ŠKODA AUTO sa stáva jedným z najdôležitejších hráčov v zdieľaní áut v Čechách

10. dubna 2018
Platforma pre zdieľanie áut HoppyGo spoločnosti ŠKODA AUTO DigiLab sa spája s carsharingovou službou SmileCar od Leo Express
  • ŠKODA AUTO DigiLab posilňuje svoju platformu pre zdieľanie áut HoppyGo a zakladá nový spoločný podnik s Leo Express
  • Spoločný podnik umožňuje kombináciu carsharingu s autobusovou a železničnou dopravou

Platforma pre zdieľanie áut HoppyGo spoločnosti ŠKODA AUTO DigiLab sa spája s carsharingovou službou SmileCar od Leo Express. V Čechách tak vzniká nová možnosť prepojenia požičiavania áut s autobusovou a železničnou dopravou. Zákazníci si budú môcť všetky ponuky uceleného konceptu mobility objednávať a vyúčtovávať prostredníctvom jedinej mobilnej aplikácie. Vďaka spoločnému podniku sa HoppyGo stáva jednou z najväčších platforiem a ŠKODA AUTO DigiLab jedným z najväčších poskytovateľov peer-to-peer carsharingu v Českej republike. ŠKODA AUTO tak urobila ďalší krok na ceste od tradičného výrobcu automobilov k poskytovateľovi služieb mobility.

„ŠKODA chápe mobilitu ako ucelený systém, pozostávajúci z vozidiel a zo služieb. ŠKODA AUTO DigiLab tento koncept dôsledne realizuje, vznikajú v ňom najrôznejšie nové obchodné modely,“ hovorí Andre Wehner, Chief Digital Officer českej automobilky. „Nový spoločný podnik ŠKODA AUTO DigiLabu pritom v praxi realizuje dva dôležité prvky: zdieľanú ekonomiku a multimodálnu mobilitu s prepojením viacerých druhov dopravy,“ povedal Wehner, keď ŠKODA AUTO predstavila nový spoločný podnik na medzinárodnej súťaži Smart Mobility hackathon, ktorá sa konala cez víkend v Prahe.

ŠKODA AUTO DigiLab najprv etabloval HoppyGo v Prahe. Majitelia áut, ktorí chcú svoje vozidlá prenajímať a záujemcovia o túto službu, sa veľmi rýchlo a jednoducho nájdu pomocou aplikácie v smartfóne. Zapojenie železničnej, diaľkovej autobusovej dopravy a integrácia platformy SmileCar posúva ponuku na novú úroveň. V budúcnosti môžu používatelia HoppyGo od svojej aplikácie dostávať aj návrhy na kombinácie svojich ciest s využitím niekoľkých dopravných prostriedkov. V nadväznosti na diaľkové autobusové a vlakové spoje si možno v cieľovej destinácii jednoducho prenajať súkromné auto. Vďaka spoločnému podniku je teraz k dispozícii viac ako 750 automobilov. Ponuka carsharingu sa zameriava najmä na mladých používateľov, pre ktorých význam vlastníctva osobného vozidla ustupuje do pozadia. Atraktívna je aj pre ľudí, ktorí sa vlastníctva automobilu nechcú vzdať, sú však otvorení novým konceptom mobility.

ŠKODA AUTO DigiLab spája schopnosť inovovať a kompetenciu digitálneho vývoja

Digitalizácia a konektivita sú dva dôležité piliere Stratégie ŠKODA 2025. S týmto programom sa spoločnosť ŠKODA AUTO pripravuje na budúce zmeny v spoločnosti a automobilovom priemysle. ŠKODA AUTO DigiLab pritom slúži ako centrálna vývojová dielňa nových digitálnych riešení, služieb a technológií. HoppyGo je, rovnako ako ŠKODA AUTO DigiLab, inovatívnym start-upom. Myšlienkový inkubátor značky ŠKODA chápe sám seba ako súčasť start-upovej scény a neustále hľadá nové možnosti spolupráce s inými kreatívnymi subjektmi v odbore informačných technológií.

Najnovšie správy