ŠKODA spúšťa na Slovensku predpredaj nového SUV KAROQ

September 8, 2017
Nové kompaktné SUV ŠKODA KAROQ štartuje na slovenskom trhu predpredaj
  • Spustením predpredaja modelu KAROQ vstupuje ŠKODA do ďalšej fázy úspešnej SUV ofenzívy
  • Štyri výkonné a úsporné agregáty, výbavové stupne Ambition a Style, zvýhodnené akčné pakety výbav
  • ŠKODA KAROQ: dynamický dizajnový jazyk, až päť jazdných režimov, široká ponuka asistenčných systémov, LED svetlomety
  • Dvojspojkové automatické sedemstupňové prevodovky DSG k dispozícii pre všetky motorizácie, pohon 4×4 pre modely s výkonom 110 kW a 140 kW
  • ŠKODA Connect: Infotainment systémy s kapacitnými dotykovými displejmi
  • ŠKODA KAROQ s bohatou výbavou Ambition v predpredaji už od 19 770 eur

Nové kompaktné SUV ŠKODA KAROQ štartuje na slovenskom trhu predpredaj tesne pred svojou svetovou výstavnou premiérou na autosalóne IAA v nemeckom Frankfurte (12. – 24. 9.). Automobil s emocionálnym, dynamickým dizajnom a bezkonkurenčným vnútorným priestorom prináša okrem iného aj prepracované asistenčné systémy, LED svetlomety a prvýkrát digitálny prístrojový panel. Na Slovensku si môžu prví zákazníci vyberať zo štyroch motorizácií s výkonom od 85 kW (115 k) do 110 kW (150 k). Nový model je možné od dnešného dňa objednať u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA v dvoch vyšších výbavových stupňoch Ambition a Style s cenou od 19 770 eur.

„Pozitívne reakcie odbornej verejnosti, ktorá už mala možnosť KAROQ vidieť, nás utvrdzujú v presvedčení, že naše nové SUV úspešne rozšíri modelovú paletu značky ŠKODA a dostane sa na vrchol svojho segmentu. Teší ma, že horúcu novinku môžeme už teraz ponúknuť v predpredaji slovenským motoristom,“ hovorí Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Nové SUV českej automobilky ŠKODA KAROQ je možné objednávať už od 8. septembra u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA na Slovensku, prvé predvádzacie vozidlá budú k dispozícii pri oficiálnom vstupe modelu na slovenský trh v prvej polovici novembra 2017.

Motorová paleta modelu ŠKODA KAROQ sa skladá zo štyroch pohonných jednotiek, ktoré sú preplňované turbodúchadlom, majú priame vstrekovanie paliva, systém Start-Stop a rekuperáciu brzdnej energie. K dispozícii sú dva benzínové agregáty 1,0 TSI s výkonom 85 KW (115 k) a 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a systémom Active Cylinder Management Technology, ktorý v určitých prevádzkových režimoch odpája dva valce, čím prispieva k úspore paliva. Motoristi si môžu vybrať aj z dvoch vznetových motorov 1,6 TDI s výkonom 85 kW (115 k) a 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) a pohonom všetkých štyroch kolies (4x4). Verzia s motorom 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) 4x4 príde na trh v prvej polovici roku 2018. Motory sú vybavené 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Dvojspojkové automatické prevodovky DSG so siedmimi prevodovými stupňami sú na vyžiadanie k dispozícii pre všetky motory za príplatok 2 000 eur.

ŠKODA KAROQ je v predpredaji k dispozícii v dvoch vyšších výbavových stupňoch s bohatými balíkmi výbav za zvýhodnené ceny. Ambition s motorizáciou 1,0 TSI s výkonom 85 kW (115 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou začína s cenou od 19 770 eur. Ponúka 16-palcové kolesá Castor z ľahkých zliatin, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, vyhrievané predné sedadlá, voľbu jazdného režimu Driving Mode Selection, multifunkčný volant s bluetooth, elektronicky sklápateľné zrkadlá, 230 V zásuvku a USB port. Paket Ambition Plus v cene 649 eur rozširuje výbavu o osempalcový infotainment Bolero a konektivitu SmartLink+, alarm a bezkľúčové odomykanie auta, či 17-palcové disky.

Najvyšší výbavový stupeň Style začína na sume 23 270 eur s novou motorizáciou 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Nad rámec výbavy Ambition model disponuje napríklad Full LED prednými svetlometmi s čírou optikou, LED-ambientným osvetlením v interiéri, prednými parkovacími senzormi, adaptívnym tempomatom, farebným MaxiDot displejom, 17-palcovými diskami a strešným nosičom v striebornej farbe.

Najvyššiu výbavu je možné doplniť až tromi akčnými balíkmi. Paket Style Plus pridáva za 849 eur parkovaciu kameru, elektronicky ovládateľné piate dvere, virtuálny pedál pre bezdotykové otváranie batožinového priestoru a navigačný infotainment Amundsen s osempalcovým displejom, WLAN hotspotom a mapami. Ďalší akčný paket Style Comfort v cene 849 eur obsahuje vyhrievané zadné sedadlá, vyhrievaný volant, vyhrievané čelné sklo, systém troch zadných samostatne nastaviteľných sedadiel VarioFlex a poťah sedadiel v kombinácii látky a kože. K vyššej bezpečnosti prispieva akčný paket Style Safety za 699 eur, ktorý zahŕňa systémy Blind Spot Detection, Lane Assist, Auto Light Assist a adaptívny tempomat až do rýchlosti 210 km/h.

Základný výbavový stupeň Active bude k dispozícii následne v predajnej fáze modelu.

Nová ŠKODA KAROQ prichádza, rovnako ako ďalšie modely ŠKODA, s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo 100 000 km, inovatívnymi službami ako je Doživotná Garancia Mobility Premium a s ponukou predplatených Servisných balíkov v rámci doplnkovej výbavy.

Vďaka inovatívnym riešeniam patrí ŠKODA KAROQ v oblasti konektivity na vrchol segmentu. Ponúka moderné funkcie a rozhrania a je vybavená kapacitnými dotykovými displejmi. Pokročilé mobilné on-line služby ŠKODA Connect zodpovedajú rýchlostnému štandardu LTE a sú rozdelené do dvoch kategórií: Infotainment Online pre informácie a navigáciu a služby Care Connect, ktoré pomáhajú v prípade núdze. Ďalšie on-line služby fungujú prostredníctvom aplikácie ŠKODA Connect. Prostredníctvom nich je možné auto ovládať na diaľku, konfigurovať a lokalizovať pomocou chytrého telefónu.

Prvýkrát v automobile značky ŠKODA bude k dispozícii digitálny prístrojový panel, ktorý umožní šoférovi modelu KAROQ nastaviť usporiadanie veľkoplošného displeja na prístrojovom paneli. Táto mimoriadna výbava bude k dispozícii v prvej polovici roka 2018.

Batožinový priestor modelu má v päťmiestnom usporiadaní interiéru základný objem 521 l, pri sklopených zadných sedadlách až 1 630 l. S voliteľne dodávaným systémom zadných sedadiel VarioFlex je základná veľkosť batožinového priestoru variabilná a pohybuje sa od 479 do 588 l. Maximálny využiteľný objem batožinového priestoru po vybratí sedadiel predstavuje 1 810 l. ŠKODA KAROQ je vo všetkých variantoch štandardne vybavená prípravou pre ťažné zariadenia.

Najnovšie správy