ŠKODA AUTO rozširuje služby konektivity. Vodičom poskytne ponuky šité na mieru podľa aktuálnej polohy vozidla

December 4, 2020
Vodiči vybraných modelov značky ŠKODA budú na základe aktuálnej polohy svojho vozidla dostávať cez infotainment ponuky šité na mieru
  • Vodiči vybraných modelov značky ŠKODA budú na základe aktuálnej polohy svojho vozidla dostávať cez infotainment ponuky šité na mieru hneď od niekoľkých partnerských spoločností,napríklad čerpacích staníc či autoumyvární
  • Služba Marketplace sa práve spúšťa v Českej republike a postupne vstúpi aj na ďalšie trhy

ŠKODA AUTO pridáva do svojho komplexného portfólia konektivity ďalšiu atraktívnu službu. Vodiči vozidiel vybraných modelových radov značky ŠKODA v Českej republike môžu využívať palubný infotainment na prístup k rôznym výhodným ponukám na základe polohy ich vozidla.

Tieto služby, založené na spolupráci s rôznymi partnermi, vychádzajú z aktuálnej polohy vozidla a ďalších parametrov, akými sú stav paliva v nádrži alebo aktuálne počasie. Infotainment tak napríklad v prípade potreby doplnenia paliva zobrazí najbližšie partnerské čerpacie stanice a ich dostupné individuálne výhodné ponuky a zľavy. Na základe rovnakého princípu môžu vodiči vozidiel značky ŠKODA zájsť do autoumyvárne, v budúcnosti budú informovaní aj o špeciálnych ponukách supermarketov, hotelov, reštaurácií a mnohých ďalších partnerov.

Andre Wehner, Chief Digital Officer ŠKODA AUTO, uvádza: „Ako Simply Clever spoločnosť pre najlepšie riešenia mobility robíme maximum, aby sme prinášali zákazníkom čo najviac benefitov. To platí aj pre naše nové služby založené na aktuálnej polohe vozidla. Už od samotného začiatku spolupracujeme s mnohými zaujímavými partnermi, aby sme zákazníkom mohli hneď pri uvedení nových služieb poskytnúť širokú škálu lokalizovaných ponúk na mieru, čo im zaručí najlepšiu možnú používateľskú skúsenosť. Využitie dát a ich kombinácie s atraktívnymi ponukami nám dávajú možnosť prinášať nové digitálne služby našim zákazníkom."

Sebastian Lasek, vedúci oddelenia konektivity v spoločnosti ŠKODA AUTO, dodáva: „Vytvorili sme úplne nezávisle novú, vlastnú platformu, ktorá poskytuje ponuky založené na polohe vozidla. Je jasným príkladom inovatívnych služieb konektivity, ktoré sme už schopní poskytnúť našim zákazníkom využívaním existujúcich technológií a ich efektívnym prepojením.“

Aplikácia Marketplace upozorní zákazníkov značky ŠKODA na špeciálne ponuky a zľavy prostredníctvom infotainmentu. Ak napríklad vozidlo potrebuje doplniť palivo, infotainment upozorní vodiča na najbližšiu partnerskú čerpaciu stanicu a jej výhodné ponuky. Ponuka sa objaví na hlavnom displeji vozidla a vodič ju dotykom prsta prijme. Palubná navigácia následne vypočíta najlepšiu trasu na miesto, kde je ponuka k dispozícii. Kým tam vodič príde, dostane na mobil e-mail s čiarovým alebo QR kódom. Ten naskenuje pri platení, čím si uplatní danú ponuku či zľavu.

Jeden z partnerov, ktorí sa do projektu zapojili a umiestnili svoje ponuky do nového digitálneho prostredia na Marketplace, je sieť čerpacích staníc OMV. Zákazníci tu budú môcť čerpať celý rad výhod - zľavy na palivá či zvýhodnené ponuky na nápoje.

Ak vedie trasa okolo partnerskej čerpacej stanice či supermarketu, sú vodiči vozidla značky ŠKODA upozornení na dostupné špeciálne ponuky, ktoré im umožnia sa spontánne rozhodnúť, či chcú napríklad zájsť na svoj pravidelný nákup. Infotainment v ponukách zohľadňuje nielen údaje o vozidle, ako napríklad stav paliva, ale aj ďalšie parametre, ako sú súradnice GPS a informácie o počasí. Na základe toho budú užívateľom vždy poskytované tie najužitočnejšie individuálne návrhy podľa miesta, na ktorom sa aktuálne nachádzajú.

Aplikácia je už teraz k dispozícii v najnovších verziách infotainmentu vozidiel modelových radov SCALA, KAMIQ, SUPERB, KAROQ a KODIAQ. Ďalšie modely budú nasledovať. Zákazník musí pred použitím služby aktivovať ŠKODA Connect a zaregistrovať sa na ŠKODA Marketplace. Akonáhle sa vodič zaregistruje do aplikácie Marketplace, program analyzuje jeho návyky, trasy a každodenný rytmus, aby mu zostavil ponuky šité na mieru. Do toho času budú používateľovi poskytované všeobecné ponuky určené pre všetkých. Po "fáze učenia" trvajúcej až tri týždne potom aplikácia zobrazuje ponuky špecifikované pre jednotlivých používateľov na základe ich zvykov, jazdnej situácie, ročného obdobia alebo dokonca počasia. Vždy, keď sú k dispozícii nové ponuky, je používateľ informovaný prostredníctvom palubného infotainmentu. Používateľ však môže ponuky v aplikácii sám prehľadávať a vyberať si z nich.

Služba Marketplace začína najskôr na domácom trhu ŠKODA AUTO, pričom nasledovať budú aj zahraničné trhy. Medzi súčasných partnerov patrí reťazec čerpacích staníc OMV, prevádzkovateľ ručných automyvární Automyčka Express a sieť ovocných barov Fruitisimo. Zoznam partnerov sa neustále rozširuje. V budúcnosti pribudnú aj hotely a reštaurácie.

Celý text tlačovej správy vrátane fotografií nájdete na ŠKODA Storyboard-e.

Najnovšie správy