#SKODAriskovat – ŠKODA AUTO Slovensko vyzýva Slovákov: Ostaňte doma a neriskujte zdravie seba a ostatných

March 24, 2020
ŠKODA AUTO Slovensko prichádza s iniciatívou #SKODAriskovat a vyzýva Slovákov, aby svoje auto nechali doma.
  • ŠKODA AUTO Slovensko vyzýva šoférov, aby čo najmenej používali autá a ostali doma
  • Iniciatíva odmení tých, ktorí sa zapoja a ukážu, že sa správajú zodpovedne

ŠKODA AUTO Slovensko prichádza s iniciatívou #SKODAriskovat a vyzýva Slovákov, aby svoje auto nechali doma. Spoločnosť sa rozhodla podporiť zodpovedné správanie, pridáva sa k aktivitám ako sú #ostandoma, #ruskoniejehanba a motivuje ľudí, aby nejazdili zbytočne po Slovensku, ak to nie je nevyhnutné a neohrozovali tak zdravie seba i ostatných. Tí, ktorí sa do výzvy zapoja, budú mať možnosť zapožičať si automobily značky ŠKODA na týždeň a k tomu dostanú aj dovolenkovú kartu. Môžu to využiť v čase, keď bude už cestovanie bezpečné.

ŠKODA riskovať

ŠKODA AUTO Slovensko vyzýva: Buďte ohľaduplní, obmedzte kontakt s ostatnými a akékoľvek cesty autom. Je #SKODAriskovat a ak sa naozaj potrebujete presunúť, tak jazdite zodpovedne a zvážte, ako najlepšie chrániť seba a zároveň aj ostatných. 

ŠKODA AUTO Slovensko oslovuje ľudí na Slovensku, aby ostali doma, alebo jazdili naozaj iba v prípadoch, kedy si to situácia vyžaduje. „V aktuálnej situácii je naozaj škoda riskovať. Najlepší nápad je ostať solidárny voči sebe, aj ľuďom vo svojom okolí. Doprajte sebe a aj svojím autám oddych a keď nemusíte, nikam nejazdite. Starajte sa o seba a svojich blízkych. A keď už niekam ísť potrebujete, dodržujte správne hygienické pravidlá a vždy voľte čo najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob prepravy," uviedol Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA odmení zodpovedných

Ten, kto sa zodpovedne postará o seba a svojich blízkych sa stará aj o budúcnosť. ŠKODA AUTO Slovensko sa preto rozhodla odmeniť nielen vodičov, ale aj všetkých ostatných, ktorí neriskujú a správajú sa zodpovedne. Stačí, aby publikovali na sociálnych sieťach fotografie z každodenného života a ukázali ostatným, že neriskujú zbytočne. Pre zapojenie sa do súťaže o palivové karty či požičanie vozidiel značky ŠKODA s plnou nádržou v čase, keď bude bezpečné cestovať nielen po Slovensku, ale i po svete, je potrebné použiť hashtagy #SKODAriskovat a #jazdizodpovedne. Keď sa situácia zlepší, desať najzodpovednejších bude môcť využiť auto značky SKODA a dovolenkovú kartu dostane k tomu.

Plánujte si výlety autom

Veľa ľudí má z budúcnosti obavy. Pre ich rozptýlenie sa odporúča napríklad zdravo jesť, veľa spať, pravidelne cvičiť a myslieť na príjemné veci, ktoré ľudí čakajú po skončení tohto náročného obdobia. Jednou z pozitívnych aktivít môže byť plánovanie výletov, prázdnin a objavovanie nových zákutí do budúcnosti. Prvý výlet si môžu ľudia ozvláštniť práve tým, že sa zapoja do výzvy #ŠKODAriskovať a #jazdizodpovedne a budú mať šancu získať auto s plnou nádržou zadarmo.

„Keď už sa styku s ďalšími osobami nevyhnete a je nevyhnutné cestovanie autom, venujte sa intenzívne preventívnym hygienickým opatreniam. Všetky povrchy, ktorých sa dotknete dezinfikujte pred jazdou aj po jazde, obzvlášť pokiaľ s niekým auto zdieľate alebo ste niekoho viezli. Proti koronavírusu zaberá najmenej sedemdesiat percentný roztok alkoholu, napríklad isopropylalkohol neublíži žiadnemu z bežných povrchov v aute. Alkoholom je pre väčší kľud na duši podľa Consumer Reports možné utrieť aj samotné čalúnenie sedadiel a ďalšie „mäkké" povrchy vo vozidle. Ale pozor, nikdy ich nepremočte," radí Jana Parmová, vedúca lekárka ŠKODA AUTO.

Najnovšie správy