ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 pokračuje už túto sobotu v Nízkych Tatrách

August 8, 2018
Už túto sobotu, 11. augusta, vo Svite odštartuje ŠKODA HORAL MTB MARATÓN, ktorý horským bajkerom ponúka päť súťažných trás
 • ŠKODA HORAL MTB MARATÓN sa uskutoční 11. 8. 2018 so štartom vo Svite
 • Najvýznamnejšia séria pretekov horských cyklistov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 prináša fanúšikom horskej cyklistiky šesť pretekov nielen pre profesionálov, ale aj pre hoby bajkerov
 • ŠKODA mestečko: Pretekárov i fanúšikov horskej cyklistiky čaká bohatý sprievodný program pre celé rodiny, vrátane detí

Piaty ročník najvýznamnejšej série pretekov horských cyklistov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 sa presúva do atraktívneho vysokohorského prostredia Nízkych Tatier. Už túto sobotu, 11. augusta, vo Svite odštartuje ŠKODA HORAL MTB MARATÓN, ktorý horským bajkerom ponúka päť súťažných trás. Pre pretekárov aj fanúšikov horskej cyklistiky vrátane detí je zároveň pripravený skvelý sprievodný program s množstvom atraktívnych podujatí pre celú rodinu.

ŠKODA HORAL MTB MARATÓN patrí k jedinečným vysokohorským cyklomaratónom na Slovensku. Je známy svojimi dlhými náročnými stúpaniami, za ktoré sa bajkerom odmení nádhernými výhľadmi a unikátnym prostredím. Zúčastniť sa ho môžu všetci fanúšikovia horskej cyklistiky, pričom výbornú atmosféru podujatia si môžu užiť spolu so svojimi deťmi a rodinami.

„Všetkým bajkerom, ktorí chcú súťažiť na ŠKODA HORAL MTB maratóne, rozhodne odporúčam, aby so sebou do Svitu zobrali aj svojich najbližších, vrátane detí. Preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR sú nielen o šliapaní do pedálov, ale predovšetkým sú podujatím, na ktorom si pretekári, fanúšikovia a ich ratolesti môžu užiť spoločný krásny deň s kvalitným a bohatým programom. Sedieť doma sa neoplatí, príďte sa zabaviť do ŠKODA mestečka vo Svite,“ pozýva Jan Steyrer, vedúci oddelenia marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Pretekárov na predposlednom podujatí série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 čaká päť súťažných trás, ktoré vedú vysokohorským prostredím Nízkych Tatier v okolí Kráľovej Hole. Najnáročnejšou je 134 kilometrov dlhá extrémna maratónska trasa HORAL KREJZI so stúpaním na 1946 metrov nad morom vysoký vrch Kráľova Hoľa, ktorý je najvyšším bodom pretekov. Klasickou maratónskou traťou je HORAL LEJZI, ktorá meria 78 km. Bajkeri, ktorých kondička ešte nedozrela na maratón, môžu absolvovať polmaratón HORAL SENZI s dĺžkou 43 km alebo tzv. maratónsku prípravku HORAL ÍZI, dlhú 28 km. Súťažiť môžu aj rodinné tímy, pre ktoré je pripravená trasa HORAL DEJZI s dĺžkou 17 km.

Ako na predchádzajúcich pretekoch série, tak aj na ŠKODA HORAL MTB MARATÓN-e vo Svite, každý pretekár získa na prezentácii štartovací balíček. K dispozícií je aj We Love Cycling zóna so základným samoservisom pre pretekárov. Víťazi každej kategórie získajú športové ceny značky ŠKODA. Zároveň všetci účastníci, ktorí úspešne absolvujú maratón, budú zaradení do tomboly, v ktorej hlavnými cenami sú bicykle AUTHOR a ŠKODA. Fanúšikovia horskej cyklistiky si všetky informácie o pretekoch nájdu na stránke www.welovecycling.sk/sbot, na ktorej sa zároveň môžu na preteky aj registrovať.

