Výrazne inovovaná ŠKODA FABIA zažije na bratislavskom Autosalone slovenskú premiéru

April 19, 2018
ŠKODA na bratislavskom Autosalone predstaví v exkluzívnej slovenskej premiére výrazne inovovaný model obľúbeného rodinného automobilu ŠKODA FABIA.
  • Exkluzívna slovenská premiéra: ŠKODA FABIA s novým faceliftom
  • Prvýkrát na Slovensku aj štúdia VISION E s elektrickým pohonom
  • Predstavenie 10 automobilov značky ŠKODA a ďalších veľmi zaujímavých prekvapení

ŠKODA na bratislavskom Autosalone predstaví v exkluzívnej slovenskej premiére výrazne inovovaný model obľúbeného rodinného automobilu ŠKODA FABIA. Zároveň prvýkrát na Slovensku predstaví VISION E – prvú štúdiu elektromobilu značky ŠKODA. Medzi desiatimi vystavovanými automobilmi značky ŠKODA nebude chýbať ani športovo ladená ŠKODA OCTAVIA RS 245 s výkonom až 180 kW (245 k) či SUV modely značky - ŠKODA KODIAQ v športovej a vo zvýraznenej outdoorovej verzii a ŠKODA KAROQ v najvyššej úrovni výbavy Style. Návštevníci si budú môcť prezrieť aj vlajkovú loď ŠKODA SUPERB v športovom prevedení a vo verzii kombi s luxusnou výbavou L&K. Expozícia ŠKODA v hale B výstaviska Incheba Expo Bratislava však bude ukrývať ešte jedno obrovské prekvapenie.

Len mesiac po svojej svetovej premiére v Ženeve zažije na 28. ročníku medzinárodného salónu automobilov AUTOSALON v Bratislave exkluzívnu slovenskú premiéru výrazne modernizovaná verzia tretej generácie modelu ŠKODA FABIA. Automobil patrí na slovenskom trhu k dlhodobo najobľúbenejším vozidlám. „Nová ŠKODA FABIA vyzerá štýlovo a mladistvo. Facelift dal tomuto modelu dynamickejší vzhľad a vybavil ho mnohými bezpečnostnými a smart technológiami. Určite pritiahne pozornosť nielen fanúšikov značky ŠKODA, ale všetkých priaznivcov motorizmu,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. Najvýraznejším prvkom inovovaného dizajnu je zmenená predná časť s ostro rezanou maskou chladiča a novými LED svetlometmi. Zmenený je aj zadný nárazník automobilu. Návštevníci expozície sa budú môcť naživo zoznámiť s faceliftom modelu ŠKODA FABIA vo verzii kombi vo výbave Style a s výrazne športovo a zároveň elegantne ladenou verziou ŠKODA FABIA MONTE CARLO.

Veľkým lákadlom expozície značky ŠKODA bude štúdia VISION E. Historicky ide o prvý koncept automobilu značky ŠKODA na čisto elektrický pohon. Som nesmierne rád, že máme možnosť VISION E prvýkrát predstaviť na Slovensku naživo,“ uviedol Marek Růžička. Futuristický koncept spája typické znaky vozidiel kategórie SUV, ako je zvýšená pozícia sedadiel a veľkorysá priestrannosť, s dynamicky pôsobiacou siluetou a plynulo klesajúcou líniou strechy karosérie kupé. ŠKODA VISION E s pohonom všetkých kolies, výkonom 225 kW zrýchľuje veľmi dynamicky a môže dosiahnuť rýchlosť až 180 km/h. Výkonné Li-Ion akumulátory a optimálna rekuperácia umožňujú dojazd až 500 kilometrov. Štúdia spĺňa predpoklady pre dosiahnutie tretej úrovne autonómneho riadenia.

Medzi desiatimi vystavenými modelmi značky zaujme ŠKODA OCTAVIA RS 245. Ide o najsilnejšiu verziu sériového modelu ŠKODA OCTAVIA všetkých čias. Vybavená silným štvorvalcovým benzínovým motorom 2,0 TSI, s výkonom zvýšeným na 180 kW (245 k), dosahujúca maximálnu rýchlosť (elektronicky obmedzenú) 250 km/h vzbudzuje tie pravé športové emócie. Automobil oceňujú motoristi, ktorým v hrudi bije srdce športovca, no zároveň sú rodinne zameraní.

