Rally Košice - napínavé vyvrcholenie bojov o majstrovský titul

October 15, 2018
Majstrovstvá SR v rely finišujú už tento víkend 44. ročníkom Rally Košice, v ktorej sa rozhodne o držiteľovi titulu absolútneho majstra Slovenska
  • Majstrovstvá Slovenskej republiky v rely finišujú 19. 10. – 21. 10. 2018 v Košiciach
  • ŠKODA Slovakia Motorsport vo svojej premiére najúspešnejším slovenským tímom
  • Posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. útočí na titul absolútneho majstra Slovenska

Seriál Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018 je napínavý až do posledných pretekov. Už tento víkend sa uskutoční 44. ročník Rally Košice. V dvojetapových pretekoch sa rozhodne o držiteľovi titulu absolútneho majstra Slovenskej republiky v rely v sezóne 2018. V priebežnom poradí sa o vedúcu pozíciu so zhodným počtom bodov delia dve posádky. Najlepší slovenský tím ŠKODA Slovakia Motorsport verí, že okrem spoľahlivej techniky a profesionálneho majstrovstva jazdcov, jej posádke pomôže aj domáce prostredie. Zvíťazí tak vo svojom meste Košičan Martin Koči alebo sa bude tešiť Poliak Grzegorz Grzyb?

Tohtoročný seriál je divácky nesmierne zaujímavý, pretože o celkovom víťazovi rozhodnú až záverečné preteky v Košiciach. Martinovi držíme palce a veríme, že aj v rozhodujúcich okamžikoch podá nadštandardný výkon tak, ako tomu bolo počas celej sezóny. Zároveň pozývame všetkých priaznivcov motoršportu, aby prišli podporiť jazdcov a vychutnali si napínavé finále,“ pozýva na rely do Košíc Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Rally Košice sa začne v sobotu 20. októbra od 14.00 hodiny slávnostným štartom na Hlavnej ulici v centre mesta. V prvom súťažnom dni pretekári absolvujú sedem rýchlostných skúšok, ktoré sú hodnotené ako samostatné preteky. Ich víťaz získa 30 bodov. O rovnaký počet víťazných bodov sa jazdci pobijú v nedeľu, keď absolvujú ďalších šesť rýchlostných skúšok. Celková súťažná trať Rally Košice meria 390,95 km.

V absolútnom poradí Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely so ziskom 165 bodov priebežne vedú dve posádky: G. Grzyb / B. Browiński z Poľska a slovenská dvojica M. Koči / R. Mozner ml. Obe posádky jazdia na pretekárskom špeciále ŠkodA Fabia R5.

Najnovšie správy