ŠKODA zverejnila dizajnovú skicu nového modelu KODIAQ RS

September 20, 2018
ŠKODA prvýkrát odhalila, prostredníctvom dvoch dizajnových skíc, celkovú podobu nového vysokovýkonného SUV ŠKODA KODIAQ RS.
  • ŠKODA KODIAQ RS prenáša moderný a športovo-emocionálne ladený dizajn do palety SUV vozidiel českej značky
  • Výrazné prvky dotvárajú dynamický charakter prvého SUV v rodine RS
  • Svetová premiéra nového špičkového SUV už čoskoro na parížskom autosalóne

ŠKODA prvýkrát odhalila, prostredníctvom dvoch dizajnových skíc, celkovú podobu nového vysokovýkonného SUV ŠKODA KODIAQ RS. Detaily karosérie v lesklom čiernom vyhotovení dotvárajú dynamický vzhľad nového špičkového SUV. Ako prvé SUV značky ponesie kombináciu písmen RS, ktorou ŠKODA označuje svoje mimoriadne športové modely. Emocionálny dizajn žije zo súhry elegantných línií, športových kontúr a pre SUV typickej robustnosti. ŠKODA KODIAQ RS vybavená motorom s výkonom 176 kW (240 k) bude mať svetovú premiéru v októbri na autosalóne v Paríži.

Široká a trojrozmerným dojmom pôsobiaca maska chladiča dodáva modelu ŠKODA KODIAQ RS pôsobivý vzhľad. V lesklom čiernom laku zdôrazňuje športový charakter SUV, ktoré exkluzívne disponuje najsilnejším sériovým vznetovým motorom v histórii českej automobilky. V športovom čiernom odtieni sa lesknú aj strešný nosič, rámiky okien a vonkajšie spätné zrkadlá. Prvýkrát na vozidle kategórie SUV ponúka ŠKODA pre model KODIAQ RS modrú metalickú farbu Race. Ako prvý člen rodiny RS v kategórii SUV ponesie na maske chladiča a na zadnej časti nové, moderné logo RS s písmenom V (ako „victory“ – víťazstvo) v červenej farbe.

Predný aj zadný nárazník v nových tvaroch

ŠKODA exkluzívne pre model KODIAQ RS vyvinula nové nárazníky. Súčasťou štandardnej výbavy sú Full-LED svetlomety s kryštalickou štruktúrou, ktorá odkazuje na tradíciu výroby českého krištáľu. Súčasťou zadného nárazníka je integrované odrazové sklo, ktoré sa tiahne cez celú šírku vozidla - typický znak všetkých modelov značky ŠKODA v prevedení RS. Pod zadným nárazníkom sú dve výrazné koncovky výfuku.

Prvý automobil značky ŠKODA s dvadsaťpalcovými diskami z ľahkej zliatiny v štandarde

KODIAQ RS je prvým modelom značky ŠKODA, ktorý má v sériovej výbave dvadsaťpalcové disky Xtreme z ľahkej zliatiny, ktoré naznačujú dynamický potenciál vozidla. Pre mimoriadne jazdné vlastnosti vozidla je dimenzovaná aj brzdová sústava s výraznými sedemnásťpalcovými kotúčmi a červeno lakovanými brzdičmi.

S modelom KODIAQ RS preniesla značka ŠKODA dizajnový jazyk svojich športových modelov prvýkrát aj do segmentu SUV a vytvorila tak jedinečnú produktovú identitu. Verejnosti sa dynamické a vrcholné vyhotovenie radu KODIAQ predstaví v októbri na autosalóne v Paríži.

Najnovšie správy