ŠKODA na autosalóne v Paríži: Športová, trvalo udržateľná a digitálna

September 27, 2018
Česká automobilka pozýva návštevníkov autosalónu v Paríži na úplne výnimočný zážitok v digitálnom svete.
  • ŠKODA umožní návštevníkom autosalónu v Paríži od 2. do 14. októbra 2018 nahliadnuť do digitálneho sveta
  • Kompaktná koncepčná štúdia ŠKODA VISION RS kombinuje športový charakter a šetrnosť k životnému prostrediu
  • ŠKODA KODIAQ RS je prvé SUV z ponuky športových vozidiel RS značky ŠKODA
  • Modelový rad ŠKODA KAROQ sa rozrastá o nové varianty SPORTLINE a SCOUT
  • Priamy prenos z tlačovej konferencie ŠKODA AUTO: 2. októbra 2018 o 13:00 h

ŠKODA sa na autosalóne Paríž 2018 predstaví ako športový a ekologicky zameraný poskytovateľ mobility. Česká automobilka pozýva návštevníkov autosalónu v Paríži od 2. do 14. októbra na úplne výnimočný zážitok v digitálnom svete. Pomocou vytvoreného avataru môžu v tzv. UX cornere stánku ŠKODA v pavilóne 4 prežiť fiktívny deň a nechať sa previesť na mieru ušitými digitálnymi službami. Štúdiou ŠKODA VISION RS naznačuje ŠKODA podobu budúceho kompaktného vozidla a súčasne ukazuje ďalší krok vo vývoji športových vozidiel RS. Do tejto kategórie patrí aj nový automobil ŠKODA KODIAQ RS, ako vôbec prvé SUV automobilky. Ponuku kompaktného SUV ŠKODA KAROQ dopĺňajú varianty SPORTLINE a SCOUT. ŠKODA OCTAVIA G-TEC ponúka vyšší výkon a dlhší dojazd v prevádzke na ekologický zemný plyn (CNG).

Dôležitou súčasťou Stratégie 2025 spoločnosti ŠKODA AUTO je postupný prechod od spoločnosti, ktorá vyrába automobily, na Simply Clever spoločnosť, ktorá ponúka najlepšie riešenia v oblasti mobility. V Paríži tradičná česká automobilka ukáže možnosti úzkeho prepojenia vodiča s okolitým svetom. Vďaka virtuálnej realite spoznajú návštevníci autosalónu sami nové technológie a služby, ktoré uľahčujú každodenné cestovanie. V UX cornere si návštevníci zostavia avatar a svojmu digitálnemu spoločníkovi prepožičajú na cestu svoje vlastnosti a svoje priania. Avatar ich pomocou krátkych videí prevedie fiktívnom dňom, kde im budú život uľahčovať inovácie a služby v oblasti mobility vytvorené spoločnosťou ŠKODA AUTO DigiLab.

Moderné služby v oblasti mobility a ďalšie služby

Napríklad stále rastúca carsharingová služba HoppyGo, ako jedna z najrozšírenejších v Českej republike, ponúka stále sa zvyšujúcemu počtu fanúšikov službu flexibilného cestovania, ktorú možno rýchlo a pohodlne rezervovať pomocou aplikácie na smartfóne. Okrem aplikácie ŠKODA Connect si teraz môžu vodiči vozidla ŠKODA, jednoduchými otázkami položenými hlasovému asistentovi Alexa od Amazonu, zistiť informácie o svojom vozidle z pohodlia domova aj pomocou aplikácie ŠKODA Connect Alexa Skill. Môžu tak zistiť, či sú dvere a okná zatvorené, koľko benzínu zostáva v nádrži, alebo kde sa vozidlo nachádza. Po nemeckom a anglickom jazyku je aplikácia ŠKODA Connect Alexa Skill teraz dostupná aj vo francúzskom jazyku. Čoskoro bude k dispozícii aj v španielskej verzii. Integrácia systému Smart Home umožňuje kontrolovať vlastný dom, ktorý je na diaľku prepojený s vozidlom ŠKODA. Vodiči vozidla ŠKODA si tak môžu ľahko skontrolovať stav jednotlivých zariadení inteligentnej domácnosti, napríklad to, či je zapnuté svetlo v kuchyni alebo či sú zatvorené okná.

Štúdia ŠKODA VISION RS ponúka pohľad do budúcnosti

Koncepčná štúdia ŠKODA VISION RS ukazuje, ako si ŠKODA predstavuje budúce športové vozidlá RS a tiež budúce kompaktné vozidlo. Použitím recyklovateľného karbónu a vegánskych materiálov kombinuje štúdia ŠKODA VISION RS športový charakter nového, emocionálneho dizajnového jazyka s mimoriadnou šetrnosťou k životnému prostrediu. Interiéru dominuje okrem karbónu, technicky vyspelého materiálu známeho z motoršportu, tiež ručne brúsený krištáľ, ktorý je navyše osvetlený a vytvára špeciálne efekty. Elektrický pohon zaručuje dynamické vlastnosti a úspornosť.

