ŠKODA Motorsport: Martin Koči zabojuje vo virtuálnych pretekoch

April 14, 2020
Pandémia koronavírusu zasiahla aj svet rely, ten reaguje flexibilne a ponúka preteky vo virtuálnom formáte
  • Pandémia koronavírusu zasiahla aj svet rely, ten reaguje flexibilne a ponúka preteky vo virtuálnom formáte
  • Zabojuje v nej aj dvojnásobný majster Slovenska v rely Martin Koči, jazdec teamu ŠKODA Slovakia Motorsport 

Aktuálna situácia ovplyvnená koronavírusom zasiahla aj svet rely. Motoršport reaguje flexibilne a zážitok z jazdy ponúka svojim fanúšikom vo virtuálnom formáte. Ako prvá ponúka virtuálne preteky 1. KOWAX Valašská online rally ValMez, ktorá už práve v týchto dňoch prebieha. O prvenstvo zabojuje aj dvojnásobný majster Slovenska v rely Martin Koči, jazdec teamu ŠKODA Slovakia Motorsport. Výsledok týchto nezvyčajných pretekov sa fanúšikovia rely dozvedia už vo štvrtok, 16. apríla.  

1, KOWAX Valašská online rally ValMez

Usporiadatelia Valašskej rely, ktorá sa nemohla kvôli pandémii realizovať, rýchlo zareagovali a v spolupráci so zástupcami najväčšej českej RBR komunity NRC (Napa RBR Cup) usporiadali 1. ročník online rely. O súťaž prejavilo záujem takmer 700 jazdcov.

Prihlásili sa nielen licencovaní jazdci, ale aj fanúšikovia a aktívni hráči online hier. Medzi nimi sú aj zvučné mená európskeho motoršportu. Jedným z nich je aj Martin Koči z tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, ktorý je aktuálnym majstrom Slovenska v rely a titul získal už po druhýkrát za sebou. Online súťaž trvá od 9. až do 15. apríla 2020. Výsledky sa zverejnia už vo štvrtok na http://valasskarally.cz/. „Mrzí ma, že nemôžeme jazdiť na reálnych tratiach, ale v tomto období je prvoradá bezpečnosť tak fanúšikov, ako aj jazdcov. Preto som naozaj privítal možnosť zúčastniť sa online pretekov. Bude to pre mňa nová výzva porovnať sa s jazdcami počítačových hier,“ hovorí Martin Koči, jazdec tímu ŠKODA Slovakia Motorsport a s úsmevom dodáva: „Po mojich prvých tréningoch musím povedať, že mi to zatiaľ určite ide lepšie v reálnom aute.“

Na virtuálny štart sa postaví až 676 jazdcov

1. KOWAX Valašská online rally ValMez má bohaté zastúpenie jazdcov z Európy, ale aj z Južnej Ameriky. Na absolvovanie súťaže majú jazdci čas až do stredajšej polnoci. Stredu si za svoj štartovací deň vybral aj Martin Koči, jazdec tímu ŠKODA Slovakia Motorsport. Jazdiť bude na vozidle Škoda Fabia Rally2 evo. Na toto momentálne najúspešnejšie vozidlo WRC 2 vsadilo celkovo až 193 prihlásených jazdcov.

Novinky v tíme ŠKODA Slovakia Motorsport

Martin Koči má v pláne štartovať v sezóne 2020 za tím ŠKODA Slovakia Motorsport so staronovým spolujazdcom Imrichom Ferenczom. „Nečakali sme, že nový dizajn nášho vozidla Škoda Fabia Rally2 evo, ako aj meno nového spolujazdca na okne, bude mať premiéru na virtuálnych pretekoch, no veríme že čoskoro to bude aj na reálnej trati“, povedal Martin Koči.

S ohľadom na fakt, že v súčasnosti vzniká viacero online motoristických šampionátov, napr. „The Solberg World cup“, Martin Koči zvažuje aj účasť na okruhových pretekoch MSR v digitálnom motoršporte. Rovnako nevylučuje možnosť zúčastniť sa aj ďalších pretekov takéhoto typu.

Najnovšie správy