Viac než 400 bajkerov si prišlo zmerať sily na MTB maratón ŠKODA BIKE OPEN TOUR v Slovenskom raji

September 8, 2020
› Siedmy ročník najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020 pokračoval MTB maratónom v Slovenskom raji
  • Siedmy ročník najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020 pokračoval MTB maratónom v Slovenskom raji
  • Celkovo až 408 profesionálnych aj hoby bajkerov si zmeralo sily počas pretekov v nádhernom prostredí
  • Aj v rámci tohto podujatia sa dbalo na ekologický prístup

Najprestížnejšie preteky horských bicyklov na Slovensku, ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020, majú za sebou ďalšie úspešné kolo. Po online výzvach, ktoré nahradili klasické preteky počas obmedzení súvisiacich s koronavírusom, si mohli bajkeri vysadnúť na svoj bicykel a pretekať v nádhernej prírode Slovenského raja. MTB maratón prilákal do Hrabušíc spolu až 408 profesionálnych aj hoby bajkerov, pričom najstarší z nich mal 70 rokov. Organizátori už tradične pokračovali v zelenom prístupe počas pretekoch, vďaka čomu sa ich darí organizovať ešte ekologickejšie.

Zasúťažiť si počas ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020 v Hrabušiciach si nenechalo ujsť 408 pretekárov. Najstarší z nich mal 70 rokov, čo ukazuje, že na cyklistiku nikdy nie je neskoro a že tieto preteky sú naozaj pre všetkých. V Slovenskom raji si tak zažili náruživí bajkeri atmosféru skutočných profesionálnych pretekov na vlastnej koži. Najzaujímavejším úsekom a zároveň najväčšou výzvou pre pretekárov bol prejazd po drevených vodorovných chodníkoch, počas ktorého adrenalín naozaj nechýbal. V cieli vítali fanúšikovia svojich favoritov počas slnečného popoludnia v príjemnej a pohodovej atmosfére.

Pohodlie a zábava v cieli

Od minulého roka sa organizátori starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. Cyklisti na všetkých pretekoch ocenili sprchy či cykloumyváreň, ktorú využilo približne 150 súťažiacich. Návštevníci sa mohli posilniť v stánkoch s občerstvením, deti sa zároveň mohli „vyblázniť“ vo fun zóne či pri množstve sprievodných akcií. Divákov zaujal aj zoskok parašutistov priamo počas pretekov a potešila aj tombola, po ktorej si svojho majiteľa našiel aj štýlový retro ŠKODA bicykel.

Ekologický prístup počas celej série

Zrejme najväčším benefitom pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020 je pohyb v nádhernej prírode. Aby sme prírodu zachovali krásnu aj pre ďalšie generácie, organizátori zvolili zelenší prístup počas celého priebehu série. Plastové riady preto nahradili v Slovenskom raji kompostovateľné, zároveň sa odpad triedil počas celých pretekov. Takto sa podarilo aj vďaka ústretovosti návštevníkov radikálne znížiť množstvo neseparovateľného odpadu. Organizátori, samozrejme, nezabudli ani na čistenie trate a celého priestoru, v ktorom preteky prebehli.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov na Slovensku. V roku 2020 prebieha už siedmy ročník série, ktorá odštartovala už v apríli a trvá až do septembra. Rovnako, ako minulý rok je v popredí ekologický prístup a rodinná atmosféra. Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak môžu nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hoby bajkeri. Preteky sú zároveň pripravené tak, aby ponúkli možnosť zapojiť sa naozaj všetkým, preto sú k dispozícii rôzne vekové a výkonnostné kategórie.

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa dozviete na stránke https://www.welovecycling.com/sk/sbot/.

Najnovšie správy