Piata študentská štúdia dostala meno ŠKODA SUNROQ

June 5, 2018
Jedinečný automobil postavilo 23 žiakov podnikového učilišťa ŠKODA AUTO
  • Meno dokonale vystihuje ráz letného kabrioletu, ktorý vychádza z kompaktného SUV ŠKODA KAROQ
  • Zákazníci a fanúšikovia automobilov ŠKODA poslali na meno tohtoročného študentského automobilu stovky návrhov
  • Jedinečný automobil postavilo 23 žiakov podnikového učilišťa ŠKODA AUTO

Piaty študentský automobil, vytvorený žiakmi podnikového Stredného odborného učilišťa strojárskeho ŠKODA AUTO, sa volá ŠKODA SUNROQ. Na koncepcii kabrioletu, ktorý vychádza z populárneho kompaktného SUV ŠKODA KAROQ, približne osem mesiacov pracovalo 23 študentov zo siedmich rôznych odborov.

Jedným z posledných nutných krokov projektu Azubi Car, ktorý už piaty rok umožňuje študentom podnikového učilišťa vytvoriť vlastný unikátny koncept nového automobilu, je nájsť pre nový model auta vhodné meno. V tomto roku študenti prostredníctvom profilov automobilky na sociálnych sieťach vyzvali zákazníkov a fanúšikov značky ŠKODA, aby im návrhy mien posielali oni. Zo stoviek mien nakoniec vybrali SUNROQ. Nové meno kabrioletu dokonale sedí, pretože slnečné lúče si môžu v otvorenom vozidle s chuťou užívať naplno.

Autor víťazného návrhu za odmenu získal pozvánku na oficiálne predstavenie automobilu SUNROQ. Stretne sa nielen so žiakmi a ich učiteľmi, ale nový študentský automobil bude môcť aj osobne vyskúšať.

Najnovšie správy