ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 pokračuje pretekmi v Dohňanoch

May 14, 2018
Seriál pretekov horských cyklistov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 pokračuje cyklomaratónom v Dohňanoch
 • Piaty ročník najvýznamnejšej série pretekov horských bicyklov na Slovensku pokračuje 19. mája cyklomaratónom ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy
 • ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 je otvorená všetkým fanúšikom horskej cyklistiky, výhry môžu získať aj hobby cyklisti
 • Program pre celé rodiny: ŠKODA Detská cykloštafeta a bohatý sprievodný program pre pretekárov i fanúšikov ponúka všetkým príležitosť stráviť deň plný zážitkov a smiechu

Piaty ročník série najvýznamnejších pretekov horských cyklistov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 pokračuje 19. mája 2018 maratónom ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy. Na pretekárov čakajú tri trasy s dĺžkou 16 km, 40 km a 65 km, pre deti je pripravená ŠKODA Detská cykloštafeta a pre všetkých účastníkov a divákov bohatý sprievodný program.

Seriál prestížnych pretekov horských cyklistov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 sa po svojom aprílovom štarte vo Svätom Jure pri Bratislave presúva do Trenčianskeho kraja. Druhé podujatie série štartuje v sobotu 19. mája 2018 v Dohňanoch pri Púchove. Na cyklomaratóne ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy, ktorý vlani zažil svoju vynikajúcu premiéru, si súťažiaci bajkeri môžu vybrať jednu z troch trás s dĺžkou 16, 40 a 65 kilometrov. Malé ratolesti môžu súťažiť v ŠKODA Detskej cykloštafete.

Podujatie pre celú rodinu

Tradíciou pretekov série je bohatý sprievodný program. „Preteky seriálu ŠKODA BIKE OPEN TOUR sú nielen o cyklistike, ale aj o čase, ktorý môže stráviť celá rodina, vrátane detí rôzneho veku, spolu v prírode. Či už aktívne na trati, alebo v zázemí, kde sa počas čakania na svojho pretekára môžu vyšantiť a zabaviť,“ hovorí Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. „Preto chcem osloviť všetkých milovníkov cyklistiky: Vytiahnite svoje bicykle aj svojich blízkych a rodinu a príďte si do Púchovskej doliny užiť krásny deň, plný zážitkov.“

V atraktívnom ŠKODA mestečku sa o zábavu a súťaže pre deti i dospelých postará populárny moderátor Tomaggio, Deti sa môžu vyskákať na nafukovacom hrade so šmýkačkou, absolvovať cykloštafetu a tešiť sa z héliových balónikov. Nebude chýbať obľúbené maľovanie na tvár a dokonca ani maľovanie na auto ŠKODA KAROQ.

Ceny pre víťazov a tombola aj pre hoby bajkerov

Víťazi každej kategórie jednotlivých maratónov v sérii ŠKODA BIKE OPEN TOUR získajú športové ceny značky ŠKODA. Zároveň všetci účastníci preteku budú zaradení do tomboly, v ktorej môžu vyhrať ďalšie hodnotné ceny, napríklad skladací ŠKODA bicykel stretchGO.

Vo finálnej tombole sa hrá o ďalšie hodnotné ceny. Podmienkou zaradenia do žrebovania finálnej tomboly je úspešné absolvovanie minimálne štyroch pretekov z celej série ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Na výhru v tombole má šancu každý hoby bajker.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR

je séria šiestich MTB maratónov, ktoré sa konajú na území Slovenskej republiky. Preteky sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky. Pretekať môžu registrovaní cyklisti, MTB nadšenci z radov amatérov, aj deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách podľa veku i výkonnosti. Séria odštartovala v apríli a končí sa v septembri. Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Séria sa tak stáva nielen miestom športových výkonov, ale aj trávenia príjemných chvíľ s rodinou či blízkymi v prírode. V minulom roku súťažilo spolu 5 157 bajkerov z 22 krajín a popri tratiach ich povzbudzovalo vyše 17 000 divákov.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.com, kde sa môžu aj registrovať.

Kalendár série podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018

 • 4. 2018 ŠKODA Svätojurský MTB maratón
 • 5. 2018 ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy
 • 6. 2018 AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly
 • 7. 2018 ŠKODA STUPAVA TROPHY
 • 8. 2018 ŠKODA Horal MTB maratón
 • 9 .2018 ŠKODA Slovenský raj

Kategórie ŠKODA BIKE OPEN TOUR

 • Kadeti 15 - 16 r.
 • Juniori 17 - 18 r.
 • Muži do 39 r.
 • Muži 40 - 49 r.
 • Muži 50 - 59 r.
 • Muži 60 r. a viac
 • Kadetky 15 - 16 r.
 • Juniorky 17 - 18 r.
 • Ženy 19 - 39 r.
 • Ženy 40 - 49 r.
 • Ženy 50 r. a viac.

ŠKODA a cyklistika

Spojenie cyklistiky so značkou ŠKODA siaha hlboko do minulosti, až ku vzniku samotnej automobilky. Bohatá úspešná história mladoboleslavskej automobilky sa začína písať v roku 1895, keď začala výrobu práve bicyklami. Od roku 2004 je ŠKODA partnerom a dodávateľom oficiálnych automobilov na najpopulárnejších cyklistických pretekoch sveta – Tour de France. Na legendárnej Tour zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie cyklistov – od roku 2004 bola partnerom bieleho dresu, od roku 2015 podporuje prestížny zelený dres. ŠKODA AUTO je oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších šprintérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA je dlhodobým stabilným podporovateľom a partnerom aj slovenskej cyklistiky. Aktívne podporuje najväčšie domáce podujatie v cestnej cyklistike Okolo Slovenska a tiež zastrešuje sériu prestížnych horských maratónov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. V roku 2015 sa ŠKODA stala novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku Parasport24 Tour. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko zároveň sedem rokov podporovala cyklistu Petra Velitsa, ktorý počas svojej kariéry získal tri tituly majstra sveta v tímovej časovke a je jedným z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

Najnovšie správy