ŠKODA KAROQ SPORTLINE: V športovom duchu

August 2, 2018
ŠKODA predstaví na autosalóne v Paríži nový variant kompaktného SUV KAROQ so športovým naladením dizajnu a jazdnej dynamiky
  • 2,0 TSI s výkonom 140 kW (190 k): Najvýkonnejší benzínový motor modelovej rady
  • Športové nárazníky, 18-palcové kolesá z ľahkých zliatin a športové sedadlá ako štandard
  • Svetová premiéra na autosalóne v Paríži

ŠKODA predstaví na autosalóne v Paríži v októbri 2018 nový variant kompaktného SUV KAROQ so športovým naladením dizajnu a jazdnej dynamiky. Exkluzívne dostane ŠKODA KAROQ SPORTLINE aj najsilnejší benzínový motor s výkonom 140 kW (190 k).

V roku 2017 sa predstavil model ŠKODA KAROQ. Išlo o druhý model SUV-ofenzívy automobilky ŠKODA, ktorý preniesol moderný dizajnový jazyk aj do segmentu kompaktných SUV. ŠKODA KAROQ ponúka inovatívne technológie, ako je virtuálny kokpit, alebo bezdrôtové nabíjanie mobilných zariadení. V oblasti konektivity nastavuje ŠKODA KAROQ nové meradlá vo svojej triede. K infotainment systémom si zákazníci môžu zaobstarať balíček služieb ŠKODA Connect, ktorý obsahuje Infotainment Online, Care Connect a Tiesňové volanie. Ako je pre značku ŠKODA typické, aj model KAROQ, napriek svojim kompaktným vonkajším rozmerom, ponúka veľkorysý vnútorný priestor pre päť cestujúcich a ich batožinu.

Štyri motory a voliteľný pohon všetkých kolies

Pre nový prichádzajúci športovejší variant ponúkne ŠKODA štyri efektívne a ekologické motory. Exkluzívne v rámci modelového radu KAROQ bude pre ŠKODA KAROQ SPORTLINE k dispozícii motor 2,0 TSI 140 kW (190 k) s pohonom všetkých štyroch kolies a prevodovkou DSG. Pre benzínový motor 1,5 TSI 110 kW (150 k) s pohonom predných kolies ŠKODA ponúka okrem manuálnej aj sedemstupňovú prevodovku DSG vo voliteľnej kombinácii s pohonom všetkých štyroch kolies.

V ponuke pre model ŠKODA KAROQ SPORTLINE budú aj dva dieselové agregáty. Pri motore 2,0 TDI s predným náhonom a výkonom 110 kW (150 k) je k dispozícii štandardne dodávaná manuálna šesťstupňová prevodovka. Pohon všetkých kolies je pre tento model k dispozícii voliteľne, na želanie aj v kombinácii so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Silnejší variant motora 2,0 TDI 140 kW (190 k) bude dodávaný so sedemstupňovou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies.

Športový vzhľad vonku i vo vnútri

Športový duch vozidla ŠKODA KAROQ SPORTLINE je zrejmý na prvý pohľad. Upravené nárazníky a exkluzívne dodávané na čierno lakované 18-palcové kolesá z ľahkých zliatin Mytikas odlišujú model od bežného vyhotovenia. Na želanie sú k dispozícii aj 19-palcové kolesá Vega v čiernej metalickej farbe. Elegantný dojem umocňuje taktiež obloženie spodnej hrany dverí vo farbe karosérie a v čiernej farbe, tónované sklá a čierne strešné nosiče. Predné blatníky sú zdobené plaketami SPORTLINE.

V interiéri okamžite upútajú pozornosť čierne športové sedadlá so striebornými kontrastnými švami. Sú potiahnuté trojvrstvovou tkaninou Thermoflux. Vďaka vyššej priedušnosti ponúka cestujúcim najmä v lete mimoriadny komfort aj pri dlhom cestovaní. Multifunkčný športový volant je potiahnutý perforovanou čiernou kožou a švy sú strieborné. Efektné a súčasne funkčné pedále sú vyrobené z nerezovej ocele. Športový vzhľad podčiarkuje aj čierny strop, čierne obloženie stĺpikov a LED balíček vnútorného osvetlenia

Voliteľne s digitálnou prístrojovou doskou

Na želanie bude ŠKODA dodávať zákazníkom vozidlo KAROQ SPORTLINE s virtuálnym kokpitom. Vo verzii SPORTLINE si vodič môže, okrem štyroch existujúcich, vybrať aj nové piate usporiadanie displeja. To umožňuje aj zobrazenie zobraziť otáčkomera a aktuálnu rýchlosť uprostred displeja. Vďaka LTE-modulu a WLAN-hotspotu sú cestujúci vo vozidle ŠKODA KAROQ „vždy online“. Nastavenie auta môže vodič ľubovoľne meniť prostredníctvom výberu jazdného profilu,. Elektronická kontrola stability ESC ponúka dve úrovne nastavenia.

Ako každý automobil s okrídleným šípom v znaku, dostala aj ŠKODA KAROQ SPORTLINE rad Simply Clever prvkov a odkladacích priestorov. K dispozícii sú navyše aj elektricky ovládané zadné výklopné dvere batožinového priestoru s funkciou tip-to-close sa otvárajú a zatvárajú stlačením tlačidla alebo miernym tlakom na otvorené dvere. Vo výbave SPORTLINE je aj virtuálny pedál na otváranie dverí batožinového priestoru. Ten sa nachádza pod zadným nárazníkom a funguje veľmi jednoducho. Stačí nohou jemne prejsť pod zadnou časťou auta a kufor sa otvorí automaticky. Čo je obzvlášť praktické, ak je na rukách dieťa, či nesiete veľa tašiek. ŠKODA ponúka do batožinového priestoru aj variabilnú podlahu. Sieťové vrecká na vnútornej strane operadiel predných sedadiel a stredovej konzole uľahčujú každodenný život, podobne ako odkladací priestor pre drobné mince a parkovacie karty na strane vodiča alebo držiak pre multimediálne zariadenia.

Najnovšie správy