ŠKODA OCTAVIA medzi finalistami "Auto roka 2021"

ŠKODA OCTAVIA nominovaná na cenu „Auto roka 2021“

ŠKODA OCTAVIA nominovaná na cenu „Auto roka 2021“

11. 1. 2021

Štvrtá generácia bestselleru automobilky ŠKODA medzi siedmimi finalistami pre rok 2021

  • Štvrtá generácia bestselleru automobilky ŠKODA medzi siedmimi finalistami pre rok 2021
  • Porota zložená zo 60 motoristických novinárov z 23 európskych krajín – počet členov poroty za každú krajinu zodpovedá veľkosti daného trhu
  • Medzinárodné prestížne ocenenie “Auto roka” sa udeľuje už od roku 1964

Nová ŠKODA OCTAVIA sa uchádza o svoje ďalšie medzinárodné ocenenie. Štvrtá generácia bestselleru automobilky ŠKODA bola nominovaná do užšieho výberu renomovaného ocenenia “Auto roka”. Z celkovo 29 kvalifikovaných nových automobilov uvedených na trh počas posledných 12 mesiacov sa ŠKODA OCTAVIA dostala medzi sedem finalistov, ktorí sa predstavia medzinárodnej porote zloženej zo 60 motoristických novinárov z 23 európskych krajín. Každoročne odovzdávané ocenenie bolo po prvý raz udelené v roku 1964. Cena “Auto roka 2021” bude vyhlásená 1. marca. Iba v poslednom štvrťroku 2020 získala OCTAVIA renomované ocenenia na dôležitých exportných trhoch vo Veľkej Británii, Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku.

Titul “Auto roka” je jedným z najvýznamnejších ocenení európskeho automobilového priemyslu, ktorý je udeľovaný od roku 1964. Nárok uchádzať sa o toto ocenenie majú všetky nové modely vozidiel ponúkané na najmenej piatich európskych trhoch počas dvanástich mesiacov pred hlasovaním. Túto podmienku splnilo 29 rôznych modelov, z ktorých bolo tradične vybraných sedem finalistov. ŠKODA OCTAVIA sa dostala do užšieho výberu doteraz druhýkrát. Prvýkrát bola finalistom tretia generácia modelu OCTAVIA v roku 2014. Organizátorom ocenenia je deväť motoristických magazínov z deviatich európskych krajín, samotná porota je zložená zo 60 motoristických novinárov z 23 európskych krajín. Počet členov poroty za každú krajinu zodpovedá veľkosti daného trhu. Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia, Taliansko a Španielsko tak majú v porote po šesť členov.

S viac ako siedmimi miliónmi vyrobených vozidiel je ŠKODA OCTAVIA najpredávanejším modelom českej automobilky. Vo svojej novej, štvrtej generácii sa môže pochváliť tak nízkou spotrebou paliva a vysokou šetrnosťou k životnému prostrediu ako nikdy predtým. ŠKODA AUTO teraz model OCTAVIA predáva s najširšou ponukou motorizácie v histórii modelového radu. Model OCTAVIA je k dispozícii v prevedení liftback a kombi, disponuje vyspelými zážihovými i vznetovými motormi a ponúka tiež širokú paletu alternatívnych pohonov, medzi ktoré patrí verzia na zemný plyn (CNG) či plug-in hybridná a mild-hybridná verzia. ŠKODA OCTAVIA je dostupná s pohonom predných alebo všetkých kolies. Výkon sa pohybuje v rozmedzí od 81 kW (110 k) do 180 kW (245 k). Vozidlo sa môže v porovnaní so svojím predchodcom pochváliť emotívnejším a dynamickejším dizajnom, veľkorysejším interiérom ponúkajúcim vynikajúcu úroveň komfortu, v kombinácii s maximálnou aktívnou a pasívnou bezpečnosťou a pokročilými funkciami konektivity. Ako každý model ŠKODA ponúka vynikajúcu funkčnosť, vylepšenú mnohými šikovnými detailmi.

OCTAVIA už v minulom roku získala niekoľko medzinárodných ocenení

Len v poslednom štvrťroku 2020 získal nový model OCTAVIA štyri prestížne ocenenia na dôležitých exportných trhoch vo Veľkej Británii, Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku. Vo Veľkej Británii ho časopis "Auto Express" menoval "Autom roka". Okrem toho model OCTAVIA vyhral v ankete "Auto Express New Car Awards" kategóriu "Kompaktný rodinný automobil" a s verziou OCTAVIA COMBI kategóriu "Kombi roka". V Rakúsku OCTAVIA získala "Veľkú automobilovú cenu Rakúska" udeľovanú rakúskym motoristickým zväzom ARBÖ v kategórii "Medium" pre vozidlá v hodnote od 20 001 do 50 000 eur. V ankete "Auto Trophy 2020" nemeckého odborného časopisu "Auto Zeitung" OCTAVIA oslávila dvojité víťazstvo ako "najobľúbenejšie importované vozidlo v kompaktnej triede" a "Najlepšie importované kompaktné športové vozidlo" za model ŠKODA OCTAVIA RS. Vo Švajčiarsku bol model OCTAVIA zvolený čitateľmi a online užívateľmi niekoľkých médií, vrátane "Schweizer Illustrierte" a "Blick" "Najobľúbenejším autom Švajčiarov roka 2021". Už v júni 2020 bestseller značky ŠKODA získal ocenenie tiež v anketách nemeckého odborného časopisu "Auto Bild Allrad" a "AUTO Strassenverkehr”. Konkrétne model OCTAVIA získal ceny “Vozidlo roku s pohonom všetkých kolies” v triede osobných automobilov do 40 000 eur a “Rodinné vozidlo roku” v kategórii “Najlepší dizajn” medzi vozidlami do 25 000 eur.

Celý text tlačovej správy vrátane fotografií nájdete na ŠKODA Storyboard-e.

Aktuálne tlačové správy

Všetky tlačové správy a novinky