ŠKODA AUTO DigiLab je partnerom Future Port Prague

August 30, 2018
ŠKODA AUTO DigiLab podporí futuristický veľtrh Future Port Prague v dňoch 6. a 7. septembra ako oficiálny partner.
  • Future Port Prague je najväčšou akciou o technologických inováciách v strednej Európe
  • ŠKODA AUTO vystaví na futuristickom veľtrhu koncepčnú štúdiu VISION X

ŠKODA AUTO DigiLab podporí futuristický veľtrh Future Port Prague v dňoch 6. a 7. septembra ako oficiálny partner. Dielňa nápadov automobilky z Mladej Boleslavi predstaví aktuálne projekty a inovatívne vychytávky. Na festivale chce zároveň hľadať nové talenty. ŠKODA AUTO okrem toho vystaví aj štúdiu crossoveru VISION X. Bude to po prvýkrát pred odborným publikom v Českej republike.

Andre Wehner, Chief Digital Officer v ŠKODA AUTO vysvetľuje: „Ako najväčšia platforma pre výmenu technologických inovácií v strednej Európe nám Future Port Prague ponúka optimálne prostredie pre získanie mladých talentov pre naše vízie o mobilite budúcnosti.“ Zakladateľ Martin Holečko doplňuje: „Future Port ponúka každému šancu zakúsiť budúcnosť už dnes. Konkrétne, naživo priamo na mieste a to aj vďaka inšpiratívnym rozhovorom a prednáškam,“ zdôrazňuje.

Okrem konferencie, dielní a sympózia o etike strojov je centrálnou súčasťou Future Port taktiež festival. ŠKODA AUTO tu vystaví koncepčnú štúdiu crossoveru VISION X, ktorá oslávila svoju svetovú premiéru v marci na ženevskom autosalóne. V Prahe ju automobilka ukáže širokému publiku prvýkrát v Českej republike. Štúdia je prvým hybridným vozidlom v histórii ŠKODA, ktoré kombinuje pohony na CNG, benzín i elektrinu. Vozidlo dôsledne rozvíja digitalizáciu modelov ŠKODA a ponúka digitálne služby súvisiace s mobilitou ako Smart Parking, carsharingovú službu HoppyGo alebo CareDriver – službu ponúkajúcu mobilitu ľuďom, ktorí potrebujú pomoc pri každodenných cestách.

Okrem toho prezentujú ŠKODA AUTO spoločne so ŠKODA AUTO DigiLab svoje dva carsharingové projekty: HoppyGo, službu zdieľania vozov medzi súkromnými osobami, a Uniqway, carsharingový model pre študentov. „Zdieľanú ekonomiku“, teda zdieľanie vecí a služieb, považuje ŠKODA AUTO rovnako tak za súčasť mobility zajtrajška, ako digitálne služby súvisiace s mobilitou.

ŠKODA AUTO DigiLab prezentuje na festivale Future Port Prague aktuálne projekty a inovatívne vychtávky. Súčasťou oficiálneho programu bude Impact Meeting "Future of Mobility" organizovaný v ŠKODA AUTO DigiLab počas druhého dňa podujatia. V diskusii sa stretnú najuznávanejší rečníci a odborníci z celého sveta. Budú diskutovať o trendoch budúcnosti mobility a s ňou spojené businessové príležitosti, ktoré môžu pomôcť súčasnému automobilovému priemyslu k ďalšiemu rozvoju. Okrem toho hľadá pražská dielňa nápadov na akcii talentovaných mladých ľudí, ktorí prichádzajú s vlastnými nápadmi k rozvoju digitálnych riešení mobility a chcú aktívne spoluutvárať transformáciu podniku na „Simply Clever“ spoločnosť ponúkajúcu najlepšie riešenia mobility“.

Najnovšie správy