ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračuje v Slovenskom raji

September 1, 2020
Horský maratón prinesie úžasné výhľady, náročné výšľapy, ale aj novú kategóriu pre majiteľov Gravel bicyklov či kategóriu e-bike

Horský maratón v Slovenskom raji je druhým podujatím série najprestížnejších pretekov horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020. Cyklo nadšenci sa stretnú 5. septembra 2020 v Hrabušiciach, kde ich budú čakať tri trasy v nádhernom prostredí Slovenského raja a množstvo kategórií. Na svoje si tak prídu profesionálni jazdci, ale aj hobby cyklisti, ktorí si môžu zmerať sily na profesionálnom podujatí. Siedmy ročník seriálu zároveň pokračuje v zelenom prístupe a plasty tak nahradia aj v tomto kole prírodné materiály a kompostovateľný riad.

Siedmy ročník série ŠKODA BIKE OPEN TOUR, preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov, bude pokračovať druhým kolom so štartom v Hrabušiciach. Pretekárov budú čakať trasy Modrá, Ružová a Oranžová, registrácia prihlásených účastníkov bude prebiehať v piatok a v sobotu. Následne pretekári od 10:00 vyštartujú podľa jednotlivých trás a kategórií od Koliby v Podlesku.

Zelený maratón

Návštevníci aj pretekári minulý rok ocenili premiérový zelený prístup organizátorov počas celej série. Plasty preto nahradia aj v tomto kole prírodné materiály. Jednorazový kompostovateľný riad, textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už ich neoddeliteľnou súčasťou.

„Nielen podpora cyklistiky je našou prirodzenou súčasťou a súčasťou firemnej stratégie, rovnako tak ňou je aj podpora životného prostredia. Na ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa nám podarilo skĺbiť tieto ciele, čo nás nesmierne teší. Prekrásna príroda je jednou z výhod týchto pretekov. Urobíme teda všetko preto, aby sme ju takú zachovali aj pre ďalšie ročníky,“ hovorí Jaroslav Hercog, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Tri trasy pre všetky kategórie

Horský maratón ŠKODA Slovenský raj nie sú preteky iba pre vytrvalostných cyklistov. Výber trás rôznej náročnosti a množstvo kategórií dáva šancu sa zapojiť naozaj každému fanúšikovi horskej cyklistiky. Najdlhšou a najnáročnejšou je Modrá dlhá trať s dĺžkou 73 kilometrov, nasleduje Ružová stredná trať v dĺžke 52 kilometrov. Oranžová krátka trať má dĺžku 19 km. Novinkou je súťaž pre majiteľov gravel bicyklov na strednej trati pre mužov a ženy bez rozdielu veku. Maratónu sa aj tento rok môžu zúčastniť i cyklisti na e-bikoch, pre ktorých je bez rozdelenia do vekových kategórií tiež pripravená stredná trať. Tú je potrebné absolvovať bez výmeny batérie.

Pohodlie a zábava v cieli

V cieli môžu fanúšikovia svojich pretekárov naplno povzbudzovať, výsledky budú vyhlásené o 16:00. Pretekári už po tretí rok ocenia aj zvýšený komfort, ktorý im v cieli organizátori zabezpečujú. Užiť si tak môžu sprchy či cyklo umyváreň, posilniť sa budú môcť bryndzovými haluškami alebo gulášom. Návštevníci pretekov budú môcť využiť stánky s občerstvením, podujatie budú spestrovať aj rôzne sprievodné akcie. Tombola, v ktorej je možné vyhrať aj originálny retro ŠKODA bicykel, bude vyhlásená o 17:00.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020

ŠKODA BIKE OPEN TOUR prináša v okresanom kalendári v dôsledku opatrení súvisiacich s COVID-19 vo svojom siedmom ročníku tri podujatia. Nadšenci a fanúšikovia horskej cyklistiky už mohli absolvovať ŠKODA HORAL MTB maratón v Nízkych Tatrách, aktuálne ich čaká maratón v Slovenskom raji 5. septembra. Nasledovať bude tretie kolo série v Rajeckých Tepliciach, kde sa bajkeri aj fanúšikovia stretnú 26. septembra.

Seriál sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. Rovnako ako minulý rok, aj teraz bude v popredí ekologický prístup a príjemná atmosféra. Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak môžu nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hoby bajkeri. K dispozícii sú rôzne vekové a výkonnostné kategórie. Najmladší účastník prvého kola série pretekov mal pritom iba 11 mesiacov, najstarší 73 rokov, čo ukazuje, že tieto preteky sú naozaj pre všetkých náruživých cyklistov.

Viac informácií o podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2020 sa dozviete na stránke https://www.welovecycling.com  alebo www.sbot.sk.

Najnovšie správy