu upriamujú pozornosť na nový model ŠKODA KODIAQ RS, zatiaľ ešte zahalený v športovo poňatých maskovacích farbách. Kompletné video z rekordnej jazdy bude zverejnené vo štvrtok 14. júna. Nová ŠKODA KODIAQ RS svoju oficiálnu svetovú premiéru zažije v októbri na autosalóne v Paríži.

Sabine Schmitzová je uznávanou odborníčkou na Severnú slučku. Tento legendárny, takmer 21 kilometrov dlhý okruh v nemeckom regióne Eifel so 73 zákrutami a zhruba tristo metrovým prevýšením, pozná skutočne naspamäť. Ako prvá a doteraz jediná žena v histórií vyhrala na Nürburgringu slávne 24-hodinové preteky. Šancu zažiť túto jazdu na sedadle spolujazdca si nenechal ujsť ani František Drábek, vedúci produktového radu Compact v ŠKODA AUTO. Na vlastnej koži sa tak presvedčil o športových kvalitách tohto vysoko výkonného SUV, na vývoji ktorého sa významnou mierou sám podieľal. ŠKODA novú vrcholnú verziu úspešného SUV oficiálne predstaví v októbri 2018 na autosalóne v Paríži.

Najnovšie správy