ŠKODA KAMIQ: Prvý pohľad do interiéru nového mestského SUV

February 6, 2019
Elegantné poťahy sedadiel z mikrovlákna a nové materiály s kryštalickou štruktúrou povrchu
  • ŠKODA KAMIQ je ďalším modelom značky s novým konceptom interiéru
  • Dominantou je voľne stojaci a dobre viditeľný displej infotainmentu
  • Elegantné poťahy sedadiel z mikrovlákna a nové materiály s kryštalickou štruktúrou povrchu

Krátko pred svetovou premiérou modelu ŠKODA KAMIQ na autosalóne v Ženeve ŠKODA ukázala prvú fotografiu interiéru svojho nového mestského SUV. Interiér modelu KAMIQ pôsobivo kombinuje ergonómiu s emóciami a spája ich s veľkorysou ponukou priestoru, ktorá je pre automobily značky ŠKODA typická. KAMIQ je druhým modelom českej automobilky s novým konceptom interiéru.

ŠKODA KAMIQ prináša nový koncept interiéru, prvýkrát predstavený v štúdii VISION RS. Charakteristická línia okolo voľne stojaceho displeja kopíruje línie kapoty a pri ovládaní dotykovej obrazovky slúži aj ako ergonomická opierka ruky. Bočné výduchy ventilácie siahajú až k dverám a opticky tak rozširujú vnútorný priestor. Ďalšou digitálnou dominantou interiéru je voliteľný Virtuálny Kokpit. Jeho displej s uhlopriečkou až 10,25 palca patrí k najväčším v segmente.

Nová štruktúra povrchov, teplé farby a ambientné osvetlenie

Mäkčený povrch prístrojovej dosky s veľkoplošnými ozdobnými prvkami, ako aj výplne dverí, majú novú, špecifickú úpravu povrchu. Tá napodobňuje kryštalickú štruktúru. Ide o prvok interiéru, ktorý bude odteraz v automobiloch značky ŠKODA typický. Príjemnú atmosféru interiéru umocňuje aj ambientné osvetlenie. Bude k dispozícii v červenej, bielej alebo medenej farbe. Opticky ladí k odtieňom poťahov sedadiel a k ich farebne kontrastnému obšitiu. K dispozícii bude aj na želanie dodávané čalúnenie z ušľachtilého mikrovlákna Suedia. Ďalšími komfortnými prvkami nového modelu ŠKODA KAMIQ sú voliteľné vyhrievania čelného skla, zadných sedadiel a volantu. 

Veľa miesta vďaka dlhému rázvoru

ŠKODA KAMIQ aj vďaka využitiu modulárnej platformy MQB ponúka veľkoryso priestranný interiér, typický pre automobily značky ŠKODA. Základným predpokladom tohto priestorového komfortu je 2 651 milimetrov dlhý rázvor. Vďaka nemu cestujúci na zadných sedadlách majú medzi svojimi kolenami a prednými sedadlami v štandardizovanej polohe priestor 73 milimetrov. Batožinový priestor má objem 400 litrov, ktorý po sklopení zadných operadiel vzrastie na 1 395 litrov.

Svetovú premiéru ŠKODA KAMIQ zažije na autosalóne v Ženeve od 5. do 17. marca 2019.

Najnovšie správy