ŠKODA KAMIQ je medzi finalistami ceny AUTOBEST 2020

October 9, 2019
ŠKODA KAMIQ bola nominovaná na cenu „Best Buy Car of Europe in 2020“.
  • Mestské SUV značky ŠKODA je jedným z piatich vozidiel kandidujúcich na titul „Best Buy Car of Europe in 2020"
  • Porota AUTOBEST je zložená z uznávaných automobilových novinárov z 31 európskych krajín
  • Rozhodnutie padne po testovacích jazdách, ktoré sa budú konať koncom novembra na trati Formule 1 v Istanbule

ŠKODA KAMIQ bola nominovaná na cenu „Best Buy Car of Europe in 2020“. Porota, ktorá tento titul udeľuje každoročne od roku 2001, je zložená z uznávaných automobilových novinárov z 31 európskych krajín. O laureátoch rozhodne po záverečných testovacích jazdách s jednotlivými kandidátmi, ktoré prebehnú 27. a 28. novembra na bývalom okruhu pre preteky Formule 1 Intercity Istanbul Park v Turecku. Víťaz bude vyhlásený v polovici decembra.

Združenie European AUTOBEST bolo založené v roku 2000 a svoje výročné ocenenia udeľuje od roku 2001. Porotu momentálne tvoria dve novinárky a 29 novinárov z 31 európskych krajín. Tí si z piatich finalistov vyberú troch favoritov v 13 rôznych kategóriách, medzi ktoré patrí napríklad dizajn exteriéru aj interiéru, praktickosť, technológie, šetrnosť voči životnému prostrediu alebo obstarávacia cena. Kategórie majú rôzne počty bodov, ktoré je možné maximálne udeliť - od 100 do 500. Víťazom bude to vozidlo, ktoré nazbiera najviac bodov z maximálne 2 500 dosiahnuteľných. V roku 2002 sa „Best Buy Car of Europe“ stala ŠKODA FABIA.

Vozidlom ŠKODA KAMIQ rozšírila ŠKODA úspešnú ponuku európskych vozidiel SUV o tretí model a po prvýkrát doplnila aj silne rastúci segment mestských SUV. KAMIQ v sebe spája klasické prednosti vozidla SUV, ktorými sú väčšia svetlá výška alebo zvýšená pozícia sedadiel, s agilitou kompaktného vozidla a emocionálnym dizajnom typickým pre vozidlá značky ŠKODA. Vďaka najmodernejším asistenčným a infotainment systémom, veľkorysému priestoru a mnohým prvkom Simply Clever, spĺňa vozidlo ŠKODA KAMIQ, ako typické vozidlo ŠKODA, nároky lifestylovo orientovaných zákazníkov aj rodín.

Najnovšie správy