Lákadlom expozície značky ŠKODA budú aj jej SUV modely. Zaujmú predovšetkým varianty najväčšieho SUV značky. ŠKODA KODIAQ SCOUT je sériovo vybavené pohonom všetkých kolies a ako vizuálne, tak aj technicky zdôrazňuje svoje off-roadové kvality. Priaznivcov športového štýlu poteší dynamická a elegantná ŠKODA KODIAQ SPORTLINE so špeciálnymi dizajnovými prvkami.

Ďalšiu fázu SUV ofenzívy automobilky predstavuje kompaktné SUV ŠKODA KAROQ. Srdcia motoristov si získava nielen svojím emocionálnym a dynamickým dizajnom, ale predovšetkým bezkonkurenčným vnútorným priestorom, ako aj mnohými prvkami výbavy a príslušenstva, ako napríklad prepracovanými asistenčnými systémami, či full LED svetlometmi. Návštevníci bratislavského Autosalonu sa zoznámia s modelmi s výbavou Style. „Štvorkolka“ je poháňaná motorom 2,0 TDI s výkonom 110 kW. Rovnaký výkon dosahuje aj druhý predstavovaný model s motorom 1,5 TSI.

V expozícii značky nebude chýbať ani športovo nabrúsená vlajková loď SUPERB SPORTLINE, či kombi verzia modelu s luxusnou výbavou Laurin & Klement SUPERB COMBI L&K, ako aj ŠKODA RAPID SPACEBACK vo výbave Extra. To však nie je všetko. Na návštevníkov čaká ešte jeden veľký ťahák, ktorý SKODA AUTO odhalí až v prvý deň Autosalónu.

ŠKODA pri budovaní svojho stánku pamätala aj na pohodlie svojich návštevníkov, ktorí prídu na autosalón s deťmi. Zatiaľ čo sa najmenší fanúšikovia automobilov a motorizmu budú môcť zabaviť v detskom kútiku, dospelí sa budú môcť plne sústrediť na prehliadku modelov značky ŠKODA.

Stánok ŠKODA prináša návštevníkom počas autosalónu aj vzrušenie, ktoré prežívajú profesionálni automobiloví jazdci. K dispozícii bude WRC trenažér simulujúci okruh na rally pretekoch. Za jeho volantom sa budú cítiť ako v reálnom kokpite úspešného pretekárskeho špeciálu ŠKODA FABIA R5, na ktorom v aktuálnej sezóne o titul absolútneho majstra Slovenska v rally bojuje nový tím ŠKODA Slovakia Motorsport. A práve jeho jazdec Martin Koči absolvuje na trenažéri prvé kolo. Každý návštevník expozície značky ŠKODA, ktorý prekoná na trenažéri jeho čas, získa odmenu.

Tlačová konferencia značky sa uskutoční v utorok 24. apríla 2018 o 11:30 h v expozícii ŠKODA AUTO v hale B. Výstava bude trvať do 29. apríla 2018.

Zoznam vystavených modelov:

FABIA Monte Carlo 1,0 TSI / 81 kW - červená velvet metalíza
FABIA Combi Style 1,0 TSI / 70 kW - biela moon metalíza
RAPID Spaceback Extra 1,0 TSI / 81 kW - červená velvet metalíza
OCTAVIA RS245 2,0 TSI / 180 kW - červená velvet metalíza
SUPERB SportLine 2,0 TSI / 162 kW - červená velvet metalíza
SUPERB Combi L&K 2,0 TDI / 140 kW 4x4 - biela moon metalíza
KAROQ Style 2,0 TDI / 110 kW 4x4 - biela moon metalíza
KAROQ Style 1,5 TSI / 110 kW - červená velvet metalíza
KODIAQ SportLine 2,0 TSI / 132 kW 4x4 - červená velvet metalíza
KODIAQ Scout 2,0 TDI / 140 kW 4x4 - biela moon metalíza

Najnovšie správy