ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 pokračuje pretekmi v Dohňanoch

June 1, 2017
Séria MTB pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 pokračuje túto sobotu v Dohňanoch
 • Štvrtý ročník najvýznamnejšej série pretekov horských bicyklov na Slovensku pokračuje 3. júna 2017 maratónom ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy
 • ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 je otvorená pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky
 • Príťažlivý systém umožňuje získať výhry aj hobby cyklistom
 • Bohatý sprievodný program pre pretekárov i fanúšikov, spojený s Hudobným festivalom Dohňany 2017

Bratislava 1. júna 2017 – Štvrtý ročník série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 pokračuje túto sobotu, 3. júna 2017, maratónom ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy. Na pretekárov čakajú tri trasy s dĺžkou 16 km, 40 km a 55 km a pre všetkých účastníkov i divákov bohatý sprievodný program.

Séria najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017 zavíta do Púchovskej doliny po prvýkrát. Premiérový maratón ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy , ktorý je druhým podujatím aktuálneho ročníka série, odštartuje už túto sobotu 3. júna 2017 . Bikeri budú pretekať na troch trasách s dĺžkou 16 km, 40 km a 55 km . Traja najrýchlejší účastníci v absolútnom poradí mužskej, ženskej a detskej kategórie vyhrajú poháre a hodnotné športové ceny značky ŠKODA. Ďalšie ceny môžu získať aj ostatní súťažiaci, ktorí dokončia preteky, žrebovaním štartovných čísel v tombole. Všetky informácie o pretekoch nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.sk/sbot .

Maratón ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy organizuje cyklistický klub CK EPIC Dohňany po prvý raz, no skúsenosti úspešného organizátora takých podujatí, akými boli Majstrovstvá Európy v horskej cyklistike, etapa Tour de Pologne a mnohých ďalších, sú predzvesťou, že v sobotu si na svoje prídu všetci bikeri i fanúšikovia cyklistiky. „Očakávame účasť okolo 500 pretekárov,“ prezradila riaditeľka pretekov Ivana Štefániková Bašková.

Organizátori pre nadšencov horskej cyklistiky pripravili množstvo sprievodných a zábavných akcií pre veľkých, malých i celé rodiny. Návštevníkov zabaví moderátor Tomaggio, ako aj show majstra sveta v cyklotriale Jána Kočiša. Najmenší si môžu užiť skákací hrad, dopravné ihrisko, prekážkovú dráhu či maľovanie na tvár a tvorivé dielne s animátormi. Pre jazdcov je pripravené občerstvenie popri trati a výdatné jedlo v cieli. Víťazka MasterChef Slovensko a foodbloggerka Martina Grňová navarí zdravé špeciality, ktoré by mal určite ochutnať každý biker. Vo večerných hodinách je pripravený nabitý Hudobný festival Dohňany 2017, na ktorom vystúpia Desmod, Lavagance, Starmania, AYA, Tomáš Bezdeda, s diskotékou až do ďalšieho dňa.

ŠKODA Bike Open Tour 2017

Séria MTB maratónov s podporou generálneho partnera ŠKODA AUTO Slovensko sa skladá zo šiestich pretekov na území Slovenskej republiky v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách, ktoré sa konajú od apríla do septembra. Na každé preteky sa môžu prihlásiť všetci fanúšikovia horskej cyklistiky – od registrovaných cyklistov, cez MTB nadšencov z radov amatérov až po deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách. Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Prvé tri ročníky série oslovili už desaťtisíce priaznivcov horskej cyklistiky.

„Nakoľko značka ŠKODA je s cyklistikou spojená od svojho začiatku, veľmi ma teší, že obľúbenosť série ŠKODA BIKE OPEN TOUR narastá každým podujatím. Verím, že rovnako tomu bude aj túto sobotu v Dohňanoch. Program podujatia sľubuje veľa zážitkov nielen pre súťažiacich horských cyklistov, ale aj ostatných fanúšikov tohto športu a celé rodiny. Preto všetkých s radosťou pozývam do obce v strede Púchovskej doliny. Užite si s nami krásnu športovú sobotu,“ uviedol Marek Růžička, konateľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Ceny pre víťazov a tombola aj pre hobby bikerov

Víťazi každej kategórie jednotlivých maratónov v sérii ŠKODA BIKE OPEN TOUR získavajú športové ceny značky ŠKODA. Zároveň všetci účastníci, ktorí úspešne absolvujú jednotlivé maratóny v sérii, sú zaradení do tomboly, v ktorej môžu vyhrať jeden zo šiestich ŠKODA bajkov.

Vo finálnej tombole sa hrá o ďalších šesť ŠKODA bajkov. Podmienkou zaradenia do tejto tomboly je úspešné absolvovanie minimálne štyroch pretekov z celej série ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Na výhru horských bicyklov ŠKODA v tombole má šancu každý hobby biker.

Do celkového bodovania sa každému účastníkovi započítavajú štyri najlepšie výsledky z absolvovaných pretekov z celej série. Výsledné bodovanie série určí celkovo 33 víťazov v 11 kategóriách na prvých, druhých a tretích miestach.


Kalendár podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2017


29. 4. 2017 - ŠKODA Svätojurský MTB maratón

3. 6. 2017 - ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy

24. 6. 2017 - AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly

29. 7. 2017 - ŠKODA STUPAVA TROPHY

12. 8. 2017 - ŠKODA Horal MTB maratón

2. 9 .2017 - ŠKODA Slovenský raj


Kategórie ŠKODA BIKE OPEN TOUR

 1. Kadeti 15 - 16 r.
 2. Juniori 17 - 18 r.
 3. Muži do 39 r.
 4. Muži 40 - 49 r.
 5. Muži 50 - 59 r.
 6. Muži 60 r. a viac
 7. Kadetky 15 - 16 r.
 8. Juniorky 17 - 18 r.
 9. Ženy 19 - 39 r.
 10. Ženy 40 - 49 r.
 11. Ženy 50 r. a viac.


Najnovšie správy