ŠKODA KAROQ - Prvé detailné fotografie

May 16, 2017
Prvé detailné fotografie a livestream svetovej premiéry
  • Dizajn: KAROQ je najnovším predstaviteľom dizajnového jazyka vozidiel SUV značky ŠKODA
  • Technika: Full LED svetlomety vpredu, skupinové svetlá s LED prvkami vzadu
  • Priestor: Najväčší batožinový priestor medzi konkurentmi
  • Praktickosť: Variabilný interiér vďaka systému zadných sedadiel VarioFlex
  • Stratégia: ŠKODA KAROQ je pokračovaním SUV ofenzívy značky
  • Svetová premiéra: Nové kompaktné SUV bude predstavené 18. mája 2017 v Štokholme

Krátko pred svetovou premiérou česká automobilka zverejňuje prvé fotografie svojho nového kompaktného SUV ŠKODA KAROQ. Zábery jasne odhaľujú nový, emocionálny a dynamický dizajnový jazyk. ŠKODA KAROQ má výrazný vzhľad, kryštalické prvky demonštrujú silu, robustnosť a eleganciu. Vďaka svojim vonkajším rozmerom má priestranný interiér i veľkoryso dimenzovaný batožinový priestor.

Emocionálny a dynamický dizajn nového modelu ŠKODA KAROQ s množstvom kryštalických prvkov je poňatý v duchu nového dizajnového jazyka značky ŠKODA. Predok zaujme výrazným trojrozmerným vzhľadom. Mriežka chladiča s dvojitými vertikálnymi lamelami je orámovaná chrómovanou lištou. Má lichobežníkový tvar, typický pre automobily ŠKODA.

Vzhľad svetlometov našiel inšpiráciu v tradičnom umení českých sklárov. Kryštalické tvary, ozdobené ôsmimi „očnými riasami“ vo vnútri hlavného svetlometu, vytvárajú funkčný prvok s jedinečným dizajnom. Nové SUV v strede kapoty motora hrdo nesie veľké logo ŠKODA.

Atraktívne kryštalické tvary sú viditeľné aj na delených zadných skupinových svetlách, ktorých vnútorná časť je integrovaná do výklopných zadných dverí. Zadné svetlá využívajú svetelné diódy pre koncové, brzdové a hmlové svetlá. Aj ŠKODA KAROQ sa svojím nočným vzhľadom hlási k rodine vozidiel s okrídleným šípom v znaku - koncové svetlá do tmy žiaria charakteristickým tvarom písmena C.

Kompaktné SUV má dĺžku 4 382 mm, šírku 1 841 mm a výšku 1 605 mm. Rázvor náprav 2 638 mm (pri verzii s pohonom všetkých kolies 2 630 mm) naznačuje veľkorysý vnútorný priestor, čo je pre automobily značky ŠKODA charakteristické.

Batožinový priestor má v päťmiestnom usporiadaní interiéru základný objem 521 l. Pri sklopených zadných sedadlách jeho objem vzrastie na 1630 l. S voliteľne dodávaným systémom zadných sedadiel VarioFlex je základná veľkosť priestoru pre batožinu variabilná, pohybuje sa od 479 do 588 l. VarioFlex sa skladá z troch samostatných, individuálne nastaviteľných sedadiel, ktoré možno v prípade potreby dokonca vybrať z vozidla. Maximálne využiteľný objem batožinového priestoru pri dvojmiestnej konfigurácii interiéru a po vybratí sedadiel predstavuje 1 810 l.

V interiéri je úplne novo koncipovaná prístrojová doska, horizontálne rozdelená dekoračnými prvkami na mohutnejšiu hornú a menšiu spodnú časť. Toto rozdelenie vyniká najmä na veľkých plochách na strane spolujazdca.

Štyri veľké výduchy ventilácie sú orientované vertikálne, dva z nich bezprostredne susedia s veľkoplošným dotykovým displejom v sklenenom dizajne. Displej sa nachádza vysoko v zornom poli vodiča. Ďalšou novinkou veľkoryso dimenzovaného interiéru je ambientné LED osvetlenie. Mimoriadne tenké svetelné vodiče na hornom okraji každej zo štyroch dverových líšt a analogické LED prvky integrované do dekoračných prvkov v palubnej doske vytvárajú vo vnútri auta jedinečnú atmosféru. Vodič môže regulovať intenzitu a tiež prepínať medzi desiatimi rôznymi odtieňmi svetla.

V rámci Stratégie ŠKODA 2025 bude značka v nasledujúcich rokoch rozširovať modelovú paletu o nové modely. V centre pozornosti je pritom najmä rozšírenie ponuky modelov SUV. Ako nové veľké SUV značky nedávno vstúpil na trh model ŠKODA KODIAQ. Ďalším míľnikom je ŠKODA KAROQ. Nové kompaktné SUV bude mať svetovú premiéru 18. mája 2017 v Štokholme. Uvedenie na trh je naplánované na druhú polovicu roka 2017.

Najnovšie správy