Tím ŠKODA Slovakia Motorsport skončil v Trebišove druhý

September 3, 2019
Martin Koči a Radovan Mozner ml. skončili v absolútnom poradí druhí, i keď vyhrali päť zo siedmych rýchlostných skúšok.
  • Martin Koči a Radovan Mozner ml. skončili na 3. DeutschMann Rallye Trebišov druhí, od prvej priečky ich delilo len 1,5 sekundy
  • Posádka tímu ŠKODA Slovakia Motorsport vyhrala päť zo siedmych rýchlostných skúšok
  • ŠKODA Fabia R5 obsadila v trebišovskej rely všetky tri pódiové umiestnenia

Na víkendovej, v poradí už tretej DeutschMann Rallye Trebišov, bola na domácej trati posádka ŠKODA Slovakia Motorsport od začiatku najrýchlejšia. Napriek tomu Martin Koči a Radovan Mozner ml. skončili v absolútnom poradí druhí, i keď vyhrali päť zo siedmych rýchlostných skúšok. Košickej dvojici víťazstvo ukradli neočakávané problémy s pneumatikami.

Hoci trebišovská rely patrí medzi najmladšie v kalendári majstrovstiev Slovenska, jej trate väčšina štartového poľa dobre pozná. Rýchlostné skúšky Rankovce, Banské a Regeta nedávno patrili ku koloritu Rally Košice. Zatiaľ čo prvé dve vedú po relatívne širokej vozovke, pred Regetou majú rešpekt aj skúsení jazdci. Práve táto časť otvorila program v poradí tretej DeutschMann Rallye Trebišov, na ktorej posádka ŠKODA Slovakia Motorsport dosiahla absolútne najrýchlejší čas.

Víťazné ťaženie posádky ŠKODA Slovakia Motorsport však pokazil kuriózny problém – z dvoch pneumatík na špeciále ŠKODA Fabia R5 sa strácal vzduch. „Pred štartom piatej rýchlostnej skúšky sme zistili, že vzduch z jednej pneumatiky sa stráca. Do vstupu do časovej kontroly vtedy zostávala asi jedna minúta. Vedeli sme, že to nestihneme a dostaneme penalizáciu, ale keby sme odštartovali s takmer prázdnou pneumatikou, strata by bola ešte väčšia. Vyskočili sme z auta a koleso vymenili asi za minútu a dvadsať sekúnd. Tým pádom sme neskoro odovzdali jazdný výkaz v časovej kontrole a dostali penalizáciu desať sekúnd,“ uviedol Martin Koči a dodal: „Predposlednú skúšku sme prehrali o 4,9 sekundy, poslednú sme s vypätím síl vyhrali, no nestačilo to a v cieli sme za víťazom zaostali o minimálny rozdiel - 1,5 sekundy. Je to škoda, pretože sme boli dobre pripravení a keď všetko fungovalo, dosahovali sme najlepšie časy.“

Martinovi a Radovanovi napriek nešťastným nepredvídaným okolnostiam gratulujem k výbornému výsledku a mrzí ma, že kvôli technickým problémom prišli o víťazstvo. Aj napriek tomu však ukázali, že spolu so špeciálom Fabia R5 patria k najrýchlejším na trebišovskej,“ uviedol Martin Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA Auto Slovensko.

Posádka tímu ŠKODA Slovakia Motorsport si z 3. DeutschMann Rallye Trebišov odviezla 25 majstrovských bodov a v priebežnom hodnotení slovenského šampionátu jej patrí druhá priečka, za Grzegorzom Grzybom a Jakubom Wróbelom. Príležitosť znížiť stratu na prvé miesto bude mať už čoskoro, a to v druhej polovici septembra na Rally Veľký Krtíš (20. - 21. september).

Najnovšie správy