Už tento víkend! ŠKODA BIKE OPEN TOUR ukončí siedmy ročník v Rajeckých Tepliciach

September 22, 2020
ŠKODA MTB Maratón v Rajeckých Tepliciach je záverečným podujatím série najprestížnejších pretekov horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020.
  • ŠKODA BIKE OPEN TOUR ukončí siedmy ročník série už túto sobotu v nádhernom prostredí Rajeckej doliny
  • Podujatie prinesie tri trasy a množstvo kategórií, chýbať nebude ani rodinná ŠKODA Family kategória
  • Aj toto kolo série je zelené, plast nahradia prírodné materiály a kompostovateľné riady

ŠKODA MTB Maratón v Rajeckých Tepliciach je záverečným podujatím série najprestížnejších pretekov horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020. Cyklonadšenci sa stretnú 26. septembra 2020 na kúpalisku Laura, kde ich budú čakať tri trasy v nádhernom prostredí Rajeckej doliny a Lúčanskej Malej Fatry. Vďaka množstvu kategórií si na svoje prídu profesionálni jazdci, ale aj hobby cyklisti, ktorí si môžu zmerať sily na profesionálnom podujatí. Siedmy ročník seriálu zároveň pokračuje v zelenom prístupe a plasty tak nahradia aj v tomto kole prírodné materiály a kompostovateľný riad.  

Siedmy ročník série ŠKODA BIKE OPEN TOUR, preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov, bude pokračovať posledným, tretím kolom so štartom v Rajeckých Tepliciach. Pretekárov budú čakať trasy Hobby, Polmaratónska a Maratónska, pričom registrácia prihlásených účastníkov bude prebiehať v piatok a v sobotu. Následne od 9:00 vyštartujú podľa jednotlivých trás a kategórií od kúpaliska Laura. K dispozícii sú rôzne vekové a výkonnostné kategórie. Najmladší účastník prvého kola série pretekov mal pritom iba 11 mesiacov, najstarší 73 rokov, čo ukazuje, že tieto preteky sú vhodné naozaj pre všetkých náruživých cyklistov.

Zelený maratón

Návštevníci aj pretekári minulý rok ocenili premiérový zelený prístup organizátorov počas celej série. Plasty preto nahradia aj v tomto kole prírodné materiály. Jednorazový kompostovateľný riad, textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už ich neoddeliteľnou súčasťou.

„Nielen podpora cyklistiky, ktorá je prirodzenou súčasťou našej firemnej stratégie, rovnako tak ňou je aj podpora životného prostredia. Na ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa nám podarilo skĺbiť oboje, čo nás nesmierne teší. Prekrásna príroda je jednou z výhod týchto pretekov. Urobíme teda všetko preto, aby sme ju takú zachovali aj pre ďalšie ročníky,“ hovorí Jaroslav Hercog, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Tri trasy pre všetky kategórie

MTB maratón ŠKODA Rajecké Teplice nie sú preteky iba pre vytrvalostných cyklistov. Výber trás rôznej náročnosti a množstvo kategórií dáva šancu zapojiť sa naozaj každému fanúšikovi horskej cyklistiky. Najdlhšou a najnáročnejšou je Maratónska trať s dĺžkou 80 kilometrov, menej náročná je Polmaratónska trať v dĺžke 50 kilometrov. Hobby trať má dĺžku 18,5 km. Okrem iných nebude chýbať ani obľúbená ŠKODA Family kategória, ktorá je určená rodinným tímom a súťažiť tak môžu aj tí najmenší cyklisti.

Pohodlie a zábava v cieli

V cieli, na kúpalisku Laura, môžu fanúšikovia svojich pretekárov naplno povzbudzovať, výsledky budú vyhlásené o 16:00. Pretekári už po tretí rok ocenia aj zvýšený komfort, ktorý im v cieli organizátori zabezpečujú. Využiť tak môžu sprchy či cyklo umyváreň. Návštevníci pretekov budú mať k dispozícii aj stánky s občerstvením, naviac, podujatie budú spestrovať aj rôzne sprievodné akcie, zaspievať príde aj Michaela Martykanová z hudobnej skupiny KOMA. V tombole bude možné vyhrať aj originálny retro ŠKODA bicykel.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020

ŠKODA BIKE OPEN TOUR prináša v okresanom kalendári v dôsledku opatrení súvisiacich s COVID-19 vo svojom siedmom ročníku tri podujatia. Nadšenci a fanúšikovia horskej cyklistiky už mohli absolvovať ŠKODA HORAL MTB maratón v Nízkych Tatrách a maratón v Slovenskom raji. Nasleduje teda bude tretie kolo série v Rajeckých Tepliciach, kde sa bajkeri a fanúšikovia stretnú už v túto sobotu. Seriál sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku.

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020 sa dozviete na stránke https://www.welovecycling.com  alebo www.sbot.sk.

Najnovšie správy