ŠKODA Challenge: spoznajte najlepších servisných pracovníkov a predajcu roka

November 16, 2018
Do národného kola 9. ročníka súťaže ŠKODA Challenge sa z autorizovanej siete ŠKODA na Slovensku v 6 kategóriách zapojilo 162 servisných pracovníkov a predajcov.
  • Do slovenského kola 9. ročníka ŠKODA Challenge sa zapojilo 162 súťažiacich
  • Víťazi 6 kategórií národného kola ŠKODA Challenge postupujú do medzinárodného finále
  • 10 úspešných rokov školiaceho strediska ŠKODA AUTO Slovensko v Nitre: už viac ako 17000 preškolených pracovníkov

Do 9. ročníka vedomostnej súťaže ŠKODA Challenge 2018 sa zapojilo 162 pracovníkov z celej servisnej a predajnej siete ŠKODA na Slovensku. V národnom finále sme spoznali najlepších servisných pracovníkov a top predajcu. Víťazi 6 kategórií si zároveň vybojovali postup do medzinárodného finále, ktoré sa uskutoční budúci rok v chorvátskom Šibeniku.

„O priazni zákazníkov k značke rozhoduje mnoho faktorov, z ktorých kvalita a komplexnosť služieb patria medzi tie rozhodujúce. Súťaž ŠKODA Challenge motivuje zamestnancov autorizovaných servisov, aby rozvíjali svoje zručnosti a vedomosti a tým zvyšovali spokojnosť zákazníkov so značkou ŠKODA. Súťaž je veľmi náročná a komplexná a od súťažiacich vyžaduje vysoké nasadenie a kvalitné výkony,“ približuje Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Do národného kola 9. ročníka súťaže ŠKODA Challenge sa z autorizovanej siete ŠKODA na Slovensku zapojilo 162 servisných pracovníkov a predajcov. Súťažili v 6 kategóriách: Servisný technik, Diagnostický technik, Servisný poradca, Vedúci náhradných dielov, Lakovač a Predajca nových vozidiel. Najskôr absolvovali on-line korešpondenčné kolo. Šesť najúspešnejších súťažiacich z každej kategórie postúpilo do slovenského finále, ktoré sa už druhý raz uskutočnilo spolu s českým v Mladej Boleslavi. Víťazi boli ocenení začiatkom novembra na slávnostnom galavečere v Prahe.

Kto je teda najlepším slovenským servisným pracovníkom a predajcom v roku 2018? V kategórii Servisný technik víťazstvo z predošlého ročníka obhájil Gabriel Kormúth (AUTOCOMODEX TRNAVA). Rovnako aj v kategórii Diagnostický technik svoj vlaňajší triumf aj v tomto roku zopakoval Jaroslav Kaprálik (IMPA Dolný Kubín), podobne ako Andrej Šimko (RM JET), ktorý sa stal najlepším Servisným poradcom. Kategóriu Vedúci náhradných dielcov ovládol Rastislav Petkáč (IMPA Bratislava) a v kategórii Lakovač zvíťazil Branislav Zágora (ALD MOBIL SL). Prvé miesto v kategórii Predajca nových vozidiel získal Ján Vasiľ (Todos Košice), ktorý si tak pripomenul svoje víťazstvo spred dvoch rokov.

Víťazi národného kola budú reprezentovať Slovensko v medzinárodnom finále ŠKODA Challenge v júni 2019 v chorvátskom Šibeniku. Vo vyvrcholení súťaže sa Slováci vďaka svojej bojovnosti a profesionalite pravidelne umiestňujú na popredných priečkach. „Víťazom želám veľa úspechov v medzinárodnom finále a verím, že vďaka ich kvalitám opätovne potvrdíme svoje našu dlhodobú pozíciu medzi najlepšími servisnými a predajnými pracovníkmi na svete,“ hovorí Ing. Marek Růžička.

ŠKODA Challenge je vedomostná súťaž, do ktorej sa môžu zapojiť všetci servisní technici, poradcovia, resp. každý zamestnanec pracujúci v oblasti servisu a predaja. Hlavnou ideou tohto podujatia je nájsť najlepších pracovníkov servisu aj predaja na celosvetovej úrovni. Súťaž pomáha značke ŠKODA zvyšovať štandardy kvality poskytovaných služieb, ako aj stimulovať ďalší progres vo vedomostnej a praktickej úrovni zamestnancov.

Kvalitu predajných a popredajných služieb autorizovaných partnerov ŠKODA v technických aj netechnických činnostiach pomáha úspešne zvyšovať vlastné školiace stredisko spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko, ktoré sa nachádza v Nitre. Za desať rokov jeho pôsobenia experti strediska, ktorí prešli dôkladným vzdelávaním a tréningom v Mladej Boleslavi, preškolili už viac ako 17 000 pracovníkov servisnej a predajnej siete na Slovensku.


Výsledky slovenského finále ŠKODA Challenge 2018

Servisný technik
1. Gabriel Kormúth - AUTOCOMODEX TRNAVA, spol. s r.o. Trnava
2. Dominik Vyrúbal - KARIREAL SLOVAKIA, a.s. Bratislava
3. Rudolf Tisoň - AUTOCENTRUM BYSTRIANSKY, spol. s r.o. Lučenec

Diagnostický technik
1. Jaroslav Kaprálik - IMPA Dolný Kubín, s.r.o. Dolný Kubín
2. Peter Kvasňovsky - IMPA Bratislava, a.s. Bratislava
3. Miroslav Lietavec - IMPA Liptovský Mikuláš, s.r.o. Liptovský Mikuláš

Servisný poradca
1. Andrej Šimko - RM JET, spol. s r.o. Trnava
2. Michal Pilát - Š - AUTOSERVIS Bardejov, s.r.o Bardejov
3. Martin Niňaj - Todos Ružomberok s. r. o. Ružomberok

Vedúci náhradných dielcov
1. Rastislav Petkáč - IMPA Bratislava, a.s. Bratislava
2. Jozef Charvát - Porsche Inter Auto Slovakia, spol. s r.o. Bratislava
3. Ivan Dianovský - AUTONOVA, s.r.o. Poprad

Lakovač
1. Branislav Zágora - ALD MOBIL SL, s.r.o. Stará Ľubovňa
2. Radovan Kalianko - Todos Žilina s.r.o. Žilina
3. Peter Chudý - PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS s.r.o. Trenčín

Predajca nových vozidiel
1. Ján Vasiľ - Todos Košice s.r.o. Košice
2. Branislav Süč - EUROMOTOR, spol. s r.o. Banská Bystrica
3. Patrik Víglaský - EUROMOTOR, spol. s r.o. Banská Bystrica

Najnovšie správy