ŠKODA KODIAQ RS je prvý SUV modelového radu RS

Nový automobil ŠKODA KODIAQ RS zamieri čoskoro do sériovej výroby. Prvý automobil SUV, ktorý nesie nové, červené logo RS, má najvýkonnejší sériovo vyrábaný naftový motor v histórii značky ŠKODA s výkonom 176 kW (240 k). Už pred svetovou premiérou v Paríži preukázal automobil ŠKODA KODIAQ RS svoje kvality športového vozidla na trati Nordschleife na Nürburgringu rekordným časom 9:29,84 minút v kategórii sedemmiestnych SUV. Okrem vzhľadu špecifického pre vozidlá RS - s novými nárazníkmi a prvkami v čiernej lesklej farbe ako sú mriežka chladiča, lišty okolo bočných okien a spätné zrkadlá alebo full LED svetlomety - je toto športové SUV štandardne vybavené pohonom všetkých kolies, adaptívnym podvozkom DCC a progresívnym riadením. Prvýkrát ponúka vozidlo ŠKODA v štandardnej výbave dvadsaťpalcové kolesá z ľahkej zliatiny a nový systém Dynamic Sound Boost, ktorý dopĺňa prirodzený zvuk motora vychádzajúci z výfukového potrubia a zintenzívňuje zvuk motora. Interiér charakterizujú športové sedadlá čalúnené perforovaným materiálom Alcantara® a kože v karbónovom vzhľade i Virtuálny Kokpit.ŠKODA KAROQ SPORTLINE s benzínovým motorom s výkonom 140 kW (190 k)

Dynamický, športový vzhľad má aj nový automobil ŠKODA KAROQ SPORTLINE. Všestranne kompaktné SUV, uvedené na trh v roku 2017, je v tomto novom variante prvýkrát a exkluzívne dostupné aj s benzínovým motorom 2,0 TSI s výkonom 140 kW (190 k). Emocionálny dizajn bol pri variante SPORTLINE ešte viac zdôraznený. Dynamický vzhľad dokresľuje viacero na čierno lakovaných prvkov. Športový charakter interiéru ďalej podčiarkujú čierne športové sedadlá, potiahnuté novou látkou a zdobené striebornými kontrastnými švami. Vozidlo ŠKODA KAROQ SPORTLINE je ponúkané s pohonom predných kolies alebo pohonom všetkých kolies a s dvomi benzínovými a dvomi naftovými motormi s výkonom 110 kW (150 k) alebo 140 kW (190 k).

ŠKODA KAROQ SCOUT ako nový dobrodružne ladený model

Úlohu nového dobrodružne ladeného vozidla modelového radu KAROQ preberá vozidlo ŠKODA KAROQ SCOUT. Nová terénna verzia ponúka štandardne pohon všetkých kolies a vsádza na robustnejší dizajn. Strieborné plastové diely okolo vozidla chráni elegantnú karosériu v meste i v ťažkom teréne. Masku chladiča a bočné okná zdobia chrómované lišty. Pod výraznými lemami podbehov kolies má variant SCOUT štandardne dodávané osemnásťpalcové alebo na želanie dostupné aj devätnásťpalcové kolesá z ľahkej zliatiny. Interiér zdobí čierny dekor Piano black, dekoračné obloženie so vzhľadom tmavého jaseňového dreva a sedadlá čalúnené novým vzorom a zdobené kontrastnými švami. O pohon sa starajú dva naftové motory s výkonom 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k) a jeden benzínový motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k).ŠKODA OCTAVIA G-TEC ponúka vyšší výkon a zvýšený dojazd na zemný plyn

ŠKODA OCTAVIA G-TEC má nový, výkonnejší motor 1,5 TSI s výkonom 96 kW (130 k). V porovnaní s prevádzkou na benzín sú hodnoty emisií CO2 v prevádzke na stlačený zemný plyn nižšie asi o 25 %. Automobil tiež produkuje oveľa menej oxidov dusíka (NOx) a neprodukuje žiadne sadze. Vozidlo ŠKODA OCTAVIA G-TEC, ktoré je dostupné len v karosárskej verzii kombi vo výbavových stupňoch Active, Ambition a Style, plní aktuálne najprísnejšie emisné normy Euro 6d-TEMP. Maximálny dojazd na čisto ekologickú prevádzku na zemný plyn je 480 km. Tri nádrže na CNG majú celkovú kapacitu 17,7 kg. O jazdu na miestach, kde nie je dostupná čerpacia stanica na CNG, sa stará benzínová nádrž s objemom 11,8 l.

Tlačová konferencia ŠKODA AUTO na autosalóne v Paríži sa uskutoční 2. októbra 2018 o 13:00 h na stánku v pavilóne 4. Priamy prenos bude naživo vysielaný na www.skoda-storyboard.com a online médiám je k dispozícii aj na uloženie na stránky prostredníctvom Youtube.

Najnovšie správy