ŠKODA Design navrhol trofeje pre víťaza Tour de France 2018

July 20, 2018
Predseda predstavenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier osobne odovzdá zelenú trofej z krištáľového skla najlepšiemu šprintérovi a nositeľovi zeleného dresu
  • Tohtoročná trofej je poctou geometrickým vzorom a formám českého kubizmu
  • Predseda predstavenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier odovzdá v Paríži trofej víťazovi šprintérskej klasifikácie
  • ŠKODA AUTO je už pätnásty rok oficiálnym partnerom a dodávateľom oficiálnych vozidiel pre Tour de France

ŠKODA Design je opäť zodpovedný za návrh trofejí pre víťazov Tour de France. Po dojazde pelotónu na Champs-Elysées 29. júla trofeje prevezmú víťazi jednotlivých klasifikácií. Predseda predstavenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier osobne odovzdá zelenú trofej z krištáľového skla najlepšiemu šprintérovi a nositeľovi zeleného dresu.

„Trofeje pre víťaza Tour de France stelesňujú vzrušujúcu hru ľahkých kriviek a presných línií, ktoré sa smerom nahor rozširujú. Krivky tak pripomínajú krídla vtáka v lete," vysvetľuje dizajnér ŠKODA AUTO Peter Olah.

ŠKODA AUTO je už pätnásty rok oficiálnym partnerom a dodávateľom oficiálnych vozidiel pre Tour de France. Od roku 2011 navyše tradičná česká automobilka z Mladej Boleslavi navrhuje trofeje, ktoré získavajú víťazi cyklistického závodu okolo Francúzska.

Majstrovské diela českého sklárskeho umenia s výškou 60 cm a váhou štyri kilogramy zhotovila česká firma Lasvit. Elegantná silueta trofejí pre Tour de France sa už stala typickou. Každý rok sa dizajnéri ŠKODA AUTO pri navrhovaní motívu povrchu inšpirujú novými nápadmi. Tento rok je trofej poctou geometrickým vzorom a hranatým formám českého kubizmu.

105. ročník cyklistickej klasiky sa začal 7. júla na ostrove Noirmoutier-en-lle v Atlantiku. Keď pelotón vojde do cieľa na Champ-Elysées 29. júla, jazdci už budú mať za sebou celkom 3 351 kilometrov v 21 etapách.

ŠKODA AUTO dopĺňa tohtoročnú Tour de France napínavými príspevkami a príbehmi zo zákulisia závodu na platforme ŠKODA Storyboard. V minulých dňoch tak napr. vyšla reportáž o jedinečnej kolóne reklamných vozidiel, ktorá ide pred pelotónom a rozdáva darčeky divákom. Fanúšikovia, ktorí chcú zažiť závod priamo na trati, nájdu na platforme ŠKODA Storyboard aj ďalšie užitočné tipy na návštevu tejto športovej udalosti.

Najnovšie správy