Najsilnejšia ŠKODA OCTAVIA RS 245 už aj na Slovensku

June 13, 2017
V predaji od 30 020 eur
  • ŠKODA OCTAVIA RS 245: štvorvalcový motor 2,0 TSI s výkonom zvýšeným na 180 kW (245 k) a inovatívna technika podvozku zaručujú skvelý zážitok z jazdy.
  • Športový model ŠKODA OCTAVIA RS 245 si možno objednať u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA na Slovensku
  • Najsilnejšia sériová ŠKODA OCTAVIA všetkých čias dostupná vo verzii liftback i kombi za cenu od 30 020 eur.

Športový model ŠKODA OCTAVIA RS 245, ktorý mal svetovú premiéru na marcovom Autosalóne v Ženeve, je dostupný už aj na našom trhu. Nová ŠKODA OCTAVIA RS 245 má výkon 180 kW (245 k), čo je o 11 kW (15 k) viac ako mala doteraz najsilnejšia verzia RS 230. Silný motor a inovatívna technika podvozku vrátane elektrohydraulicky ovládanej uzávierky predného diferenciálu (VAQ) zaručujú skvelý zážitok z jazdy. Motoristi si môžu nový model objednať vo verzii liftback alebo kombi u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA na Slovensku. Jeho cena sa začína na úrovni 30 020 eur.

„Automobil ŠKODA OCTAVIA RS 245 predstavuje najsilnejší sériový model ŠKODA OCTAVIA všetkých čias. Som rád, že ho už teraz môžeme ponúknuť športovo a zároveň prakticky zameraným vodičom aj na Slovensku. S vynikajúcim pomerom ceny a výkonu im tak náš nový model ponúkne úžasný zážitok z jazdy, ktorý ešte umocnia nové technológie na palube,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Najsilnejšia sériová ŠKODA OCTAVIA všetkých čias je dostupná už aj na slovenskom trhu. Nový model ŠKODA OCTAVIA RS 245, ktorý mal premiéru v marci na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve, si športovo a zároveň rodinne zameraní záujemcovia môžu objednávať u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA na Slovensku. Vybavená silným štvorvalcovým benzínovým motorom 2,0 TSI, s výkonom zvýšeným na 180 kW (245 k) a s maximálnou rýchlosťou elektronicky obmedzenou na 250 km/h je ŠKODA OCTAVIA RS 245 dostupná v dvoch karosárskych verziách. Liftback so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je k dispozícii v cene od 30 020 eur a so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG od 32 020 eur. Verziu combi si môžu motoristi objednať s príplatkom 850 eur.

Aj športovo ladený model ŠKODA OCTAVIA RS 245 je k dispozícii s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo 100 000 km, inovatívnymi službami ako je ŠKODA Doživotná Garancia Mobility Premium a ponukou predplatených Servisných balíkov v rámci doplnkovej výbavy. Vo svojej triede kompaktných vozidiel tak ponúka vodičom vynikajúci pomer ceny a hodnoty.

V základnej výbave ŠKODA OCTAVIA RS 245 ponúka okrem iného Full LED predné svetlomety, LED hmlové svetlomety a TOP LED zadné svetlá, systém Front Assist doplnený o prediktívnu ochranu chodcov, navigačný systém AMUNDSEN s 8 reproduktormi a rozhraním SmartLink+, online služby na 1 rok s mapami Európy, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládaním, ambientné osvetlenie interiéru s možnosťami výberu z desiatich farebných tónov, osvetlenie priestoru pre nohy vpredu i vzadu, dáždnik pod sedadlom spolujazdca, parkovacie senzory vzadu i vpredu, multifunkčný športový volant s vencom potiahnutým perforovanou kožou a integrovanými páčkami radenia pre voliteľnú prevodovku DSG. Nechýbajú ani elektricky nastaviteľné predné sedadlá – pre vodiča aj s pamäťou nastavení. Charakter automobilu prezrádza nielen športový podvozok so zníženou svetlou výškou – v porovnaní s ostatnými modelmi radu RS je o 14 milimetrov nižšia, ale aj 19-palcové disky XTREME z ľahkej zliatiny, čierny dizajn paket s rámikom prednej masky i vonkajšími krytmi spätných zrkadiel v čiernej lesklej farbe a športové sedadlá so zvýšenými bočnicami a integrovanými hlavovými opierkami a s čalúnením v kombinácii Alcantary a kože. Samozrejmosťou je maximálna komfortná a bezpečnostná výbava vrátane elektronických asistenčných systémov, ktoré výrazne prekonávajú úroveň bežnú v triede kompaktných automobilov. Praktické prednosti tohto silného kompaktného automobilu dopĺňa rad „Simply Clever“ riešení.

Pod kapotou tohto špičkového modelu radu ŠKODA OCTAVIA pracuje štvorvalcový benzínový motor 2,0 TSI s výkonom zvýšeným až na 180 kW (245 k). Maximálny krútiaci moment 370 Nm je k dispozícii v rozsahu od 1.600 do 4.300 min-1. Zákazník si môže vybrať buď šesťstupňovú manuálnu prevodovku alebo sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku. Liftback zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 6,6 s, kombi za 6,7 s. Mimoriadne pôsobivé sú tiež hodnoty pružného zrýchlenia. Šprint zo 60 na 100 km/h na piatom prevodovom stupni zvláda ŠKODA OCTAVIA RS 245 s manuálnou prevodovkou iba za 6,4 s (OCTAVIA COMBI RS 245: 6,5 s), na zrýchlenie z 80 na 120 km/h stačí iba 6,6 s (OCTAVIA COMBI RS 245: 6,8 s). Spolu s inovatívnou technikou podvozku vrátane elektrohydraulicky ovládanej uzávierky predného diferenciálu (VAQ) nová ŠKODA OCTAVIA RS 245 zaručuje skvelý zážitok jazdy, prekypuje emóciami a dynamikou.

Najnovšie správy