Predposledné preteky zo série ŠKODA BIKE OPEN TOUR privítajú Rajecké Teplice

June 8, 2019
ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračuje v sobotu 15. júna pretekom ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice
  • ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 pokračuje v zelenom prístupe: plasty nahrádzajú ekologické a prírodné materiály
  • Štvrtý pretek série povedie v sobotu 15. júna 2019 krásnym prostredím Rajeckej doliny a pohorím Lúčanskej Malej Fatry
  • Verní bajkeri môžu vyhrať automobil ŠKODA FABIA COMBI s cyklo výbavou

ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračuje pretekom ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice 2019 v sobotu, 15. júna, na kúpalisku Laura v Rajeckých Tepliciach. Tretí ročník pretekov je zároveň prvým ročníkom majstrovstiev Slovenska vysokých škôl. Organizátori aj počas tohto podujatia myslia ekologicky, plastové riady či tašky tak nahradia taniere, príbory a vrecká z prírodných materiálov. Rodiny s deťmi sa môžu zapojiť do novej kategórie ŠKODA Family, vďaka ktorej si aj tí najmladší pretekári naplno užijú atmosféru profesionálneho podujatia. Súťažiaci, ktorí sa zúčastnia aspoň štyroch pretekov série, budú mať zároveň možnosť vyhrať automobil ŠKODA FABIA COMBI.

Zelenší v praxi

Jedným z najväčších potešení pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 je pohyb v nádhernej prírode. Aby bola ekologická stopa pretekov čo najnižšia, organizátori zvolili zelenší prístup počas celého priebehu série. Na všetkých podujatiach plasty nahradia ekologické či prírodné materiály všade tam, kde to bude možné. Odstráni sa tak väčšina jednorazových pohárov, príborov či tanierov. Rovnako igelitové štartovacie tašky nahradia textilné vaky, letáky budú vytlačené na recyklovanom papieri a pribudne viac recyklačných nádob na odpad. Po každom podujatí organizátor zabezpečí čistenie celej trate a okolia. Všetci tak môžu prispieť k tomu, aby bol pobyt v prírode pre športovcov príjemný aj v ďalších rokoch.

„Krok smerom k prírode ide aj na týchto pretekoch ruka v ruke s našou stratégiou trvalej udržateľnosti GreenFuture. V rámci našich vozidiel dokážeme zrecyklovať 85 % z ich hmotnosti, teraz chceme prispieť k znižovaniu množstva odpadu aj na ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019. Verím, že pretekári aj fanúšikovia privítajú zmeny, ktoré budú znamenať menej plastu počas pretekov," uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Servis pre bajkerov a zábava pre fanúšikov

Od minulého roka sa organizátori starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. V cieli tak na nich bude čakať cykloumyváreň, sprchy a úschovňa bicyklov. Pre návštevníkov pretekov sú pripravené stánky s občerstvením, fun zóna pre deti a množstvo sprievodných akcií. Organizátori sľubujú všetkým účastníkom pretekov a fanúšikom ešte viac zábavy, než si užili v predchádzajúcich ročníkoch.

MTB maratón Rajecké Teplice 2019 ponúkne množstvo kategórií pre všetkých

Podujatie, ktorého centrum bude v Rajeckých Tepliciach je akýmsi menším pokračovateľom bývalého Fatranského maratónu. Ten bol známy pre svoje tradičné dlhé kopce, ktoré dajú poriadne zabrať.
Počas pretekov ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice 2019 čaká na bajkerov 80 km dlhá trať s prevýšením 2 300 metrov v kategórii maratón, polmaratónska trať v dĺžke 50 km a prevýšením  1 390 metrov a hobby trať dlhá 18,5 km s prevýšením 422 m. Kategória ŠKODA Family v dĺžke 18,5 km je pripravená pre rodiny s deťmi. Aj začínajúci bajkeri tak budú môcť súťažiť ako ozajstní pretekári so svojim štartovým číslom, na skutočnej pretekárskej trase a v profesionálnych podmienkach. 

Prezentácia a registrácia

Účastníci pretekov sa môžu registrovať na recepcii hotela Laura v Rajeckých Tepliciach v piatok od 18.00 a v sobotu od 7:00. Po online registrácii je nutné si prihlášku vytlačiť a priniesť so sebou na registráciu. Na štart pretekári vyrazia podľa jednotlivých tratí od 9:00. 

ŠKODA FABIA COMBI pre verných účastníkov

Do záverečnej tomboly, z ktorej sa bude hlavná výhra žrebovať, budú zaradení všetci bajkeri, ktorí sa zúčastnia najmenej na štyroch pretekoch série. Jeden z nich sa tak bude môcť odviezť na novej ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety. Podrobné informácie nájdete aj na stránkach ŠKODA Auto Slovensko https://www.skoda-auto.sk/o-nas/sutaze 

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 – prestížne preteky pre všetkých

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. ŠKODA BIKE OPEN TOUR  2019 v tomto roku pozostáva z piatich pretekov na území Slovenskej republiky, ktoré sa konajú od apríla do augusta. Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak môžu nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hoby bajkeri. Sú zároveň pripravené tak, aby ponúkli možnosť zapojiť sa naozaj všetkým, preto sú k dispozícii  rôzne vekové a výkonnostné kategórie.

O tom, že ŠKODA BIKE OPEN TOUR je naozaj pre všetkých svedčí nielen 5000 pretekárov z 24 krajín v minulom roku, ale aj vek pretekárov. Najmladším účastníkom v roku 2018 bol totiž 6 ročný Richard z Bratislavy a najstarším 78 ročný Alojz Ďurčanský.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke https://www.welovecycling.com/sk/sbot/


Najnovšie správy