ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 pokračuje najväčším MTB maratónom v Stupave

July 25, 2018
Posledný júlový víkend odštartuje piaty ročník najvýznamnejšej série pretekov horských cyklistov svoju druhú polovicu najväčším MTB maratónom na Slovensku.
 • ŠKODA STUPAVA TROPHY sa uskutoční 28. 7. 2018
 • Najvýznamnejšia séria pretekov horských cyklistov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 prináša fanúšikom horskej cyklistiky šesť pretekov nielen pre profesionálov, ale aj pre hoby bajkerov
 • Pretekárov i fanúšikov horskej cyklistiky čaká bohatý sprievodný program pre celé rodiny

Posledný júlový víkend odštartuje piaty ročník najvýznamnejšej série pretekov horských cyklistov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 svoju druhú polovicu. Už v poradí štvrté preteky, ŠKODA STUPAVA TROPHY, ponúknu bajkerom päť súťažných trás. Pre pretekárov aj fanúšikov horskej cyklistiky je zároveň pripravený skvelý sprievodný program s množstvom atraktívnych podujatí pre celú rodinu, ako aj so sledovaním pretekov Tour de France na veľkoplošnej obrazovke.

ŠKODA STUPAVA TROPHY je tradične najväčším MTB maratónom na Slovensku. Minulý rok sa na štart postavilo vyše tisíc bajkerov, ktorých povzbudzovalo okolo 5 000 divákov. Podobný záujem očakávajú organizátori aj tento rok.

„ŠKODA BIKE OPEN TOUR v Stupave je už tradične miestom, kde si prídu na svoje tak športovci, ako aj ich rodinní príslušníci a priatelia. Pre pretekárov sme pripravili vysoko profesionálne prostredie, takže sa budú môcť sústrediť plne na svoj výkon. A pre divákov zase kvalitný a bohatý program. Čakanie na svojho favorita si budú môcť spríjemniť v ŠKODA mestečku, kde si každý určite príde na svoje,“ hovorí Marek Růžička, konateľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Pretekárov na štvrtom podujatím série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 čaká päť súťažných trás s prevýšením od 350 do 2850 m a s dĺžkou 105 km, 76 km, 42 km a 25 km, vrátane atraktívnej 16 km trasy pre jednokolky. Ako na predchádzajúcich pretekoch série, tak aj v Stupave, každý pretekár získa na prezentácii štartovací balíček a k dispozícií je aj We Love Cycling zóna so základným samoservisom pre pretekárov. Víťazi každej kategórie získajú športové ceny značky ŠKODA. Zároveň všetci účastníci, ktorí úspešne absolvujú maratón, budú zaradení do tomboly, v ktorej hlavnými cenami sú bicykle AUTHOR a ŠKODA. Fanúšikovia horskej cyklistiky si všetky informácie o pretekoch nájdu na stránke www.welovecycling.sk/sbot, na ktorej sa zároveň môžu na preteky aj registrovať.

V Stupave nebudú chýbať ani tento rok preteky pre bežcov a juniorských a detských cyklistov. Okrem pretekov organizátori pre všetkých pripravili aj bohatý sprievodný program. Návštevníkov bude celým dňom sprevádzať moderátor Tomaggio, pre deti je pripravený nafukovací hrad, maľovanie na tvár a kreatívna detská zóna. Atraktívnym spestrením bude aj maľovanie na auto ŠKODA KAROQ. Deti zažijú zábavu a adrenalín aj na obľúbenej cykloštafete, kde si môžu overiť svoju zručnosť na bicykli. Priamo na podujatí získajú návštevníci aj rady a odporúčania ako vybrať bicykel pre dieťa či dospelého, aké sú možnosti cykloturistiky v danom regióne a ako urobiť z bicyklovania aktívnu zábavu pre celú rodinu. Pri sledovaní priameho prenosu z Tour de France na veľkoplošnej projekcii budú môcť všetci na diaľku povzbudzovať a posielať energiu nášmu majstrovskému Petrovi Saganovi a držať mu palce.

ŠKODA Bike Open Tour 2018

Séria MTB maratónov s podporou generálneho partnera ŠKODA AUTO Slovensko sa skladá zo šiestich pretekov na území Slovenskej republiky v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách, od apríla do septembra. Na každé preteky sa môžu prihlásiť všetci fanúšikovia horskej cyklistiky – od registrovaných cyklistov, cez MTB nadšencov z radov amatérov až po deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách. Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Predošlé ročníky série oslovili už desaťtisíce priaznivcov horskej cyklistiky.

Ceny pre víťazov a tombola aj pre hoby bajkerov

Každý účastník pretekov získa na prezentácii štartovací balíček. Víťazi každej kategórie získajú športové ceny značky ŠKODA. Účastníci, ktorí úspešne absolvujú jednotlivé maratóny v ŠKODA BIKE OPEN TOUR sérii, sa môžu zúčastniť jednotlivých tombol o celkovo 9 ŠKODA bajkov. Týchto výhercov určia jednotlivé tomboly tak, aby mal šancu na výhru každý hoby bajker. Výsledné bodovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR určí celkovo 33 víťazov v 11 kategóriách na prvých, druhých a tretích miestach. Bajkeri sa na preteky môžu prihlásiť na stránke www.welovecycling.sk, alebo www.cyklotour.sk.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.sk/sbot, kde sa môžu na preteky série aj registrovať.

Kalendár podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018

28. 4. 2018 ŠKODA Svätojurský MTB maratón

19. 5. 2018 ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy

23. 6. 2018 AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly

28. 7. 2018 ŠKODA STUPAVA TROPHY

11. 8. 2018 ŠKODA Horal MTB maratón

8. 9 .2018 ŠKODA Slovenský raj

Kategórie ŠKODA BIKE OPEN TOUR

 1. Kadeti 15 - 16 r.
 2. Juniori 17 - 18 r.
 3. Muži do 39 r.
 4. Muži 40 - 49 r.
 5. Muži 50 - 59 r.
 6. Muži 60 r. a viac
 7. Kadetky 15 - 16 r.
 8. Juniorky 17 - 18 r.
 9. Ženy 19 - 39 r.
 10. Ženy 40 - 49 r.
 11. Ženy 50 r. a viac.

ŠKODA a cyklistika

Spojenie cyklistiky so značkou ŠKODA siaha hlboko do minulosti, až ku vzniku samotnej automobilky. Bohatá úspešná história mladoboleslavskej automobilky sa začína písať v roku 1895, keď začala výrobu práve bicyklami. Od roku 2004 je ŠKODA partnerom a dodávateľom oficiálnych automobilov na najpopulárnejších cyklistických pretekoch sveta – Tour de France. Na legendárnej Tour zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie cyklistov – od roku 2004 bola partnerom bieleho dresu, od roku 2015 podporuje prestížny zelený dres. ŠKODA AUTO je oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších špurtérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA je dlhodobým stabilným podporovateľom a partnerom aj slovenskej cyklistiky. Aktívne podporuje najväčšie domáce podujatie v cestnej cyklistike Okolo Slovenska. V roku 2015 sa ŠKODA stala novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku Parasport24 Tour. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko zároveň sedem rokov podporovala cyklistu Petra Velitsa, ktorý počas svojej kariéry získal tri tituly majstra sveta v tímovej časovke a je jedným z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

Najnovšie správy