ŠKODA AUTO vyrobila miliónte SUV

August 22, 2018
V auguste zišlo z výrobnej linky závodu spoločnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách miliónte vozidlo SUV značky ŠKODA
  • V auguste zišlo z výrobnej linky závodu spoločnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách miliónte vozidlo SUV značky ŠKODA
  • Jubilejný automobil ŠKODA KAROQ zamieri k zákazníkovi do Španielska

Spoločnosť Škoda AUTO vyrobila svoje miliónte SUV. Jubilejným vozidlom je ŠKODA KAROQ v odtieni zelená Emerald. Úspešný príbeh českej automobilky v segmente SUV sa začal v roku 2009 uvedením modelu ŠKODA YETI. Vozidlá SUV KODIAQ a KAROQ patria k najvýznamnejším zdrojom rastu spoločnosti ŠKODA AUTO. SUV ofenzíva je neoddeliteľnou súčasťou Stratégie 2025.

Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť výroby a logistiky, hovorí: „Milión vyrobených vozidiel v kategórii SUV je skvelý úspech. V súčasnosti prijímame potrebné opatrenia, aby sme aj v budúcnosti mohli uspokojiť rastúci dopyt po automobiloch tohto segmentu. Náš závod v Kvasinách bude napríklad kompetenčným centrom na výrobu vozidiel kategórie SUV. Model ŠKODA KAROQ sa okrem toho, ako jediný automobil našej značky, vyrába od začiatku roka v dvoch českých závodoch našej spoločnosti.“

Základný kameň úspechu palety vozidiel SUV značky ŠKODA položil model ŠKODA YETI, ktorý bol uvedený na trh v roku 2009. Do skončenia jeho výroby v roku 2017 sa zákazníkom dodalo viac než 680-tisíc vozidiel tohto modelu. Novým modelom aktuálnej SUV ofenzívy značky ŠKODA sa na jar 2017 stal model ŠKODA KODIAQ, v októbri 2017 nasledoval model ŠKODA KAROQ. Od jari tohto roka dopĺňa portfólio vozidiel SUV model ŠKODA KAMIQ, ktorý česká automobilka exkluzívne ponúka na čínsky trh.

Atraktívne univerzálne vozidlá patria medzi najdôležitejšie faktory trvalého rastu spoločnosti ŠKODA AUTO. Do polovice júla zbehlo z výrobnej linky 215 700 vozidiel radu ŠKODA KODIAQ a 87 800 exemplárov kompaktného SUV ŠKODA KAROQ. Svoje modely SUV kategórie ŠKODA okrem Českej republiky vyrába aj v Indii, Číne, Rusku a v Nemecku.

Miliónte SUV značky ŠKODA, automobil ŠKODA KAROQ 1,5 TSI ACT DSG 110 kW (150 k) v odtieni zelená Emerald s výbavou Ambition, vyrobili v českom závode v Kvasinách. Na vozidlo čakal manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosová zo Španielska. Pána Schrödera pri výbere oslovila vysoká kvalita spracovania, presvedčivý pomer ceny a výkonu a tiež bohatá ponuka moderných technológií. Nový KAROQ bude jeho prvým modelom značky ŠKODA. Populárne a obľúbené vozidlo SUV ponúka nielen expresívne tvaroslovie, typické pre vozidlá tejto značky, veľkorysý priestor a komfort spolu s najmodernejšími asistenčnými systémami, ale tiež výkonné a zároveň úsporné motory.

Ofenzíva v segmente SUV je jedným z pilierov Stratégie 2025 spoločnosti ŠKODA AUTO. Týmto plánom definovala automobilka hlavný smer, ktorým chce realizovať hlbokú premenu a ďalší rast automobilového priemyslu. Ide najmä o elektromobilitu, autonómne riadenie a konektivitu. Ďalšími dôležitými oblasťami sú digitalizácia produktov a procesov, získavanie nových trhov a rozšírenie klasickej výroby automobilov o širokú ponuku služieb spojených s mobilitou.

Milión SUV značky ŠKODA v číslach

(dodávky zákazníkom od roku 2009 do polovice júla 2018):

ŠKODA YETI 684 500
ŠKODA KODIAQ 215 700
ŠKODA KAROQ 87 800
ŠKODA KAMIQ 12 000

Najnovšie správy