Trofej pre najužitočnejšieho hokejistu Majstrovstiev sveta navrhla ŠKODA Design

May 18, 2018
Trofej najužitočnejšiemu hráčovi MS v hokeji 2018 odovzdá po finálovom zápase predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier.
  • Exkluzívna trofej z krištáľového skla prvýkrát nesie označenie „designed by ŠKODA Design“
  • Trofej najužitočnejšiemu hráčovi IIHF Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2018 v Dánsku odovzdá po finálovom zápase predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier
  • ŠKODA je už 26 rokov oficiálnym hlavným sponzorom a automobilovým partnerom turnaja
  • Česká automobilka je držiteľom rekordu za najdlhší hlavný sponzoring majstrovstiev sveta v dejinách športu

Bezprostredne po finále 82. Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2018 odovzdá predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier sklenenú trofej „designed by ŠKODA Design“ najužitočnejšiemu hráčovi turnaja. Rovnako ako dizajn vozidiel značky ŠKODA, aj sklenená trofej má kryštalické prvky, ktoré sú inšpirované umením českých výrobcov krištáľového skla.

Od 4. do 20. mája 2018 sa zraky hokejových fanúšikov zameriavajú na Dánsko: v Kodani a Herningu v rámci 82. Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, usporiadaných Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF), bojuje o titul 16 národných mužstiev. Finále sa odohrá už túto nedeľu, 20. mája v dánskej metropole. Hneď po zápase predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier ocení najužitočnejšieho hráča majstrovstiev sveta exkluzívnou trofejou.

Tento rok prvýkrát trofej dielom ŠKODA Design. Umelecky spracované ocenenie vzniklo v Čechách. Spĺňa najvyššie nároky na kvalitu a je poctou dlhej histórii českého umenia výroby krištáľového skla. Trofej je 33 centimetrov vysoká, 21,5 centimetrov široká a váži 7 kilogramov. Zaujímavú kryštalickú štruktúru možno nájsť aj na modeloch značky ŠKODA - napríklad na svetlometoch alebo zadných skupinových svetlách.

ŠKODA sa v úlohe oficiálneho hlavného sponzora IIHF Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji angažuje už od roku 1993. Rok predtým česká automobilka svetovému šampionátu prvýkrát poskytla oficiálne automobily. Na IIHF Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Dánsku je tak značka ŠKODA zastúpená už dvadsiaty šiesty raz. ŠKODA sa pritom zapísala do histórie: V roku 2017 Guinessova kniha rekordov obnovila zápis za celosvetovo najdlhší hlavný sponzoring MS v dejinách športu. Vlani zároveň spoločnosť ŠKODA AUTO partnerstvo s IIHF predĺžila do roku 2021.

Najnovšie správy