ŠKODA KUSHAQ: Dizajnové skice prinášajú pohľad na nové SUV

February 18, 2021

ŠKODA prostredníctvom dvoch skíc poodhaľuje dizajn exteriéru nového vozidla KUSHAQ. Dizajn tohto kompaktného SUV určeného pre indický trh je výrazný a vychádza z koncepčnej štúdie ŠKODA VISION IN.

  • ŠKODA preniesla výrazný dizajn koncepčnej štúdie VISION IN do sériovej verzie kompaktného SUV
  • Uvedením nového SUV bude zahájená produktová ofenzíva v rámci projektu INDIA 2.0
  • Svetová premiéra modelu KUSHAQ prebehne v marci 2021

ŠKODA prostredníctvom dvoch skíc poodhaľuje dizajn exteriéru nového vozidla KUSHAQ. Dizajn tohto kompaktného SUV určeného pre indický trh je výrazný a vychádza z koncepčnej štúdie ŠKODA VISION IN. KUSHAQ je postavený na modulárnej platforme MQB-A0-IN, ktorú koncern Volkswagen špeciálne vyvinul pre indický trh. V rámci projektu INDIA 2.0 je KUSHAQ prvým zo štyroch modelov značiek ŠKODA a Volkswagen, ktorý bude vyrábaný lokálne v Indii. Svetová premiéra vozidla ŠKODA KUSHAQ je naplánovaná na marec 2021.

Prvá dizajnová skica exteriéru ukazuje výraznú prednú časť modelu ŠKODA KUSHAQ, ktorého názov pochádza zo staroindického jazyka sanskrt a označuje kráľa alebo vládcu. Nápadné sú ostro tvarované dvojdielne predné svetlomety, ktoré siahajú až k širokej maske chladiča, čo je typické pre vozidlá značky ŠKODA. Masívny predný nárazník so spojlerom zdôrazňujú športový vzhľad tohto SUV.

Druhá skica odhaľuje zadnú časť nového vozidla. Tá je jasne štruktúrovaná a doplnená podlhovastým strešným spojlerom, ako aj robustným difúzorom v zadnom nárazníku. Zadné svetlá kompaktného SUV sa vyznačujú kryštalickou štruktúrou typickou pre značku ŠKODA, podobne ako nápis ŠKODA umiestnený na piatych dverách.

ŠKODA KUSHAQ a ďalšie pripravované veľkosériové modely sú postavené na báze modulárnej platformy MQB-A0-IN, ktorá sa vyvíja a vyrába priamo v Indii. Táto platforma spĺňa nové, prísnejšie bezpečnostné a emisné normy platné v tejto krajine. Pri nových vozidlách je v pláne dosiahnuť vysokú 95-percentnú úroveň lokalizácie, pričom ich technický vývoj prebieha v Technologickom centre spoločnosti ŠKODA AUTO v Pune.

Celý text tlačovej správy vrátane fotografií nájdete na ŠKODA Storyboard-e.