ŠKODA SCALA s novým konceptom interiéru

November 7, 2018
Ergonómia a moderný dizajn sa snúbi s veľkorysou ponukou miesta a najväčším batožinovým priestorom v triede
  • Nový kompaktný model prichádza s emocionálnym dizajnovým jazykom interiéru štúdie VISION RS
  • Ergonómia a moderný dizajn sa snúbi s veľkorysou ponukou miesta a najväčším batožinovým priestorom v triede
  • Virtuálny Kokpit aj systémy infotainmentu disponujú najväčším displejom v triede
  • Povrch so špecifickou štruktúrou a ušľachtilé poťahy sedadiel z mikrovlákna Suedia
  • Svetová premiéra modelu ŠKODA SCALA sa uskutoční 6. decembra 2018 v Tel Avive

Dizajnová skica poodhaľuje interiér nového modelu ŠKODA SCALA. Nový kompaktný model, ako prvé vozidlo značky ŠKODA, disponuje najnovšou generáciou infotainmentu s voľne stojacim displejom, umiestneným vysoko na palubnej doske, v zornom poli vodiča. Na želanie dodávaný Virtuálny Kokpit ponúka najväčší displej v triede. Popri nových dekoroch a ušľachtilých materiáloch sa ŠKODA SCALA vyznačuje veľkorysou priestrannosťou a s objemom 467 litrov tiež najväčším batožinovým priestorom vo svojom segmente.

Nový koncept interiéru sleduje smer, ktorý naznačila štúdia ŠKODA VISION RS. Nová SCALA, ako prvý sériový automobil značky, preberá jej emocionálny dizajn. Úplne novo riešená palubná doska plynule nadväzuje na atraktívne tvaroslovie exteriéru. Charakteristická linka okolo vysoko umiestneného displeja je v harmónii s líniami kapoty. Pod displejom vytvára ergonomickú opierku pre ruku, aby bolo ovládanie dotykovej obrazovky pohodlné a presnejšie. Mäkčený povrch prístrojovej dosky s veľkoplošnými dekormi, podobne ako výplne dverí, majú novú, špecifickú úpravu povrchu, ktorá napodobňuje kryštalickú štruktúru. Ide o prvok interiéru, ktorý bude odteraz pre vozidlá značky ŠKODA typický.

Príjemný dojem priestrannosti modelu ŠKODA SCALA dodáva farebné kontrastné obšitie poťahov sedadiel a ambientné osvetlenie s možnosťou voľby medzi bielym a červeným svetlom, prípadne niekoľkými teplými odtieňmi. Čalúnenie sedadiel je na želanie z ušľachtilého mikrovlákna Suedia. Pre vozidlá značky ŠKODA je typicky veľkorysá ponuka miesta v interiéri, čo platí aj vo vozidle SCALA. Je to ďalší dôvod, ktorý zvýši spokojnosť posádky. Umožňuje to 2 649 milimetrov dlhý rázvor náprav. Cestujúci na zadných sedadlách majú pred kolenami celých 73 milimetrov voľného miesta - čo je rovnaká hodnota ako v modeli ŠKODA OCTAVIA. Priestor nad zadnými sedadlami je s 982 milimetrami najlepšou hodnotou medzi porovnateľnými vozidlami. Batožinový priestor modelu ŠKODA SCALA je s objemom 467 litrov tiež najväčší vo svojej triede. Po sklopení zadných sedadiel objem vzrastie až na
1 410 litrov.

Najlepšie hodnoty v triede kompaktných vozidiel dosahuje ŠKODA SCALA tiež v disciplíne veľkosť displejov. Konfigurovateľný, na želanie dodávaný Virtuálny Kokpit má uhlopriečku 10,25 palca a ponúka vodičovi päť rôznych zobrazení. Systémy infotainmentu, ktoré vychádzajú z najnovšej generácie modulárnej stavebnice MIB, majú dotykovú obrazovku s uhlopriečkou až 9,2 palca, ktorá je umiestnená vysoko na palubnej doske, teda optimálne v zornom poli vodiča.

Vďaka novej generácii mobilných online-služieb ŠKODA Connect môžu cestujúci vozidlo zamykať a odomykať pomocou mobilného telefónu a aktualizovať softvér infotainmentu, alebo navigačnú mapu bezdrôtovo. Ako prvý model značky ŠKODA budú všetky vozidlá ŠKODA SCALA vždy online.

Rad asistenčných systémov posúva, v súhre so systémami pasívnej bezpečnosti, automobil ŠKODA SCALA na veľmi vysokú úroveň bezpečnosti.

Najnovšie správy