Vo Svite nebudú chýbať ani preteky pre juniorských a detských cyklistov. Okrem pretekov organizátori pre všetkých pripravili aj bohatý sprievodný program v ŠKODA mestečku . Návštevníkov bude celým dňom sprevádzať moderátor Tomaggio, pre deti je pripravený nafukovací hrad, maľovanie na tvár a kreatívna detská zóna. Atraktívnym spestrením bude aj maľovanie na auto ŠKODA KAROQ. Deti zažijú zábavu a adrenalín aj na obľúbenej cykloštafete, kde si môžu overiť svoju zručnosť na bicykli. Priamo na podujatí získajú návštevníci aj rady a odporúčania ako vybrať bicykel pre dieťa či dospelého, aké sú možnosti cykloturistiky v danom regióne a ako urobiť z bicyklovania aktívnu zábavu pre celú rodinu.

ŠKODA Bike Open Tour 2018

Séria MTB maratónov s podporou generálneho partnera ŠKODA AUTO Slovensko sa skladá zo šiestich pretekov na území Slovenskej republiky v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách, ktoré sa konajú od apríla do septembra. Na každé preteky sa môžu prihlásiť všetci fanúšikovia horskej cyklistiky – od registrovaných cyklistov, cez MTB nadšencov z radov amatérov až po deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách. Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Predošlé ročníky série oslovili už desaťtisíce priaznivcov horskej cyklistiky.

Ceny pre víťazov a tombola aj pre hoby bAjkerov

Každý účastník pretekov získa na prezentácii štartovací balíček. Víťazi každej kategórie získajú športové ceny značky ŠKODA. Účastníci, ktorí úspešne absolvujú jednotlivé maratóny v ŠKODA BIKE OPEN TOUR sérii, sa môžu zúčastniť jednotlivých tombol o celkovo 9 ŠKODA bajkov. Týchto výhercov určia jednotlivé tomboly tak, aby mal šancu na výhru každý hoby bajker. Výsledné bodovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR určí celkovo 33 víťazov v 11 kategóriách na prvých, druhých a tretích miestach. Bajkeri sa na preteky môžu prihlásiť na stránke www.welovecycling.sk, alebo www.cyklotour.sk.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.sk/sbot, kde sa môžu na preteky série aj registrovať.

Kalendár podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018

28. 4. 2018 - ŠKODA Svätojurský MTB maratón

19. 5. 2018 - ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy

23. 6. 2018 - AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly

28. 7. 2018 - ŠKODA STUPAVA TROPHY

11. 8. 2018 - ŠKODA Horal MTB maratón

8. 9 .2018 - ŠKODA Slovenský raj

Kategórie ŠKODA BIKE OPEN TOUR

 1. Kadeti 15 - 16 r.
 2. Juniori 17 - 18 r.
 3. Muži do 39 r.
 4. Muži 40 - 49 r.
 5. Muži 50 - 59 r.
 6. Muži 60 r. a viac
 7. Kadetky 15 - 16 r.
 8. Juniorky 17 - 18 r.
 9. Ženy 19 - 39 r.
 10. Ženy 40 - 49 r.
 11. Ženy 50 r. a viac.

ŠKODA a cyklistika

Spojenie cyklistiky so značkou ŠKODA siaha hlboko do minulosti, až ku vzniku samotnej automobilky. Bohatá úspešná história mladoboleslavskej automobilky sa začína písať v roku 1895, keď začala výrobu práve bicyklami. Od roku 2004 je ŠKODA partnerom a dodávateľom oficiálnych automobilov na najpopulárnejších cyklistických pretekoch sveta – Tour de France. Na legendárnej Tour zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie cyklistov – od roku 2004 bola partnerom bieleho dresu, od roku 2015 podporuje prestížny zelený dres. ŠKODA AUTO je oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších špurtérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA je dlhodobým stabilným podporovateľom a partnerom aj slovenskej cyklistiky. Aktívne podporuje najväčšie domáce podujatie v cestnej cyklistike Okolo Slovenska. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko zároveň sedem rokov podporovala cyklistu Petra Velitsa, ktorý počas svojej kariéry získal tri tituly majstra sveta v tímovej časovke a je jedným z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

Najnovšie správy