ŠKODA KODIAQ získala ocenenie Auto roka 2017 aj v Českej republike

March 15, 2017
Už tretíkrát za sebou získala ŠKODA AUTO prestížne ocenenie v českej ankete Auto roka. Tento ročník ovládla, rovnako ako na Slovensku, ŠKODA KODIAQ, ktorá odštartovala najväčšiu SUV ofenzívu v dejinách českej automobilky.

„Titul Auto roka 2017 v Českej republike je dôkazom výnimočnosti nového modelu KODIAQ,“ konštatoval vedúci predaja ŠKODA AUTO Česká republika Miroslav Bláha. „KODIAQ je skvelým produktom, ktorý rozširuje portfólio značky ŠKODA smerom k prémiovému segmentu. Sme presvedčení o jeho trhovom úspechu a toto ocenenie okrem iného dokazuje, že naše predpoklady sú postavené na reálnych základoch,“ dodal Miroslav Bláha bezprostredne po slávnostnom vyhlásení výsledkov.

ŠKODA KODIAQ si podmanila aj Slovensko, keď najskôr od hlasujúcej motoristickej verejnosti získala ocenenie Zlatý volant 2017 a vo februári jej prestížne ocenenie Auto roka 2017 v Slovenskej republike. Nové české SUV sa dostalo tiež do finále svetovej súťaže World Car of the Year 2017 a napríklad britský magazín Top Gear mu udelil titul Najlepší automobil pre veľké rodiny.

V najbližších týždňoch rozšíria ponuku modelového radu KODIAQ nové varianty, ktoré automobilka vo svetovej premiére predstavila na nedávnom ženevskom autosalóne. ŠKODA KODIAQ SCOUT je sériovo vybavená pohonom všetkých kolies a ako opticky, tak technicky zdôrazňuje svoje off-roadové prednosti. Pre priaznivcov športového štýlu navrhla česká automobilka variant ŠKODA KODIAQ SPORTLINE, ktorý akcentuje intenzívne potešenie z jazdy. Interiér aj exteriér tejto elegantnej a dynamickej verzie zdobia špeciálne dizajnové prvky. K pohonu poslúži niektorý zo 4 motorov vo výkonovom spektre od 110 kW (150 k) do 140 kW (190 k).

Tento rok došlo k zmenám v organizácii ankety Auto roka 2017 v Českej republike. Jej výhradným usporiadateľom sa stal Zväz dovozcov automobilov, ktorý nominoval celkom 27 vozidiel. O konečnom poradí rozhodovali hlasy hodnotiteľov z radov odbornej i laickej verejnosti. K porote zloženej z 25 nezávislých žurnalistov sa priradilo aj hlasovanie motoristov na webových stránkach www.autoroku.cz, ktorého výsledky mali váhu 5 virtuálnych porotcov. ŠKODA KODIAQ tak porazila silných súperov a zvíťazila so ziskom 139 bodov. Za ňou sa umiestnili Volkswagen Tiguan (92,5 bodov) a Volvo V90 (77,5 bodov). Na štvrtom a piatom mieste so zhodným počtom 63 bodov sa umiestnili vozidlá Alfa Romeo Giulia a SEAT Ateca.

Najnovšie správy